פוד-טרק 'חברותא' נפתח בצפת

21/09/2020
מיזם תעסוקה לבעלי מוגבלויות המשך »

מידע מיח"צ:
בצפת ממשיכים לפעול לשילוב בעלי מוגבלויות בשגרת החיים העירונית ולסייע בפיתוח והוספת מסגרות נרחבות למען אוכלוסייה חשובה זו.
יחד עם עמותת כוכב הוקם, לאחרונה, מרכז תעסוקה חדשני ומתקדם בהשקעה של 2 מיליון ₪ בסמוך לשוק העירוני- מתחת לאולם הכדורסל העירוני בו מבצעים בעלי מוגבלויות פרויקטים רבים:
הקמת בית מלאכה בו יוצרים רהיטים, מוצרי בד ודקורציות הנמכרות לציבור הרחב וכו'.
במקום הוקמה גלריה למכירת היצירות.
המתחם החדש כולל גם חידוש קולינארי בפוד-טרק החדש שהוצב במקום תחת השם 'חברותא'.
בפוד-טרק יבשלו בעלי המוגבלויות יחד עם אנשי הצוות ארוחות בוקר, מאפים, ארוחות בוקר ומאכלים שונים בהתאם לתפריט המקום, ויגישו מגוון סוגי קפה ושתייה קלה לציבור הרחב.
הפתיחה לציבור הרחב תהייה בסיום הסגר, בכפוף להנחיות משרד הבריאות בעידן הקורונה.
הפרויקט החדש נועד לשלב את האוכלוסייה בחברה ובמעגל העבודה וייצור מענה לאלפי התושבים הבאים לשוק העירוני והנמצאים במרכזה של קריית החינוך, יזמות וחדשנות העירונית בליבה של צפת.

ראש העיר מנהל אגף הרווחה ונציג עמותת כוכב

פתיחת המרכז החדש בצפת הינה תוצאה של שיתוף פעולה בין עמותת כוכב הצפון הפועלת לקידום אנשים עם מוגבלויות, עיריית צפת והמחלקה לשירותים חברתיים ברשות המקומית.
בהמשך מתכננים בעיריית צפת ועמותת כוכב, כאשר יתאפשר במגבלות הקורונה אף לקיים במקום מופעים קטנים עם הרכבים מוזיקליים.
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: "לאחר כניסתי לתפקיד סיירתי במקום והחלטתי שעלינו להעניק תנאים פיזיים ומקצועיים נרחבים יותר, להחזיר לצפת את כל המטופלים שיצאו לערים אחרות ולהקים מרכז חדשני ומטופח לתעסוקה. לשמחתי כיום המרכז נותן מענה לתושבי העיר והסביבה כולה ומסייע בשילובם בחברה. רגע לפני ראש השנה אני רואה במתחם חברותא מתנה נפלאה ומיוחדת לעיר צפת ולחברה כולה ומזמין את תושבי העיר והסביבה להגיע, להתרשם, לטעום וליהנות במתחם חברותא הקסום!".
הרב הראשי הרב שמואל אליהו שנכח באירוע קביעת המזוזה במקום אמר: "אני רואה את המקום ומלא בהתרגשות, אין מילים בפי, פשוט מדהים"

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *