שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

עוד נתגעגע אליך (מכללת) רמת-גן

מאת: סלע פלד
אצל כמה חברים באופק כבר מסתמנים געגועים לתקופה היפה בקורס היין שבמכללת רמת גן.


 מאת: סלע פלד


בעיצומו של קיץ שזה עתה רק החל. כל אחד מאיתנו כבר יודע היכן יבלה את חופשת הקיץ שלו, כל אחד כבר יודע מה הם היינות שאותם יעביר את הקיץ הלוהט

ובאופק כבר מסתמנים געגועים לתקופה היפה שהעברנו במשך כ 8 חודשים מדי ערב ראשון בקורס היין שבמכללת רמת גן. נדמה כאילו רק אתמול התחלנו והנה זה נגמר.

אין ספק, זו הייתה חוויה לשמה וגם לאותם אלו שהגיעו ללמוד ומבלי שיש להם מושג כלשהו בהבדל בין יינות אדומים ללבנים, יינות קינוח והס מלהזכיר את זני הענבים.

התחלנו מאפס למעשה, גם אלו מבינינו שלכאורה חשבו שיש להם מושג, ידע והבנה ברזי עולם היין, גילו לפתע עולמות חדשים ונסתרים, עולמות, מושגים ובעיקר יינות, יקבים וכל הקשור בתעשיית היין בעולם בכלל ובישראל בפרט שאלמלא קורס מדהים זה לא היינו אולי יודעים מעולם, בטח שלא ברמה שכזו. 

כבר מפעמים הגעגועים לאותם הסיורים הנפלאים שערכנו ברחבי הארץ אחת לחודש בימי שישי כאשר דואגים להסיע אותנו ומעל הכל לארח אותנו בצורה הכי יפה והכי מקצועית שרק ניתן ובנקודה זו לא אוכל שלא להזכיר את יקבי כרמל, יקבי רמת הגולן, יקב בנימינה, יקב תבור ואיך לא – יקב יתיר שהותיר בנו חווית אירוח בלתי נשכחת ביקב עצמו ובפיקניק מדהים בלב יער יתיר.

ובעיקר, מה נשתה בימי ראשון בערב ? מי יסביר לנו מה בכלל אנו שותים ? ומה עם המטעמים הנפלאים שכל אחד זכה להביא בתורו לכל שיעור ושיעור על מנת שחלילה לא נשתה את כל אותן הכמויות שנבלעו בקרבנו עד לא ידע כמעט….
מי היה מסביר לנו את ההבדלים המשמעותיים כל כך בין עולם חדש לעולם ישן ? מי ? אין לי כל ספק שעד אשר למדנו פרק זה כהלכתו, חלק מאיתנו נטה לחשוב אולי שמדובר כאן עת העתיקה או מדינות עולם שלישי לעומת המאה עשרים ואחת שבה אנו חיים ולא היה לו מושג כלל שזה אולי הנושא הכי חם והכי מעורר מחלוקות בקרב יצרני ושוחרי היין למיניהם – פילוסופיה ותפיסת עולם שונה לחלוטין ממה שעוד רבים אחרים חושבים .

כמובן שלא אוכל גם לדלג על המרצים הנפלאים שכל אחד בתורו הוא דאג להרביץ בנו את תורת ורזי היין, אתם : ארכדי פפיקיאן, פרופ' עודד שוסיוב, ערן הרכבי, אורי גלבוע, אדם מונטיפיורי, ויקטור שוינפלד, עמוס רביד, בארי ססלוב, אסף פז, יותם שרון, שי טובלי, עידן עוז, דבי שוהם, יעקב אור-יה, דניאל רוגוב, שריאל שני, דיויד גרוניך, ואם חלילה החסרתי מישהו, סליחתי והתנצלותי מראש.
תודה מיוחדת והערכה גם לנשיא המכללה מר עודד דברת שהפליא אותנו בידענותו והבנתו בשתי הזדמנויות אקראיות כשאחת מהן נעשית בתוך כדי נסיעה מאורגנת לערב חווייתי מהמם של מסיבת טרום סיום הקורס שארגנה עבורנו משפחת פרץ בוני הנגב שאבי המשפחה מר משה פרץ וביתו שיפרה נמנו על תלמידי הקורס.
ואחרונים אחרונים חביבים, יוסי סדבון, איל ועודד, מארגני הקורס, כל הכבוד גם לכם על כל שטרחתם ועשיתם למעננו במהלך כל הקורס הנפלא הזה.

 אנחנו ערב לפני מסיבת הסיום, אצל חיים גן איש הענבים שבחר לפצות אותנו על כך שלא יכול היה להגיע בעצמו להעביר את ההרצאות שנקבעו לו אך טרח ודאג לבחור איש בעל שיעור קומה לא פחות ממנו (עידן עוז – כוכב עולה) ומחד כל אירוע, כל מפגש של חבורה של 35 תלמידים שוחרי יין שהתלכדו לקבוצה מגובשת אמור להיות מאורע משמח, אך מאידך, כבר ניתן לחוש באוויר את סממני העצבות של רבים מאיתנו…
עוד נתגעגע אליך מכללת רמת גן, עוד נתגעגע, אך סביר למדי שגם נשוב….

לבטח יהיו כאלה שירצו לנצל את רוחב ליבה של המכללה והסכמתה לכך שבמידה ומישהו החסיר שיעור או שמא סתם היה רוצה לבוא ולשמוע שיעור זה או אחר שוב ואין לי גם כל ספק שחלק מאיתנו ירצה להמשיך בקורס החדש למתקדמים שיחל בקרוב. ומי יודע, אולי גם כאלה שימצאו עניין בקורס המקצועי למלצרי יין (סומלייה) שכבר שמענו שהולך ומתגבש.

ולסיום, משהו שאולי בגדר סוד עדין, שמועה שגונבה לאוזני כמה מאיתנו באקראי שמועה שאלי עוד מוקדם עדין לדבר עליה, סביר אולי ויהיה גם מי שיכעס עלי במיוחד, אך אין כל ספק שהרעיון לכשעצמו הוא מדהים ואפילו מחויב המציאות בזמנים שעם ישראל לא רק צמא ליין אלא צמא לדעת גם כל מה שקשור וקורה סביב.
והשמועה אומרת שמכללת רמת גן נמצאת במגעים עם גורם ידוע, מוכר ומכובד מתחום היין על מנת שלימודי היין במכללה יהיו מוכרים על ידו, אבל………אנא שמרו על שקט בבקשה ואל תאמרו שאני סיפרתי לכם כי תמיד אוכל להכחיש זאת.

היה באמת כיף, חבל שנגמר אבל הטעם הטוב תרתי משמע נשאר…

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות