שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טעימת שמני זית

והרצאה בנושאי איחסון זיתים

תקופת הקורונה, הרעה, בה כולנו שוהים עתה, הגדילה את המרווח בין הפגישות החשובות של פאנל טעימת שמן זית מרכז, שבניהול חני אשכנזי ועידו תמיר .
חשובות מפני שאנשי הפאנל טועמים שמני זית ישראלים כשלב אחרון לפני קבלת או קבלת תו איכות ממועצת הזיתים, לאותם שמנים. השמנים הנטעמים הם על הגבול והצוות של כ20 טועמים מחליט במשותף אם השמנים אכן בדרגת כתית מעולה או לא, לאחר שכבר עברו בדיקות מעבדה, ראשונות.
השבוע הצטרפתי, שוב, לטעימות הצוות שנערכו בבית משרדי שמן דרום ליד צומת מסמיה. (תודה כנה למארחים) .
שוב הזדעזעתי, תוך כדי הרחת וטעימת מספר שמנים, בהתאם לתקן, והרגשתי, כמו אחרים, שחלק מהשמנים רחוקים מלהיות מתאימים להגדרת שמני איכות, ושוב לא ברור לי איך היצרנים לא מבינים זאת, ומוציאים לשוק שמנים כאלה. היו שמנים נוראים. הנפגע העיקרי הוא בדרך כלל ציבור הקונים, שלא חשים ומבינים מה הם קונים ושופכים על סלט הירקות שלהם שמן פגום ומסריח. ממש נורא.
בחלקה הראשונה של הפגישה העביר יצחק ציפורי (כושי) הרצאה חשובה ליצרני שמני הזית בנושא ״השפעת תנאי האיחסון של הזיתים, לאחר המסיק ולפני עצירת השמן, על איכות השמן״. הוא הביא לפנינו תוצאות מחקר שערכו אנשי מינהל המחר החקלאי – מרכז מחקר גילת. ברור שהשמן האיכותי ביותר יהיה זה שיוצר סמוך מאוד לזמן המסיק. אם חייבים, מסיבות שונות להמתין יום או יומיים לפני כבישת הזיתים, יש לאחסנם לפחות בקירור של 4 מעלות למניעת היווצרות עובש וריקבון הזיתים. אני מביא בין התמונות שצילמתי גם שקפים חשובים מההרצאה לאלה , שהנושא מעניין וחשוב להם.
כדאי להדגיש שבארצנו יש גם שמנים טובים ואפילו מצוינים שגם מהם אנחנו טועמים בפאנל. מגדלי זיתים, לא מעטים, מתאמצים מאוד ועושים ככל שביכולתם כדי לקבל את תו האיכות ואף מקבלים אותו. תווי האיכות מפארים את בקבוקי שמן הזית שלהם.
מה שכולנו חפצים הוא שבסופו של דבר יתקבל שמן איכותי ביותר עם חמיצות נמוכה ביותר. ושכל אלה הקונים שמן זית אכן יקבלו שמן עם תכונות חשובות ואמיתיות של שמן זית.

תקופת הקורונה, הרעה, בה כולנו שוהים עתה, הגדילה את המרווח בין הפגישות החשובות של פאנל טעימת שמן זית מרכז, שבניהול חני…

פורסם על ידי ‏ישראל פרקר‏ ב- יום רביעי, 19 באוגוסט 2020

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות