שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אין כמו יפו בחסילון

מאת: אמנון פלד
במסעדת חסילון התארחו אנשי יקב יפו לצד קומץ חובבי יין ואניני טעם.

אין כמו יפו בחסילון

 05/04/2009

 

 מאת: אמנון פלד

לעיתים במפגשי טעימת יין אנו פוגשים אנשים שהינם אניני טעם וחיך אך בקיאותם בתחום היין אינה כשל חובב יין מצוי. כך קורה שחובב היין מוצא עצמו מדריך לרגע המגלה מקצת מרזי היין לסובבים אותו ולא פעם אתה מוצא עצמך במצב שגייסת חבר חדש לחוג חובבי היין. החלטנו הפעם לכנס במסעדה טובה –  חסילון – יקב בוטיק קטן – יקב יפו – ולארח חובבי יין בצד אניני טעם ולראות מה יצא מהשילוב יוצא הדופן הזה. ברצוני לציין כי שילוב התגלה כמוצלח והייתה דינאמיקה חיובית בין הקבוצות

יקב יפו הינו יקב משפחתי קטן, בבעלות אן ומשה צלניקר, שנמצא בתהליך התרחבות. בתחילת דרכו היקב היה ממוקם ביפו ולאחר מכן עבר למרתף בית המשפחה בשכונת רמת החייל בת"א.
שורשי אם המשפחה אן נטועים בחבל אלזס שבצרפת ואך טבעי הוא שהבן למד יינות בבורגון ומאוחר יותר השתלב בעסקי היין של המשפחה. לאחרונה עבר היקב למושב נווה מיכאל שבעמק האלה ונמצא בסמיכות לכרמי המשפחה באזור ובשיתוף עם דור ההמשך היצור יורחב ל- 20,000 בקבוקים בשנה. במהלך הטעימה הסבירו אן ומשה על היקב והכרמים והתעכבו מפעם לפעם להסבר גם על תהליך הייצור.

היקב הגיש לטעימה היינות הבאים:-

• סוביניון בלאן 2008 – יין חדש שיוצר לראשונה ביקב ליין ניחוחות של פרות טריים בשילוב פרחי אביב, צבעו זהוב כמעה וצלול מאד, טעמו בין יבש לחצי יבש והוא נעים לשתיה.
• מרלו 2008 – יין צעיר שזה עתה יצא ממרתף היקב לאחר יישון קצר בחביות וצריך את הזמן שלו.
• קברנה סוביניון 2008 – יין צעיר שזה עתה יצא ממרתף היקב שלא הייתי ממהר לשתות אותו. המתנה של שנה לפחות תטיב עם כולם.
• קברנה סוביניון 2005 – יין בוגר וארומטי שהתיישן 12בחבית ובהחלט ראוי לשתיה.
• בלנד רוז' 2006 – הבלנד (%45 מרלו ו- 55% קברנה) הידוע של היקב שחביב על כולם יכול להתיישן עוד 3-4 שנים לפני שיגיע לפירקו.
• בלנד רוז' 2004 – בלנד שונה במקצת (%45 מרלו, 50% קברנה בתוספת 5$ שיראז). נאמר על היין רק משפט אחד "חבל שהיין אזל ביקב וקשה להשיגו בחנויות".
• הריטאז' 2005 – יין הדגל של היקב. בעל ניחוח עז של פרות יער שחורים ובשלים וארומה נהדרת כתוצאה מיישון 18 חודשים בחבית. הטאנינים עדיין מורגשים דבר שמעיד על פוטנציאל יישון. התמורה למחיר היא מלאה.

בעלי מסעדת חסילון הציבו לעצמם מטרה לקדם בקרב לקוחותיהם את המודעות לשתיית יין ישראלי איכותי ולהזמין מעת לעת ייננים ישראלים לחשיפת יינותיהם. במהלך הערב, בין טעימה יין אחד למשנהו, זרמו ממטבח המסעדה מנות טעימה מיוחדות שאינן בתפריט הרגיל של המקום. המנות, מיצירותיו של השף פטריס, שניכר היה בהם מרכיבים מהמטבח הצרפתי, הוסיפו רבות לאווירת האירוע. כמו כן ברצוני לציין את האירוח הנאה לו זכינו לצד המנות הטעימות שהוגשו בתזמון ראוי ולהודות למנהל המסעדה איתן שניצח על הארגון.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות