שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב MAISON SARELA הצרפתי, וישראל

ישראל פרקר

תמיד נחמד להרחיב את המידע על המתרחש בעולמו של היין וזה קרה לי לאחרונה, דווקא בקיבוץ חולדה, כשהגעתי לפגישת הכרות עם משווקי היין ישראלי וצרפתי והבירה לופלוס הבלגית, חברת WINEKART https://www.winekart.co.il
שי ונקרט ושותפו, מאיר בן שטרית, משווקים ברחבי המדינה את יינות יקבי מרשה וסלוקייה ויינות מיקבים ישראלים נוספים, בעיקר במסעדות. יועץ להם יוסי יאיר, בעל תואר מאסטר קלאס מיקב קסטל בצרפת וגם נשיא כבוד של שופטי היין של בריטיש-קולמביה בואנקובר-קנדה ומרצה על יין.

עיקר פגישתי, הפעם, הוקדשה דווקא לפגישה עם דוד פרץ – צרפתי ישראלי , מבעלי יקב Maison Sarela הממוקם במונפלייה שבצרפת. דוד גר בארץ ומדי חודש הוא מבקר ביקב שבצרפת.
WINEKART משווקת בישראל מספר עשרות אלפי בקבוקי יין, בשנה, מהיקב הצרפתי, הנמצא בלב הכרמים של דרום צרפת.
המסורת הארוכה של היין המשפחתי שהחלה לפני כ100 שנה, ועברה מאב לבן. דוד פרץ מספר שאביו היה מקצוען בנושאי כרם וביין במשך עשרות שנים, עוד כשגרו במרוקו ,לפני שהגיעו לצרפת.
המשפחה גאה ביינותיה הנמכרים בצרפת ובשוק הכשר באירופה, בעובדי היקב ובאזור בו נמצא יקבם.
בסרטון הבא, שצילמתי, מספר פרץ על היקב ויינותיו:

בדרך כלל, כשאני טועם יינות צרפתים אני מרגיש בפה מן רוגע ואיזון. לא בולטת בפה חמיצות או חשים בהשפעת הטאנינים וגם אין תחושת אלכוהול באף ובפה. בדיוק כך היה גם הפעם.
ה 2017 ROSE ON THE BEACH , המצונן, היה בצבע ורוד בהיר, עם ריח עדין של פרחים, קל לשתייה והחליק בקלילות לגרון.
הוא נמזג מבקבוק מעוצב מיוחד. התווית הייתה מודפסת על הבקבוק שחומם עד כ- 800 מעלות, כדי שהכתוב ייספג בזכוכית ולא יהיה ניתן לגירוד או להסרה. גם פקק הזכוכית, שנפתח בקלות, היה מאוד מיוחד וניתן לסגירה חוזרת.
טעמתי גם את הרוזה ROSÉ DOMAINE COSTE MOYNIER – SAINT CHRISTOL 2019 שנעשה בשיתוף עם יקב אחר. אהבתי אותו במיוחד. הבקבוק מאורך וגבוהה. צבעו היה ורוד חזק יותר ובאף היה ריח בולט ונעים של פרחים ופירות טרופיים. בפה חשתי בטעם ענבים ובחמיצות מתונה. היין עוד לא הגיע לארץ. (חבל !!!)
הגיעו זמנו של הין האדום, שהיה מהסדרה הבסיסית של היקב – TRADITION CHÂTEAU GRAND MOULIN . זהו יין כהה מאוד Syrah 60% Grenache 40%- הריח פירותי מאוד ונעים.  הטעם מאוזן ועדין והשאיר תחושה נעימה בפה. לא כבדה ובולטת.
על השולחן היו עוד בקבוקי יין אדום, אבל החלטתי להשאירם לטעימה הבאה. סיבה טובה לחזור ויהיה לאן.
שי וינקרט סיפר לי על תכניותיו, המתחילות לביצוע, בהכנת מרכז מבקרים קטן בו יוכלו חובבי היין לשבת בנחת, ליהנות מיינות שונים, לנגוס בגבינות וגם להחכים מסדנאות שיתקיימו במקום מדי פעם.

ולסיכום ניתן לומר שהיה נחמד ונעים להיזכר ולחוש בטעם הצרפתי המעודן, בקיבוץ חולדה, לא הרחק מיקבי ברקן.    https://maisonsarela.com/gb/
בהצלחה חברים ותודה !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות