שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

דובאי משיקה את "עיר הסחר"

מתמקדת בשלושה מגזרים

עיר הסחר": שוק סיטונאי ענק בתחומי הריהוט, האוכל והאופנה הושק בדובאי
דורון פסקין 22.09.20    כלכליסט

בדובאי הוכרז  על השקת דובאי גלובל קונקט (DGC), שוק B2B סיטונאי המשתרע על פני שטח של מיליון מ"ר. לפי היזמים הפרויקט החדש יפגיש בין רוכשים למוכרים בסביבה בטוחה, ויציע סחורות ייחודיות מכל רחבי העולם, בכל ימות השנה ובמיקום מרכזי אחד. ההתמקדות בשלב הראשון תהיה בשלושה מגזרים שזוהו כגדולים מספיק, צומחים מספיק והכי רלוונטיים לאזור: ריהוט ומגורים, אוכל ואופנה.   
DGC נמצאת כבר בבנייה, עם מרכז מבקרים ייעודי שייפתח ברבעון האחרון של השנה הנוכחית. השוק צפוי להיפתח בצורה מדורגת, כאשר השלב הראשון יכלול 400 אלף מ"ר של מתקני סחר ייעודיים – כולל אחסון במקום, משרדי בוטיק, מוקד חדשנות ומרכז שירות חכם כדי לאכלס ספקי שירותים של צד שלישי. 
כך זה ייראה: דובאי גלובל קונקט
 כך זה ייראה: דובאי גלובל קונקט צילום: investment corporation of dubai

שווי הצריכה של מוצרים רפואיים באבו דאבי: כ-1.5 מיליארד דולר
הרשויות באבו דאבי דיווחו כי שווי הצריכה השנתית של מוצרי מרפא באמירות מסתכם ב-1.5 מיליארד דולר בשנה. בשולי תדרוך תקשורתי בנושא מגזר התעשייה הרפואית באמירות אבו דאבי, נמסר כי התרופות מובילות עם 90% מהצריכה, לאחריהן מוצרים רפואיים עם כ-6% וציוד רפואי עם כ-4%. מספר רישיונות המפעלים בענף הרפואה באבו דאבי מגיע ל-23, עם שווי השקעה של 545 מיליון דולר, מתוכם 10 בבנייה. 13 רישיונות הוענקו לפי הפילוח הבא: 5 מפעלים לייצור ציוד מיגון רפואי, 4 מפעלים לייצור תרופות ו-4 למפעלים לייצור מכשירים וציוד.

אמירות שארג'ה: חוזרים לשגרה עם פרויקטים של נדל"ן ותיירות
אמירות שארג'ה, השלישית בגודלה במדינה, הודיעה על חידוש יישום פרויקטים גדולים בשטחה, כדי לסמל את החזרה לשגרה בעקבות משבר קורונה. הפרוייקטים מתבצעים במגוון של מגזרים, תוך שימת שדגש על התיירות. בין השאר הודיעה האמירות על השקת פרויקט עיר הקיימות של שארג'ה, וזאת כחלק מהמחויבות ליישום החזון של האמירות, שמטרתו לקדם השקעות ירוקות. עלות פרויקט עיר הקיימות נאמדת בכ-550 מיליון דולר ושטחה 7.2 מיליון רגל מעוקבת.

פרויקט נוסף הוא "אי מרים" Maryam Island – פרויקט תיירות ונדל"ן במרכז א-שארג'ה. עלותו כ-1.2 מיליארד דולר והוא ישתרע על שטח של 460 אלף מ"ר. הפרויקט יהיה ממוקם פחות מ-20 ק"מ משדה התעופה של האמירות.   

פרויקט הנדל"ן באי מאריאם באמירות שארג'ה
פרויקט הנדל"ן באי מאריאם באמירות שארג'ה

אבו דאבי משקיעה בענקית לוגיסטיקה
חברת האחזקות ADQ מאבו דאבי הודיעה כי רכשה 22% ממניות Aramex, הספקית העולמית של פתרונות לוגיסטיקה ותחבורה. החברה מאבו דאבי הסבירה ש- Aramex מהווה בעצם השלמה להשקעות בתחום הלוגיסטי הכוללות את נמלי אבו דאבי, נמל התעופה אבו דאבי ומסילת הברזל Etihad Rail. עוד נמסר מחברת ADQ שלמרות האתגרים של התקופה הנוכחית הם מאמינים של-Aramex יש את הגישה הנכונה, דבר שיהפוך את אבו דאבי למרכז סחר עולמי.בתוך כך, אתמול פורסם ש-Aramex נכנסה לשותפות עם Transportr, פלטפורמת ההובלה הדיגיטלית הצומחת ביותר באיחוד האמירויות הערביות. כחלק מהשותפות מתחייבת Aramex להציע את ההסכמים הטובים ביותר האפשריים מבחינת תעריפים וזמן מעבר, וכן להבטיח יעילות לוגיסטית מקסימלית בתחום הלוגיסטיקה של ההובלה הימית.  

ענקית הלוגיסטיקה אראמקס נכנסת לאמירויות
ענקית הלוגיסטיקה אראמקס נכנסת לאמירויות צילום: Aramex

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות