8 שפים מעמותת עתיד לשפים מקצועיים

22/04/2020
בישלו עבור ניצולי שואה בעיר רמת-גן המשך »

'המרכז הישראלי לקולינריה', בראשותו של שמואל ששון, בשיתוף יחידת ההתנדבות בעיריית רמת-גן בישלו ארוחת שקשוקה לכ-600 קשישים המוכרים במרכזי היום לקשיש בעיר רמת-גן.

הארוחות נשלחו אל בתי הקשישים באמצעות 60 מתנדבים שהורכבו ממתנדבי יחידת ההתנדבות העירונית ומתנדבי רווחה מגן יבנה.
בעיר רמת-גן ישנם כ-35,000 קשישים שמהווים קרוב ל21% מהאוכלוסייה. האגף לשירותים חברתיים נמצא בקשר עם 7,000 בתי אב והוא מעניק לאזרחים הוותיקים שירותים במגוון דרכים:
מועדונים חברתיים, מרכזי יום, קתדרה, מיזם "גמלאים ונהנים", 'חיים בכבוד- ניצולי שואה ועמך' ועוד.

במסגרת ההתמודדות עם נגיף הקורונה, האגף לשירותים חברתיים יצא במבצע חלוקת מזון לכלל האזרחים הוותיקים המוכרים ע"י האגף. חלוקת המזון נעשית בעבודה משותפת של עו"ס מהאגף לשירותים חברתיים, סיירות שטח מאגף ביטחון ואכיפה, שפ"ע ומתנדבים.
בזמן משבר הקורונה עיריית רמת-גן מבצעת חלוקה של 1000 מנות מזון לאזרחים וותיקים המוכרים על ידי האגף לשירותים חברתיים ומעוניינים בסיוע.
הארוחות, שהתקבלו על ידי משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים, ומחולקים בימי ראשון, שלישי וחמישי והם בהיקף שיספיק לכל ימות השבוע. מבצעי החלוקה יבוצעו ע"י צוותים מהאגף לשירותים חברתיים ובשיתוף אגף הביטחון והאכיפה, אגף שפ"ע ומתנדבים.
האגף מבצע פעולות יזומות כמו שיחות לעתים תכופות עם האזרחים הוותיקים, סיוע ברכישת תרופות, הדרכות לזימון תורים ותמיכה רחבה סיפקה העירייה בחג הפסח וליל סדר עבור אנשים עריריים ואוכלוסיות מוחלשות, בהיקף של מאות אלפי שקלים.
כדי לשמור על בטיחות האזרחים הוותיקים, כל עובד ומתנדב אשר מבצעים את חלוקת המזון, הצטיידו ע"י העירייה בערכת חירום מיוחדת שכוללת: כפפות, אלכוג'ל ומסיכה.


ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן מחויבת לאזרחים הוותיקים, בשגרה ובחירום. רוח ההתנדבות של החברה הישראלית מתגלית במלא עצמתה בעתות של צרה וקושי, כמו זו שאנו חווים כעת. זוהי השעה בה אנו צריכים לדאוג לסבים ולסבתות שלנו, להורים שלנו, לשכן ולשכנה שגרים בסמיכות אלינו. עיריית רמת-גן בראשותי עובדת מסביב לשעון, בכדי שכל אזרח ותיק או ערירי, יזכה לסיוע במזון, תרופות או כל ציוד אחר שיידרש".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *