כרמי לבנשטיין ז"ל

09/10/2020
אדם מונטיפיורי המשך »

קשה להאמין שכרמי לבנשטיין כבר לא איתנו. היא הייתה כה תוססת ופעילה, אך באופן טרגי כתוצאה מתאונה בבית, היא נלקחה מאיתנו הרבה לפני זמנה.

כרמי נולד כמעט בבקבוק למשפחת מפיצים וקמעונאים של יין ומשקאות חריפים. אפילו שמה חושפני (שפירושו 'הכרם שלי'). היא עצמה הייתה קמעונאית, מנהלת מכירות, מנהלת שיווק ויועצת יין והצליחה מאוד בכל תפקיד.

היא הייתה קשורה מאוד לכרמל מזרחי של שנות התשעים, אז הוא היה היקב הדומיננטי ביותר בישראל. היא הייתה דמות זעירה, אבל ענקית בנוכחות והשפעה. היא הייתה חכמה, חצופה, אינטליגנטית, ואף אחד לא יכול היה למשוך צמר מעל עיניה. היא יכלה להיות מצחיקה, הייתה בעלת שנינות נוקבת והייתה אמן  החדות. מבחינה מקצועית היא הייתה יצירתית, חדשנית ורבים מרעיונותיה הקדימו את השוק.

כאישה היא הייתה הראשונה ששברה את תקרת הזכוכית בסחר היין הישראלי, בתעשייה שלטה אז באותה עת.

כשעליתי לארץ עבדתי בכרמל שנתיים, בין השנים 1990-1992. כרמי הייתה אז מנהלת המכירות ואני הייתי מנהל ההדרכה ליין למלונות ומסעדות. באותם ימים היא הייתה מהאנשים הבודדים שמאוד הבינו את סחר היין. בימי הראשונים כעולה חדש, היא הציעה לי הרבה עצות והייתה לה סבלנות לסייע לי בכתיבת מכתביי בעברית.

דיברתי איתה בפעם האחרונה לפני מספר שבועות, כי הייתי זקוק לתמונות. אני כותב על אישה ויין בישראל עבור ג'רוזלם פוסט וכמובן שהיא תופיע בצורה בולטת מאוד במאמר. ביקשתי שתי תמונות, אך היא שלחה לי אלבום תמונות החל מתמונת החתונה שלה, תמונות שלה בימיה  בכרמל וגם עם השפים אייל שני, חיים כהן וכו ', של הסקי שלה ושל קבלת פרס טרהווינו למפעל החיים.

כרמי, תודה על הזיכרונות. תחסרי לנו מאוד. תנחומים כנים למשפחתך. סחר היין הישראלי הוא כיום מקום גרוע יותר. יהי זכרך ברכה.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

תגובה אחת על כרמי לבנשטיין ז"ל

  1. מאת עפר קדרון‏:

    אני זוכר את כרמי מימיה כמנהלת הסחר בחברת רון פוד יבואנית מזון שהייתה פעילה בשנות ה 90 המאוחרות. כרמי החליפה מנהל מכירות שהייה רגוע ושליו. עם הגעתה לחברה נכנסה תזזית ושמחת חיים לחברה יום אינו דמה ליום הקודם. כרמי הגיעה מכרמל מזרחי חברה שמרנית אך בעצימות שונה מרון פוד ולעיתים הייתה גדולה על רון פוד בכמה דרגות. כרמי תיזכר אצלי תמיד כאישה חזקה לא מתפשרת דעתנית ומובילה אישה שלימים כל מה שלמדתי ממנה מיושם היום.
    יהי זכרה ברוך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.