יקב יתיר חוגג 20 שנות פעילות

19/08/2020
בציר 2020 נפתח בהתרגשות אמיתית המשך »

מידע מיח"צ
הקיץ, נפתח הבציר בכרמי יקב יתיר באווירה חגיגית במיוחד – חגיגת 20 שנות פעילות ליקב הבוטיק שאיכויותיו גבוהות.
מאז נטיעת הכרמים הראשונים, מטפחים אנשי היקב ומומחי היין של יתיר זני ענבים ייחודיים המתאימים לאקלים המדברי הם מבצעים תהליך בציר קפדני ומדויק ולאחריו תסיסה במיכלי עץ או בטון להדגשת טעמי הפרי, יישון ובקבוק.
במהלך בציר 2020 עובדים הבוצרים. אינטנסיבית, משעות הלילה המאוחרות ועד לצהריי היום שלמחרת, עד לסוף חודש ספטמבר.
"זוהי תקופה מאתגרת עבורנו אך משמחת באותה המידה כיוון שאנו מממשים הלכה למעשה את הפוטנציאל של הענבים האיכותיים שלנו", מציין ערן גולדווסר, היינן הראשי של יקב יתיר.
"השנה אנחנו מתחדשים עם זנים לבנים, גראנש לבן וקלרט, ועם זנים אדומים, קריניאן וסנסו.  אלה זנים ים תיכוניים האמורים לגדול בהצלחה בתנאי היובש והחום הקיימים אצלנו. אנחנו מקווים לייצר מהם יינות רעננים עם חמיצות טבעית ולשלב אותם בבלנדים הקיימים שלנו".

ביקב יתיר החליטו, השנה, לנסות צורת נטיעה חדשה-ותיקה: כרם גביע. בשונה מהשיטה המוכרת שבה הגפן נתמכת בשילוב חוטי ברזל, בכרם גביע הגפן תומכת בעצמה, מה שמאפשר לה לייצר צל עצמי לפירותיה ולמצות את איכות תפוקת הפרי שלה עד תום.
"נטיעת כרם הגביע היא דוגמה לצורה ותיקה שנשכחה. בצורה מסוימת היא מזקקת את האני מאמין שלנו: לנטוע זנים המתאימים לאקלים בדגש עם איכות ולא על כמות, לאפשר להם לגדול באופן המיטבי עבורם ולבצור אותם בזמן הנכון ועם הרבה אהבה ושמחה". מסכם גולדווסר.

יקב יתיר, השוכן בחבל יתיר שבהרי יהודה הגבוהים והדרומיים, הנושקים למדבר, הפך עם השנים לסמל האזור בזכות יינות האיכות שהוא מפיק.
יינות היקב, שהוקם בשנת 2000, זוכים, בקביעות, בציונים גבוהים, תשבחות ומדליות.
כרמי יקב יתיר נטועים על גבי מדרונות בלב יער יתיר, היער הנטוע הגדול ביותר בישראל, המתנשא לגובה של עד 900 מטר מעל פני הים וממוקם מספר דקות נסיעה מהיקב.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *