שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מימי בן יוסף טעם את בזלת הגולן

כתב: מימי בן יוסף
מימי בן יוסף טעם את יינות יקב בזלת הגולן בטעימת עיתונאים סמוך למגרשי הגולף בקיסריה והוא מסכם.

מימי בן יוסף טעם את בזלת הגולן

 

  כתב: מימי בן יוסף

באווירה נינוחה, לאחר סיעור מודרך על סודות משחק הגולף במועדון המחודש של קיסריה, הוצגו לטועמים הצמאים יינות מבציר 2000 ועד 2007, יינות שתי הסדרות של היקב.

אדוורד חייאמס (Edward Hyams) כתוב בספרו DIONYSUS על "אל היין" מלפני כ- 3000 שנה ועל יינותיו שמקורם ברמה הסורית העתיקה, קרוב לרמת הגולן של ימינו. הוא מדגיש את טיבם של יינות המקום שהגיעו עד גליה הרחוקה, בחלק של צרפת העכשווית. וכסמל בלתי מעורר על טיב יינות הרמה, יקב בזלת הגולן מקשט את בקבוקיו בתווית עם דמות דיוניסוס, דמות המופיעה על מטבע שמקורה במבצר גמלא השכן.

                                                        

יינות היקב מתחלקים לשתי סדרות, הרזרב והברונזה. ההבדל נובע מטיב הענבים וזמן שמבלה היין הצעיר בחביות עץ אלון: שמונה חודשים מול עשרים.

בזלת הגולן – ברונזה ובזלת הגולן רזרב בציר 2000, יינות זקנים שעברו את זמנם. ניתנים לשתיה, אך רק לאנשים בעלי ידע וטעם מוגדר ליינות מבוגרים, קרי, יינות שהגיעו לשיאם והחלו בירידה: הברונזה בירידה תלולה והרזרב עדיין שתי.

בזלת הגולן – ברונזה בציר 2001 ללא מחיר (*)
יין שמור היטב, אך בסוף חייו. גוון צבעו דהוי מה, עם פרי טוב ששמר על טעמו.
יין לאספנים שאוהבים יינות בעלי יכולות הישרדות ומעבר.

בזלת הגולן – רזרב בציר 2001 ללא מחיר
היין ללא מחיר מאחר שנגמר בשוק. היין שמור היטב, יין קלאסי, מוגדר כאופייני ליקב בזלת הגולן. שני היינות, הברנזה והרזרב מאוד דומים, עם פרי יפה, מאוזנים, אך בסוף חיי מדף שלהם.

בזלת הגולן – ברונזה בציר 2002 ללא מחיר.
היין שמר על טעמו, כאשר גילו מופיע בגוון המתחיל להיות בין תפוז לחום. טעם פירותי, חי אך לא נשמר מספיק. יין שתי, עדין, חלק, סיומת כמעט מתוקה. קנה ושתה אם עדיין תמצא בקבוק.

בזלת הגולן – רזרב בציר 2002 ללא מחיר.
הרזרב מפתיע. נראה וטעים כיין צעיר. היין שמר על צבע בורדו סגול כהה, הפרי האדום בולט, דובדבנים, שזיפים עטופים בעץ עדיין חזק. יין מכובד ששמר על טיבו. יין אלגנטי חלק וטעים.

בזלת הגולן – ברונזה בציר 2003 ללא מחיר
לאחר שנת בצורת וחורף קר מהרגיל, היין מסדרת הברונזה אינו שומר על צבעו הצעיר. מעט דהוי, לכוון החום, עם גוף טוב ומלא פרי. יין טעים, עטוף במעט עץ, מומלץ לקנות ולשתות.

בזלת הגולן – רזרב בציר 2003 ללא מחיר
בדומה לאחיו ברונזה, האקלים היה נגד שמירת הגוון האופייני. אך היין בשיאו, הטאנינים רכים והפרי האדום בולט. הרבה דובדבנים, תבלינים, ג'נגר, זיתים ירוקים, יין עתיר טעמים וניחוחות. חלק, מלטף, עדין, עם סיומת מענגת.

בזלת הגולן – ברונזה בציר 2004 ללא מחיר
יין שהגיע לבגרות, מוכן לשתיה. שמור, פירותי, בנוי היטב, מבטיח השרדות לעוד שנה. טאנינים רכים, חלק, עתיר טעמי פרי אדום בשל, נואנסים של ירק עדין, שומר על גוף טוב עם סיומת ארוכה וטעימה.

בזלת הגולן – רזרב בציר 2004 ללא מחיר
יין שמור היטב, מבטיח עוד זמן בבקבוק. סגול בוהק, בעל גוף מוצק, מלא פרי אדום עם תבלינים, ליקוריס, פלפל, שזיפים, כמעט מתוק. יין אלגנטי, המזכיר את בורדו הרחוקה.

בזלת הגולן – ברונזה בציר 2005 מחיר 105 ₪
יין צעיר שעדיין סגור, אך תכונותיו מורגשות מהטעימה הראשונה. בורדו יפה, גוף טוב אך לא גדול מדי, מאוזן, פירותי וטעים. יין לקנות ולשתות.

בזלת הגולן – רזרב בציר 2005 מחיר 165 ₪
ארגמן יפה וצעיר, יין עשיר בכל. ניחוחות וטעמים מוגדרים של פרי יער אדום, תותים שחורים עטופים בעשן של אלון שרוף, טעמי סיגר, ג'נגר, תבלינים והרבה פלפל שחור. סיומת מענגת, כיף של יין. יין רציני, עשיר ומצטיין.

בזלת הגולן – ברונזה בציר 2006 מחיר 105 ₪
בורדו יפה ובוהק, מפזר ניחוחות פרחוניים עם מעט עץ אלון. יין בעל גוף עם הרבה פרי ואלכוהול מדוד, מראה יכולות של יין מבוגר. יין עם טאנינים צנועים והרבה פרי יער בשל, מאוזן וחלק. סיומת כמעט מתוקה וארוכה.

בזלת הגולן – רזרב בציר 2006 מחיר 140 ₪
יופי של צבע ויופי של יין. עדיין סגור מה, היין מבטיח הישרדות טובה. מורכב, בעל גוף מוצק, מאוזן, פרחוני מה, מפזר טעמים של פירות יבשים, ליקוריץ, תאנים יבשים ופסיפלורה בשלה. יין רציני בעל יכולות. יופי של יין.

היו עוד יינות לטעימה, אך עבדכם הנאמן לא הספיק לטעום את כולם. מבטיח בפעם הבא.

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות