שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מגזין השער לעולם יינות ישראל מס' 9


 

  שלום,   אני שמח מאוד לכתוב את האשגר החדש של wines-israel.co.il השער לעולם יינות ישראל. האשגר נשלח אליך כדי להדק יותר את הקשר בינינו ובעיקר עם עולם יינות ישראל.

אנחנו חוזרים, והפעם במתכונת חדשה, קצרה ותמציתית יותר. מאמרים נבחרים, קישורים למבזקי היין ולארועים השונים, וכן לסרטוני הווידאו שהעלנו באתר. כמה חגיגות יין אמיתיות חגגנו בימים אלה: חגיגת מילון היין השלם, חגיגת תחרות "אשכול הזהב", יינות חדשים רבים לקראת הפסח ועוד. נוסף על כל אלה, גם חנויות היין והמשווקים השונים "חוגגים", ומציעים לנו יינות ישראליים מצוינים במחירים ובעסקאות נפלאים. חנות אחת מציעה אפילו "בקבוק יין בשקל"!    שמתם בודאי לב שלאחרונה התחלנו להביא באתר כתבות מצולמות בוידאו. אנחנו נשתמש בכלי זה יותר ויותר כאשר המטרה שלנו להביא לפניכם הגולשים, חובבי היין, את העושים במלאכת היין בצורה מוחשית יותר כפי שנהוג באתרים המתקדמים ביותר. וזה לא הכל. צפו להפתעות נוספות מעולם מדיית התקשורת…

וכרגיל, אני מזמין אותך לגלוש לפורומים שלנו (שם העניינים – כמו תמיד – חמים), להעביר את האשגר למי שעדיין לא קורא אותו, וכמובן – להפיץ את דבר היין הישראלי בחו"ל ובאנגלית.   עד לפעם הבאה, שיהיה לכולנו חג פסח שמח וכשר, עם הרבה מאוד יין ישראלי משובח.   שלך, בידידות רבה,   ישראל פרקר   חגיגת אשכול הזהב (כולל סרטו וידאו של נאום שר החקלאות) אשכול הזהב, תחרות היין הראשונה והוותיקה בישראל נערכה השנה בפורמט שונה במקצת. קדמה לה תחרות Best Value, שסימנה את היינות הבסיסיים הטובים בשוק. מלבד זה, חולקו השנה מדליות רק ב- 12 קטגוריות (במקום 26 בשנה שעברה) ועוד ניתנו מדליות ליקבים קטנים במיוחד. האם זה השפיע על החגיגה? לא ממש…   חגיגת (מילון) יין מאת: דוד גונן אחרי עבודה של כמעט שנתיים, פורסם מילון היין של האקדמיה ללשון העברית. המילון מכיל כ- 220 מונחים בעברית, חלקם חדשים ומקוריים דוד גונן מספר על המילון, "מחלץ" ממנו מילים מעניינות ומביע את דעתו על כמה מהמילים החדשות.   ויתקין, חדשות מאת: ליאור יוגב בויתקין לא ממש עושים דברים כמו ביקבים אחרים – וככה זה גם נראה כשיוצאים יינות חדשים. ליאור יוגב מספר על החוויה שהוא עבר בארוע ביקב, ועל היינות החדשים.   יקב ציון – ידע שור יינו כתב וצילם: אבי הלוי מבין היקבים הטוענים לתואר, ויש כאלו יותר מאחד, נראה שיקב ציון הוא אכן היקב הראשון בארץ. זאת כבר השנה השלישית שהיקב מוציא יינות "שולחניים", שמתמודדים מול היינות ה"רגילים" בשוק. הצלחה או קוריוז?   הגובה לא קובע כתב וצילם: ישראל פרקר פרופ' עודד שוסיוב:"אין קשר בין גובה מיקום הכרמים לבין טיב הענבים והיין." האמנם יריה בברכיים למי שמעריכים את הגולן והגליל כאזורי היין הטובים בישראל – בזכות הגובה? דעה מקורית, ללא ספק, של אחד מחשובי החוקרים שלנו בתחום.   סוביניון בלאן ההורה הגנטי כתבה וצילמה: נעמה מועלם סוביניון בלאן יחד עם קברנה פראנק הוא ההורה הגנטי של קברנה סוביניון. מקורו בצרפת, ומייצרים ממנו כמה מהיינות הטובים בעולם – וגם בארץ. נעמה מועלם, ייננית יקב דלתון, מספרת על הסוביניון הלבן ועל צאצאיו.   יקב בנימינה – שחקן משמעותי על המגרש כתב וצילם: אבי הלוי אילן חסון, מנכ"ל יקבי בנימינה אומר:"יקב בנימינה הולך להיות בשנים הקרובות שחקן משמעותי בענף." האם איכות היין היא שתקבע, או שמא מחירים נמוכים ברשת "חצי חינם", ש"בנימינה" הם עכשיו חלק ממנה?   סיור בין כרמי המסורת וההלכה מאת: הרב ישעיה שטיינברגר שתיית יין נחשבה במסורת היהודית לנושא מרכזי מאד ואף למצווה שמקיימים בהרבה הזדמנויות. במיוחד עכשיו, ערב חג הפסח, חשיבות היין במסורת ישראל חשובה מאוד.   טעימת יינות ישראל 2009 – התוצאות צילומים: אבי הלוי וישראל פרקר מגזין יין, גורמה ואלכוהול עורך פעם בשנה את טעימת יינות ישראל הגדולה כבר 10 שנים. השנה נטעמו יותר יינות מבשנים הקודמות. מה אומרים אנשי המגזין, ואיך אנחנו התרשמנו בארוע השקת הרשימה.   בן חיים – יקב קטן גדול כתב וצילם: אבי הלוי פורום "השער לעולם יינות ישראל" ביקר ביקב בן חיים שבכפר אז"ר. הם היו אורחיו של איתי בן חיים, היינן ומבעלי היקב, שמעו ממנו על ההסטוריה של היקב והתוכניות שלו וכמובן שטעמו מהיינות.  

הזוכים בתחרות אשכול הזהב 2009
ערב חגיגי בנוכחות שר החקלאות מר שמחון יינות חדשים נחנכו ביקב וילה וילהלמה
סיפור היינות מפי היננים בוידאו יין קברנה-מרלו ישראלי בזול
שקל אחד בלבד לבקבוק לכבוד חג הפסח חודש היין במיה בר
4 שבועות אינטנסיביים עם יין בירושלים חוגגים אביב ב"פרי הגפן"
בפסטיבל יינות כשרים 9 70 פילים לחג
מתחם אלכוהול חדש בתל אביב מחיר שיא ליין ישראלי!
650 $ לבקבוק יער יתיר 2003 ארבעת הכוסות בגירסה הקפואה
יקב תבור עם ארלקינו טביעת האצבע של היינן גיל שצברג
בשני היינות הראשונים מרקנאטי יין סילבר סנג'ובזה 2007
חדש מיקב טפרברג 1870   לוחות המודעות של האתר מופיעים בעמוד הבית ואפשר לפרסם בהם כל הודעה הקשורה לעולם היין וציוד להכנת יין. לוח אירועי היין  אף הוא נמצא בעמוד הבית של האתר. ריכוז מבזקי היין שפורסמו באתר מבזקי היין מתעדכנים כמעט בכל ערב בחדשות יין.
יינות ישראליים במסעדות – באיזו מסעדה תוכלו למצוא את היינות הישראליים הטובים ביותר, ובאילו מחירים? נשמח לקבל ממכם עוד תפריטי יין ממסעדות ישראל המכילים את יינות ישראל.
ציוד ושרותים לעולם היין
חנויות יין בישראל
ארכיון כתבות ובו מדורים רבים   באתר שלנו עוד מדורים וחומר רב על המתרחש בעולם יינות ישראל. בחלק התחתון של עמוד הבית אפשר למצוא קישורים לעשרות כתבות מעניינות על יינות ישראל המפורסמות ברשת וכן קישורי כניסה לאתרים אחרים העוסקים ביינות ישראל.   תוכלו להוסיף לכתובות ה-RSS שלכם את הכתובת הזאת, ולהישאר מעודכנים.

אם אינכם מעוניינים להמשיך ולקבל את האשגר שלנו אנא הודיעו לנו

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות