שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ביקור בכרם שבמתחם יקב בית אל

ישראל פרקר

כשישראל-מאיר מן הציע לי להתארח ולהכיר את הוריו נינה והלל מן ואת יקב בית אל, החלטתי שהגיע הזמן לבקר ביקב שהוקם לפני כ-20 שנה, ולשמוע את סיפורו מקרוב.
החלטתי גם שאני רואה בביקור הזדמנות כפולה, גם ללגום מיינות היקב, קרוב למקום ייצורם ולבקר בכרמיו, המאוד ייחודים מהם נשקף נוף סופר מיוחד, וגם לבקר באתרים היסטוריים הסמוכים לבית אל ואולי אפילו לפגוש את יעקב, אבינו שחלם במקום על הסולם.
הצטרפתי לרכבו של ישראל והגעתי לבית אל.
לא פגשתי את יעקב, אבל עבר עלי יום מאוד מעניין ומחכים, שכנראה לא אשכח זמן רב. עזרה לי בכך המצלמה, בה צילמתי הרבה מאוד תמונות, מעל האדמה, וגם מתחתיה.
בימים הבאים אעלה , אט אט, את רשמי ביקורי באזור ובכרמים, במספר (לא קטן ) של פוסטים, כדי לא לעייף אותכם בפעם אחת בהרבה מידע.
ֵּבית אֵל היא מועצה מקומית, החל מ1997 , הממוקמת ברכס הרי גופנה שבבנימין, מצפון לרמאללה. במקום מתגוררים מעל 6,000 תושבים דתיים. יינות יקב בית אל, כמובן, מבורכים בכשרות מהודרת.
היישוב קרוי על שם העיר המקראית בית אל שבנחלת שבט בנימין, הנזכרת בתנ"ך, ואשר שמה השתמר בשם הכפר הסמוך ביתין.
את הלל מן, אבי המשפחה, פגשתי בכרם הנמצא סמוך למבנה היקב. בכרם נטועים על טרסות הזנים קברנה סוביניון, מרלו ופטיט וורדו. במקום היה כרם עתיק בתקופת בית שני. עדים לכך הם הגיתות הרבות הפזורות בסביבה. הטראסות שופצו ונבנו עוד נוספות לכרם.
הלל סיפר לי שהשקיה מינימאלית וזמירה נמוכה עוזרת לגדל פרי איכותי וטעים, המרכיב את יינות הסדרות הגבוהות של היקב, המיושנים בחביות אלון עד 20 חודש.
הלל, אגרונום קליפורני (למד באוניברסיטת דייוויס), עלה לישראל בשנת 1981. הוא נולד למשפחה בעלת יקב בוטיק בעמק סונומה והתאהב בענבים מילדות. את עבודתו בארץ החל בריכוז הטיפול בכרמים של קיבוץ שעלבים שם הכיר את אישתו נינה, שהיא בת למשפחה רבת דורות מירושלים. לזוג נולדו 7 ילדים.
כשעברו לבית אל ב1996 , הם נטעו את הכרמים הראשונים בסמוך לביתם. כיום מטפחת המשפחה כ־70 דונם כרמים, הנמצאים במקומות שונים באזור.
הבנים שלהם, ישראל-מאיר מרכז את הכרמים בכל החלקות ושלום-דוד, הלומד כימיה באוניברסיטה באריאל, דואג לגידול קברנה פרנק בחוות גלעד.
רוב התמונות המפורסמות בפוסט זה צולמו במתחם היקב ובכרם הצמוד אליו. בפוסטים הבאים אביא הרבה מידע על סיור בין אתרים עתיקים ומעניינים באזור, ביקור בכרם גדול של היקב הנמצא מספר ק"מ מהיקב, וגם רשמי טעימה מהיינות שטעמתי בסיום הביקור המעניין.
תודה למשפחת מן, המארחת.

כשישראל-מאיר מן הציע לי להתארח ולהכיר את הוריו נינה והלל מן ואת יקב בית אל, החלטתי שהגיע הזמן לבקר ביקב שהוקם לפני כ-20…

פורסם על ידי ‏ישראל פרקר‏ ב- יום רביעי, 26 באוגוסט 2020

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות