שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

טיפים ועצות לבחירת יין לארוחת החג

מאת: באדיבות יקבי רמת הגולן
בעת קניית היין חשוב לזכור מס' דברים וגם כשמגישים אותו.

טיפים ועצות לבחירת יין לארוחת החג

 
  
 מאת: באדיבות יקבי רמת הגולן

בעת קניית היין חשוב לזכור מס' דברים

1. חישוב כמות נדרשת לארוחה: בראש ובראשונה מומלץ לחשב את כמות היין לפי המוזמנים. בקבוק של 750 מ"ל מספיק לשש כוסות.
2. הגיוון מוסיף: כדאי לגוון בסוגי היין שאתם קונים לארוחה, כדי שיתאימו לטעמם האישי של כל המוזמנים. חשוב לקנות גם יין לבן וגם יין אדום ולהגדיל את המבחר כך שיוסיפו עושר ועניין לארוחה. התאמת היין לאוכל חשובה, אך מה שחשוב יותר הוא הטעם האישי שלכם. כך למשל, ניתן עם בשר לבן (עופות וכו) לשלב יינות לבנים.
3. איפה לקנות: יין ניתן לרכוש ברשתות השיווק, אך מומלץ לקנות גם בחנויות המתמחות, בהם תקבלו עזרה מקצועית ותוכלו לוודא שהמוצר שאתם מקבלים נשמר כראוי והינו באיכות גבוהה. אל תתפתו לרכוש יין במקומות בהם לא שומרים עליו בהתאם גם אם המחיר אטרקטיבי. יין הוא מוצר רגיש בעיקר לשינויי טמפרטורה וחום. לאחר הרכישה אל תשאירו את היין ברכב, החום פוגם ביין.
4. איך קונים: יינות צעירים חשוב לקנות מבצירים אחרונים ואם משקיעים ביינות מתיישנים, אז מומלץ לעשות זאת רק בחנות יין מתמחה ששומרת על היינות בהתאם.
5. סוגיית גביעי היין: כיום ישנם בחנויות המתמחות מבחר רב של גביעי יין מקצועיים שמוסיפים ואף מעצימים את חווית השתייה. רצוי שיהיה לכם בבית כוסות נפרדות ליין לבן וליין אדום, אך בהחלט ניתן להסתפק בכוסות אחידות אם אתם פחות מקפידים.
בקבוקי מגנום: השם "מגנום" הינו שם בינלאומי לבקבוקי יין של 1.5 ליטר הנמכרים ביקבים שונים ברחבי העולם. מעבר לשם המרשים, שתייה של בקבוקי מגנום היא חגיגה בפני עצמה והופכת כל שולחן חג למרשים וחגיגי במיוחד. לכל אלו מכם ששותים יותר מבקבוק אחד אנו מציעים להתנסות ביין בבקבוק מגנום בשל היותו בעל יתרונות רבים; תהליך ההתיישנות של יין בבקבוק גדול יותר גורמת, בדרך כלל, לתהליך התיישנות איטי יותר, מכיוון ששטח הפנים גדול יותר וכמות החמצן שבבקבוק קטנה יותר. עובדה זו מספקת חוויית שתייה אחרת מבקבוק סטנדרטי של 750 מ"ל. יתרון נוסף הוא שהבקבוק הגדול מתפקד כמחדרר ליין. פותחים בקבוק גדול ומקבלים את היין פתוח, מאוורר ונפלא.

לקראת הארוחה בבית:

1. טמפרטורת הגשה: יש לצנן את היינות הלבנים והמבעבעים מס' שעות לפני (לא להתפתות להכניס אותם לפריזר) ולדאוג שהיין ימשיך להיות קר במהלך הארוחה. לשם כך יש להשתמש בשמפניירה (מעין דלי בו ממלאים קרח וגם מים). יינות אדומים חשוב לשתות בטמפרטורה של 18-20 מעלות.
2. אחסון: אם בכל זאת נשאר לכם יין (סגור) לאחר הארוחה ואין לכם מקרר יין, שימו אותו בארון חשוך כמה שיותר קרוב לרצפה ואל תשמרו אותם לאורך זמן. העיקרון שצריך להנחות אתכם הוא לקנות ולשתות.
3. כמה זמן להחזיק יין שנפתח: עד שלושה ימים מהיום הראשון שפתחתם. יין לבן, מבעבע וקינוח – יש לשמור במקרר. ניתן להשתמש במשאבת וואקום על מנת שהטעמים והניחוחות של היין יישארו לאורך זמן, אך עדיין, לאחר שלושה ימים, עדיף לבשל עם היין.
4. בישול ביין: יין הוא חומר גלם, ככל שהיין שתוסיפו בזמן הבישול יותר טוב כך גם תהיה המנה. ישנן מנות שלא דורשות יין יקר בזמן הבישול, אך עדיין לא כדאי להשתמש ביין, שנמצא במקרר תקופה ארוכה- הוא ודאי התחמצן וטעמו המקולקל לא יוסיף למנה. כדאי לבשל ביין איתו תכננם ללוות את הארוחה.

יקבי רמת הגולן פותחים לקראת תקופת החגים את הקו לייעוץ בנושא יין ,שיפעל בין התאריכים: 17- 6 בספטמבר.

השירות יכלול: ייעוץ בבחירת יין, התאמת יין לאופי האירוע, התאמת יין למנות המוגשות בארוחת החג ועוד .   נציגי  ההנהלה הבכירים, ביניהם מנכ"לית יקבי רמת הגולן, צוות הייננים וצוות השיווק יהיו אלו שיענו לשאלות הציבור.   על כל בקבוקי היין של יקבי רמת הגולן תוצמד תווית צוואר המפנה את הצרכן לטלפן לקו הייעוץ המקצועי, שמספרו: "*היין" או 2554*.  

 

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות