המיזם הקולינארי "Chef to table" בהסכם שליחויות עם "תן ביס"

12/08/2020
המנות יגיעו עד הבית תוך כ 30 דקות המשך »

מידע  מיח"צ:

Chef to table נולד בימי קורונה מתוך מציאות בה נאלצנו להימנע מהמסעדות האהובות עלינו ורבים הפכו לשפים ביתיים עם או בלי האמצעים והידע המתאימים.
המיזם הביא פתרון חדשני לבעיה זו, כשמצד אחד הנגיש לחובבי הקולינאריה את המנות האהובות עליהם והכלים המדויקים והפשוטים ביותר להכנת אותן מנות במטבח הביתי שלהם, ומצד שני המציא לשפים ואושיות הקולינאריה, שנאלצו לסגור את שערי מסעדותיהם, פתרונות יצירתיים להגעה לשולחן הלקוחות.

מרגע השקתו במאי 2020, הוזמנו כבר אלפי מנות של השפים המשתתפים ב Chef to table ביניהם טום אביב, נוף עותמנה, יריב מלילי, מוטי טיטמן, רז רהב ועוד.
המיזם שהפך לפלטפורמה קבועה, מגייס בכל העת שפים נוספים בקטגוריות קולינאריות שונות כגון המטבח הטבעוני עם מנות של השפית שיראל ברגר ועוד, כעת ממשיך בגיוס שפים נוספים כאשר השפים המצטרפים לפלטפורמה נהנים, כמו באקו"ם למשל, באחוזים מכל הזמנה.

הלקוחות נהנים מהאפשרות לבשל את המנות האהובות עליהם עם מתכון וחומרי הגלם המדויקים עד הבית, גם חומרי גלם שלא היו נכנסים אליהם הביתה בימים רגילים או בכמויות גדולות ובזכות המיזם וההדרכה הצמודה זה מתאפשר; והשפים זוכים לערוץ מכירה יצירתי והכנסה פסיבית במודל של "דמי שימוש" בקניינם הרוחני- המתכון שלהם.

עם החתימה עם תן ביס טווח השליחויות של Chef to table מתפרס לאזורי השליחויות של תן ביס- תל אביב, גבעתיים רמת גן בזמנים של כ 30 דקות עד בית הלקוח מרגע ההזמנה.

המחירים יישארו זהים ויגלמו בין 20-30 אחוזי הנחה ממחירי אותן מנות או מנות דומות במסעדות, למשל מנת פילה דניס עם קציפת ארטישוק ירושלמי מותסס של רז רהב תעלה 59.5 ₪ לסועד או מנת שייטל בקארי ירוק ואורז מתובל של טום אביב תעלה 58 ₪ לסועד.

שף טו טייבל – שפים

הפלטפורמה מציעה גם מסלול מנויים עם מגוון הנחות והטבות.
להזמנה דרך שף טו טייבל :  https://cheftotable.co.il/
להזמנה דרך תן ביס: https://bit.ly/30kX2N3

 

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *