שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יין ישמח לבב אנוש בבורדו ישראל

מאת: ישראל פרקר
לבורדו ישראל יש סיבה חשובה לחגוג, אתר אינטרנט חדש - מרכז היין הישראלי

יין ישמח לבב אנוש בבורדו ישראל

    
עזר ונונו- בורדו ישראל

18/04/2009

 מאת: ישראל פרקר

מדי פעם כשאני נכנס לחנויות בהם מציגים יינות או מסתובב בין דוכני יין בירידים שונים אני פוגש במטעימים צעירים, לרוב סטודנטים, מחברת בורדו ישראל.
פגשתי את עזר ונונו, מבעלי חברת בורדו ישראל בתקופת חוה"מ פסח, תקופה הנחשבת לאחת התקופות הערות והפעילות ביותר במשך השנה, בכל מה שקשור ליין. יש המכנים את חג הפסח כחג היין והיקבים. מתברר שגם לבורדו ישראל יש סיבה חשובה לחגוג, שלוש שנים לאחר שהוקמה: עליה לרשת עם אתר אינטרנט חדש אתר – מרכז היין הישראלי www.wines.org.il 

עזר: האתר בא להיות מטרייה של ענף היין כעין קטלוג יינות ישראל. הוא הוקם בהשקעה גדולה לענות על צורך שלמדנו מתוך הפעולות בשטח. יהיה בו מידע על מרכזי המבקרים ביקבים, קטלוג יינות ישראל, מידע על יקבי ישראל ועל נקודות מכירת היין. מטרת האתר העיקרית היא לתת מענה ליצרן ולצרכן דרך נקודות המכירה ומרכזי המבקרים

כחלק מקידום האתר יצאה בורדו ישראל בשיתוף פעולה עם חברת בנדה מגנטיק, יבואנית מכשירי GPS NOVOGO שבתוכנת הניווט IGOFAN שהיא מפיצה יהיו גם נקודות עניין ובהן רשימת מרכזי המבקרים של היקבים בהם אפשר יהיה לבקר בתאום מוקדם כמובן.

מדוע בעצם הקמתם את בורדו ישראל? התעניינתי.
עזר: "הקמנו את החברה בתחילת שנת 2006 מתוך צורך שזיהינו בשטח במטרה לעשות פעולות של קידום מכירות יין בשטח לשם הגדלת הצריכה. החברה מתמחה בפעולות של הטעמות יין ו קידום מכירות יין בסגנונות שונים. לחברה צוות של כ 50 עובדים, בעיקר סטודנטים, העוסקים בהטעמה וקידום בחנויות וירידי יין, בתערוכות ועסוקים בבניית תוכניות שיווק ליקבים".
"הרעיון המרכזי שלנו הוא לקחת את היין ולקרבו לעם. העובדים מקבלים הכשרה מקצועית המתייחסת ליינות שהם יטעימו לפני תחילת עבודתם בשטח. הם מסבירים לאנשים דרך החוויה והיין הנטעם מדבר בסיכומו של גבר בעד עצמו. הגישה היא להיות בגובה העיניים ולהדגיש שהיין הטעים ללקוח הוא היין הטוב ביותר עבורו. המסר הוא להעביר את החוויה גם לאנשים שלא מבינים ביין. היין הוא טעים, מקרב בין אנשים, מעניק חוויה, בריא ועוד."

מה דעתך על היחס של הצעירים ליין, אלה הם שיותר תמכו כל השנים באלכוהול?
עזר:"בשנים האחרונות קיימת מגמה כבר מגיל צעיר לעבור גם ליין. השאלה היא של מתן חינוך מתאים מצעירות. אם ברמן יעבור קורס רציני ומעמיק ביין הוא יתייחס ליין באותה גישה של תמיכה בו. לא סתם כתוב נכנס יין יצא סוד או יין ישמח לבב אנוש. תורת הקבלה מדברת על יין כמשול לאור חוכמה. זהו אחד הדברים דרכו ניתן להעביר את מסר הנכון. הכל תלוי בגישה בה מעבירים את המסר בשפה של האנשים עימם מדברים. לכל אחד יש לדבר בשפה אחרת המתאימה לו. להעביר לו את המידע בגובה העיניים מבלי להתנשא.
הרעיון המרכזי בהעברת הידע הוא לתפוס את האדם ברגע הנכון ולתת לו את מה שהוא צריך ורוצה. אני חייב להדגיש שרואים בחנויות ובאירועי היין יותר ויותר צעירים. חל קידום רב גם בגישת היקבים בארץ ובהתפתחות חיובית בטיב היין וכן במגוון סוגי היינות המיוצרים בהם."
עזר מסיים את פגישתנו במשפט המפתח, כנראה: "הדגש בחינוך לצריכת היין הוא לדאוג שכל אחד ישתה את היין שטעים לו".

ובאמת, לחיים, לחיי יינות ישראל ושיהיו טעימים לכולם, כל אחד עם היין המתאים לחיכו (ולכיסו).

על שיתוף הפעולה בנושא ה GPS .

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות