שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

עוגן תרבותי לעולם היין

כתב וצילם: ישראל פרקר
עם רותי בן ישראל במרכז תרבות היין ביקבי כרמל שבזכרון יעקב.

 20/04/2009 

כתב וצילם: ישראל פרקר

הסתקרנתי מאוד כששמעתי שיקבי כרמל חונכים את מרכז תרבות היין ביקב שבזכרון יעקב. הצטיידתי במצלמה ובמכשיר ההקלטה הדיגיטליים שלי בבוקרו של יום שישי הצטרפתי לאדם מונטיפיורי, מנהל המחלקה המקצועית ולעמוס רביד, המדריך הראשי של יקבי כרמל ומיהרתי ליקב.

הייתי אורחה למספר שעות מרתקות של רותי בן ישראל, מנהלת מרכז תרבות היין.

רותי מלאת המרץ, הרצון לעמוד בהצלחה באתגרים ומלאת שאיפות לעשייה ולהסברה, היא גימלאית צה"ל, סומלייה (בוגרת קורס סומלייה והתמחות באיטליה), הצטרפה ליקבי כרמל לפני כשנה וחצי במטרה להקים ולנהל ביקב את מרכז תרבות היין, כפי שנהוג ביקבים גדולים אחדים בעולם.
"המרכז נועד לרכז ביקב מכלול פעילויות הקשורות ליין וליקב." סיפרה לי רותי כשישבתי עימה במרפסת המסעדה ,ששודרגה מאוד במקום, כשאנו צופים על חצר היקב שבולטים בה מיכלי נירוסטה ענקיים שנועדים לקלוט את התירוש הריחני והמתוק בעת תקופת הבציר והתסיסה. רותי גם דיברה על מה שנועד לתת מרכז תרבות היין לחובבי היין שיגיעו למקום.

יהיו ביקב סיורים, הרצאות וסדנאות בנושאי יין עם טעימות מלוות בהסברים מקצועיים של מיטב יינות יקבי כרמל.
הסיורים יתחילו סמוך למתקני קליטת הענבים והייצור ביקב ויסתיימו במרתפי החביות רחבי הידיים ששופצו לאחרונה ובשני חדרי הטעימה המקצועיים שבמרכזם ניצבים שולחנות עץ ענקיים.
ההרצאות והסיורים יותאמו לאנשים המשתתפים בהם לפי רמת ידיעתם והבנתם ביין. רותי הדגישה בפני שהסיורים לא מיועדים לילדים ויכולים להשתתף בהם רק קבוצות חובבי יין שתיאמו את הסיורים מראש.

במבנה הישן, בו נמצאים המרתפים וחדרי הטעימה, שופץ אחד האולמות עם קירות האבן והוצבו בו כיסאות נוחים בריפוד סגול. האולם הפך לחדר הקרנה בו יוקרנו סרטים על יקבי כרמל וסרטים נוספים שכולם קשורים, כמובן לעולם היין.

באולם הביקבוק לשעבר שבו יוצרו בעבר הרחוק יותר חביות העץ של יקבי כרמל נפתחה חנות יין גדולה לאחר שהמבנה שופץ. בחנות ניתן להשיג את כל יינות יקבי כרמל ויקב יתיר (השייך לכרמל). מדריכים בעלי מקצוע יסתובבו בין הדוכנים ויסבירו לבאים על היינות ובכלל…

פרטים נוספים אפשר לקבל בטלפון 04-6391788 .

 

 

את כל מה ששמעתי וראיתי באותו בוקר מעניין תיעדתי במצלמתי ולהלן ניתן לצפות בסרט המקוצר והמצומצם.

 

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות