שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

נחמת שותים ביקבי יהודה

כתב וצילם: צביקה אמיתי
חבורה חסרת דאגות ומלאת שמחה יצאה לטיול יום שישי ביקבי יהודה

  כתב וצילם: צביקה אמיתי

מי שעלה על האוטובוס הכתום צהוב (אחד מ 35 האוטובוסים של מועצה מקומית מטה יהודה) עמד לחוש, להריח ולטעום את השינוי שחל באחד מפינות החמד של המדינה, אזור שפלת יהודה בואכה חבל עדולם וגבעות לכיש.

יצאנו חבורה חסרת דאגות ומלאת שמחה של יום ו' חורפי אך נעים, בהנהגת משה דדון אשר ליום אחד שינה את מקצועו מראש המועצה המקומית הגדולה בישראל והתחפש בקלילות למדריך סיורי יין ומסבירן מטעם הנוף ומטעם 57 ישובים, קיבוצים ומושבים אותם הוא מנהיג ומנהל ביד רמה ואוהבת בשנתיים אחרונות.

הסיור שכלל אורחים כגון ח"כ דר' רחל אדטו וראש מועצה של מבשרת ציון אריה שמם החל במושב צלפון אצל מוטי בוהדנה. מוטי והמשפחה "עלו/ירדו" מהצפון לאזורינו לפני 10 שנים והפכו משק חקלאי במושב לפנינת יין, בירה וסדנא לשחזור ריהוט עתיק (באחריות אבא בוהדנה)

מוטי ואשתו לילך מגדלים את הכרם ומייצרים יין מרלו מצוין וקברנה סוביניון( סך הכול כ 3,500 בקבוקים) תחת המותג יקב נבות. בטעימה של 4 היינות האדומים התרשמתי במיוחד ממרלו 2007 (תמורה מצוינת ל 50 ₪ ! )
ביקב הופתענו לא רק מיין וכיבוד מעולה (גבינות יוצאות מהכלל מכפר טרומן והגשה קסומה של לילך בוהדנה ששבו את ליבינו וחיכינו) כי אם גם בירת בוטיק מסוגים שונים במחיר 8 ₪ בקבוק…

באין ברירה ובחוסר רצון נפרדנו מאירוח מופלא של בוקר ב יקב הבוטיק נבות ודילגנו ליקב צרעה הוותיק והמבוסס שבניהול אורי רן , איש חזון, טייס, ספורטאי ואיש הי טק אשר עבר מתוך בחירה ואהבה ליין ועושה שם חייל.
בחדר הטעימות הנעים של יקב צרעה חווינו טעימה של שרדונה מעולה וקברנה שורש 2008 (כאשר רוני ג'מס ז"ל – היינן המהולל, מביט בנו מתמונתו על הקיר) זאת כבר הייתה טעימה שהעבירה אותנו לליגה של ייצור יין מוקפד ומקצועי.
אני ממליץ בחום על שני היינות אך את קברנה מכרם שורש כדאי לרכוש עכשיו ולשמור עוד שנתיים על מנת לתת לו להירגע ולהתבגר.

לוח הזמנים הצפוף שילח אותנו ליקב עגור, לאלון המנהל החדש ולשוקי ישוב מלך היין של חבל עדולם ובכלל נסיך הייננים.
ואיזה יופי היה המפגש עם הרוזה (שהוגש מקורר כמו שצריך) ואדום שמירה מיוחדת, אין ספק ששוקי עושה יינות מצוינים ואת הרוזה מהטובים בישראל..
רק סיימנו לקבל הסבר על פילוסופיית גידול הכרמים ומעשיות היין מלווה בדוגמאות היסטוריות מאלון ומשוקי ישוב והופ, דילוג למושב מטע וליקב נבו.

ביקב נבו קבלנו סיור ביקב, אוכל משגע ויין טוב באירוח חם ונעים ומלווה בסיפורים על ראשית היקב מהדודה של נבו ואשתו המקסימה איריס.
נהנינו מאוד מהשירות של הצוות היעיל של היקב העושים יין במקלט ישן, אוכל בטבון וכול התקרובת המופלאה והכפרית הזאת מוגשת בחדר אירוח יפה ומאוורר.

לסיכום אני בטוח כי ישמחו כול חברי המשלחת המכובדת לאפשר לי להודות עבור היום הקסום למשה דדון ומצפים לביקור הבא!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות