ביקור באתר "מבצע חסידה"

17/08/2020
הסמוך למושב באר טוביה המשך »

היום, כשנעתי בכביש, סמוך לצפון מערב המושב באר טוביה, "גיליתי" באקראי 2 שלטים שהובילו אותי לחקור וללמוד על מבצע חשוב שנערך במקום ב1.4.1948, בתקופת מלחמת השחרור. זו הפעם הראשונה בחיי ששמעתי על "מבצע חסידה", וניראה לי שאני לא יחידי שלא שמע עד כה על המבצע.
מבצע "חסידה" היה מבצע צבאי סודי להנחתת מטוס בודד נושא נשק מצ'כוסלובקיה, במהלך מלחמת העצמאות. הנשק שנשא המטוס היה חיוני לביצועו של מבצע נחשון לפריצת הדרך לירושלים הנצורה. נשק זה היה חלק מעסקת הנשק הצ'כוסלובקית-ישראלית שהייתה אחת החשובות במקורות הנשק במלחמת העצמאות.
ב-28 במרץ דרבן דוד בן-גוריון את אהוד אבריאל, שנשלח מטעם ההגנה לקדם את עסקת הנשק הצ'כית.
מבצע חסידה נערך סמוך לחצות ליל ה-1 באפריל 1948, המטוס שנחכר מחברה אמריקנית היה מטוס תובלה דאגלס C-54 סקיימאסטר ארבע-מנועי, המוטס בידי טייס אמריקני. שם הקוד של המטוס היה "בלק-1" והוא היה הראשון בסדרת המטוסים ברכבת האווירית של מבצע בלק.
המבצע הוטל על גדוד 53 של חטיבת גבעתי בפיקודו של יצחק פונדק, אליו סופחו אנשי שירות האוויר בפיקודו של אהרן רמז (לימים מפקד חיל האוויר הישראלי) ואנשי חימוש בפיקודו של אשר פלד.
לשם הנחתת המטוס נבחר מנחת חירום בריטי נטוש ליד הכפר הערבי בית דראס הסמוך לבאר טוביה. על גדוד 53 הוטל לאבטח את שדה התעופה שהיה סמוך לכפרים ערביים עוינים. על היחידות הנספחות הוטלו תפקידים כמו יצירת קשר עם המטוס, הארת המסלול בעזרת גנרטור ומערכת תאורה מאולתרת, תדלוק המטוס ופריקת המשלוח במהירות בטרם יתערבו הערבים או הבריטים.
סמוך לחצות הודלקו אורות מסלול הנחיתה, ברגע שבו נשמעה מרחוק נהמת מנועי המטוס. הנחיתה עברה בשלום, התאורה כובתה, המטען פורק במהירות והוצא מן האזור. במקביל המטוס תודלק והמריא תוך זמן קצר, כאשר כל הפעולה ארכה כ-80 דקות.
המטען כלל 200 רובי מאוזר "צ'כיים" 40 מקלעי מגל"ד ו-150 אלף כדורי תחמושת. הנשק הועבר עוד בליל המבצע ליחידות שעמדו לפתוח במבצע נחשון. (מתוך וויקיפדיה)
קטע מתוך הספר של אליעזר (צ׳יטה) כהן צבי לביא – "השמים אינם הגבול – סיפורו של חיל האוויר הישראלי"
חברות התעופה התנגדו למסלולי עפר, ולאחר חיפושים ובדיקות נמצא המנחת הבריטי הנטוש ליד הכפר הערבי בית דראס. זה היה מנחת חירום שנסלל במלחמת
העולם השנייה, מסלול עירום ללא תאורה או אמצעי בטיחות ופיקוח. פיני בן פורת נחת עליו לניסיון ומצא אותו כשיר. לוחמי חטיבת גבעתי, שהופקדו על אבטחת האזור. נאמר להם שהסיורים
המוקדמים מסביב הם הכנה לכיבוש בית דראס. הסיבה האמיתית תתברר להם לכשייקראו לפרוק את ארגזי הנשק. על שירות האוויר הוטל לארגן מלאי דלק לתדלוק המטוס טרם המראתו, להעמיד צוות תחזוקה לבדיקת מצבו המכני, ולהתקין את תאורת המסלול. את המשימה הזאת נטל על עצמו צעיר נמרץ בעל כושר אלתור מדהים. אברהם (״בומה״) שביט חרץ באותו לילה את גורלו בחיל האוויר למשך שנים רבות, כשהיה אחד מאשפי הפעלת שדות תעופה שנפלו שלל במלחמות. בומה הפך את הארץ ער שמצא בנתניה מערכת תאורה ניידת של נורות המחוברות לכלים באורך של ארבעה קילומטר.
חיברו אותה לגנרטור, שסיפק כוח גם למערכת הקשר עם המטוס והמטה בעורף. מטוס הסקיימסטר עם המטען המיוחל הגיח מכיוון הים ונחת על המסלול המאולתר שזהר בחשכה. הוא נחת בשלום. האורות כבו. פריקת הנשק, תדלוקו במשאבות יד פשוטות ובדיקת המכונאים, נערכו לאור פנסים זעירים. את צוות התחזוקה המנוסה גייס מכונאי צעיר בשם פרץ פוזנר (פורן), מבוגרי חיל האוויר
המלכותי. הסקיימסטר המריא ונבלע מעל הים בשמי הלילה. יחידה בריטית שחנתה כעשרים קילומטרים משם לא התעוררה משנתה.
עד אור הבוקר היה המנחת נקי מכל חפץ שעלול להסגיר את הילולת הלילה.
סמוך למיקום שני השלטים, בתוך עשב גבוה נמצא בניין משטרת באטאני, תחנת משטרה בריטית, מוזנחת מאוד. לידה ניצבת אורוות סוסי יחידת הרוכבים.

היום, כשנעתי בכביש, סמוך לצפון מערב המושב באר טוביה, "גיליתי" באקראי 2 שלטים שהובילו אותי לחקור וללמוד על מבצע חשוב…

פורסם על ידי ‏ישראל פרקר‏ ב- יום שני, 17 באוגוסט 2020

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *