שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב הרצברג – הקשר הצרפתי

מאת: יפעת גל
חברי מועדון יין החודש ביקרו ביקב הרצברג. הם שמעו את סיפורו וטעמו יינותיו.


 מאת: יפעת גל

יום שישי של יולי, לוקחים פסק זמן מהשגרה ומדרימים (טיפה) לסתריה לבקר ביקב הרצברג

למדנו על הקמת היקב ומהיכן הגיע הקשר הצרפתי.
משפחת הרצברג עלתה לארץ בשנת 1968 ורכשה את השטח בסתריה. במשך שנים שימש השטח לפרדסים, לולים ושאר עסקי חקלאות עד שנגמר ונוצר צורך להחליט על ייעוד הקרקע. ההחלטה היית ברורה – שיבה למקורות ונטיעת גפנים.

בסך הכל יש בבעלות היקב 12 דונמים של כרמים, בהם מגדל מקס קברנה סוביניון, מרלו ומלבק. למה מלבק? בחירה בלתי שגרתית – מקס אוהב את הטעם ומאמין שהענב מתאים לגידול בקרקע החולית של השפלה ושהטמפרטורות החמות בארץ מיטיבות עמו. לאחר טעימה מהבלנד עם המלבק לא ניתן היה להתווכח.
מדי שעה יצא הקהל לסיור בכרם. הגפנים עמוסות פרי וכורעות תחת הנטל – עוד מעט יגיע עת הבציר. קטפנו ענבים ישר מהגפן ולמדנו על ההבדלים בין המרלו והקברנה (שלי לפחות נראו זהים) למלבק (שנראה שונה). עוד למדנו שענבים ליין הם פחות טעימים למאכל…

מחום הכרם עברו הקבוצות לחדר החביות. חבל הפריד בין הקהל לחביות – היקב כשר ולא נרצה לקלקל כלום. למדנו על ההבדלים בין חביות עץ לאלומיניום, בין עץ אמריקאי לצרפתי, סוגיות נבחרות בבקבוק ושאר ירקות.

מה שתינו? או, זו באמת הייתה גולת הכותרת. טעמנו שלושה מיינות היקב, אהבנו את כולם.

קוטו דה סתריה מרלו 2008: עם המרלו מיזגנו כ-20% קברנה סוביניון, על מנת לקבל את הטעם שמצא חן בעינינו.גם יין זה יושן במשך 12 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי ואמריקאי.
79 ₪

קוטו דה סתריה רזרב 2008: זהו בלנד המורכב מ-40% קברנה סוביניון, 40% מרלו ו-20% ענבי מלבק. היין יושן בחביות אלון צרפתי ואלון אמריקאי במשך 12 חודשים.
89 ₪

קוטו דה סתריה מרלו ספישל רזרב 2008: זהו מרלו טהור מענבי הכרם, ללא כל ערבוב, אפילו לא בין חביות שונות.זהו יין במהדורה מוגבלת שיצא מחבית אחת שהפתיעה אותנו לטובה. היין יושן, כמו היינות האחרים, במשך 12 חודש בחבית אלון צרפתי.
125 ש"ח

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות