שופרסל משיקה סדרת גבינות רכות

11/05/2020
הגבינות מיוצרות על ידי מחלבת משק יעקבס המשך »

 שופרסל משיקה סדרת גבינות רכות ומיוחדות תחת המותג הפרטי, המיוצרות על ידי מחלבת משק יעקבס.

הגבינות בסדרה החדשה מיוצרת מחלב בקר וכוללות:
• לאבנה: גבינה רכה בסגנון ים-תיכוני בעלת חמיצות עדינה ומרקם רך. מתאימה להגשה עם שמן זית וזעתר – 9.90 ₪
גבינת שמנת עם שום ושמיר: בעלת 25% שומן. גבינה במרקם חלק ועשיר עם תוספת מדויקת של שום ושמיר המעניקים טעם וארומה נהדרת לגבינה – 9.90 ₪ (מבצע שבועות 2 ב-18).
גבינת שמנת קלאסית: בעלת 25% שומן, גבינה במרקם חלק ועשיר. טעם המאזן בין מליחות מעודנת למתיקות מעודנת. – 9.90 ₪ (מבצע שבועות 2 ב-18).
גבינת שמנת עם זיתים: בעלת 25% שומן, גבינה במרקם חלק ועשיר וטעם מדויק המשלב את טעמי גבינת השמנת הקלאסית עם טעם הזיתים החמצמצים – 9.90 ₪ (מבצע שבועות 2 ב-18).
כדורי בייבי מוצרלה: כדורי פנינה לבנים של גבינת מוצרלה טרייה רכה בסגנון איטלקי בעלת טעם עדין. גבינה נהדרת לאפיית פיצה, שילוב בכריכים, סלטים, פשטידות ועוד – 11.90 ₪ (מבצע שבועות 9.90 ₪).
כדור מוצרלה: כדור גבינת מוצרלה טרייה רכה בסגנון איטלקי בעלת טעם עדין. גבינה נהדרת לאפיית פיצה, שילוב בכריכים, סלטים, פשטידות ועוד – 8.90 ₪ (מבצע שבועות 2 ב-15).

מחלבת הבוטיק משק יעקבס, היא חלק ממשק משפחתי השוכן בכפר הרא"ה, שבעמק חפר, ומייצר גבינות מסורתיות בשילוב של שיטות ייצור חדשניות כנהוג במחלבות קטנות באירופה, תוך הקפדה על תהליכי יצור מבוקרים.
גודל השוק של קטגוריית השמנת, המוצרלה והלאבנה מסתכם בכ- 300 מיליון שקלים והוא נשלט על ידי שני ספקים מרכזיים ששולטים בתחום, המהווים נתח שוק משותף של כ- 80%.
 אורי קילשטיין, משנה למנכ"ל שופרסל: "מבחינת המותג הפרטי של שופרסל מדובר בהשקה חשובה המרחיבה את הצעת הערך הקיימת במקרר. כבר כיום למותג הפרטי של שופרסל נוכחות מרשימה במקרר החלב. נוכחות זו כוללת מוצרים בקטגוריות החלב הטרי והמועשר, גבינות צהובות, גבינות איכותיות (פרמז'ן, קממבר וברי), יוגורטים יווניים, שוקו לשתייה, מעדנים, שמנות וחמאה.
מחירי המכירה של המותג הפרטי בשמנות ובמוצרלה, המיוצרים על ידי ספק הבוטיק "משק יעקבס", יתומחרו בפער של כ- 20% מהמוצרים המובילים בקטגוריה.
אנחנו משוכנעים שבמיוחד בעת הזו יש צורך מחד לפתח את שיתופי הפעולה עם היצרנים המקומיים, ומאידך קיים צורך הולך וגובר של פתרונות איכותיים המתאימים לכל כיס."

 משק יעקבס:
בשנת 1936 הגיעו יצחק ורות יעקבס לכפר הרא"ה שבעמק חפר. הם הקימו במשק קטן עם פרות ועזים שגידלו וחלבו בחצר והחלו לגבן גבינות לצרכי הבית.
ברבות הימים, בנם שלמה הקים רפת לתפארת – בה נחלבות הפרות שלוש פעמים ביום בעזרת ציוד חדיש ואוכלות אוכל הגדל בשדות הבעל של המשק ללא ריסוסים ותוספים – והחלב משובח באיכות בלתי מתפשרת.
בשנת 1997 החליטו בני הדור השלישי לחדש מסורת אבות, והקימו בצמוד לרפת מחלבה. מחברת המתכונים של סבתא היוותה בסיס למתכונים הראשונים ובעזרתה החלו במלאכת הגיבון ובהמשך רכשו ידע ממחלבות מסורתיות באירופה.

את הגבינות ניתן להשיג בכל סניפי שופרסל ברחבי הארץ ובשופרסל אונליין

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *