חוקרי מו"פ צפון פיתחו זן קינואה משובח וכשר לפסח

13/04/2020
כסופר פוד החוסך סבל תזונתי לפרות החלב המשך »

מספר שבועות לפני פסח עוברות  רפתות החלב בישראל לתזונה שונה עבור הפרות החולבות בתפריט כשר לפסח שנמשך עד לסיום החג, במטרה לייצר חלב כשר לפסח ללא חיטה ודגנים, שאינם כשרים לפסח.
התפריט מתבסס בעיקר על קטניות ותירס כחלופה למיני הדגן המקובלים בשאר ימות השנה. הבעיה היא הרגישות של הפרות, הסובלות בהחלפת התזונה.
חוקרי מו"פ צפון ומכון המחקר מיגל בהובלת ד"ר אביב אשר, ד"ר ליאור רובינוביץ' וד"ר מולי גלילי ממִנהל המחקר החקלאי (מכון וולקני) אומרים, כי קיבת הפרות רגישה לשינויים בהרכב המזון וכי הזנתן לאורך כל השנה בצמח הקינואה במקום בדגן, עשויה למנוע את הסטרס למערכת העיכול של הפרות.

לאחר סיום הפסח צריכות הפרות שוב לעבור את השינוי במזון ולחזור למנה המשמשת אותן בשאר ימות השנה ולסבול בשנית. לכן, הזנה בקינואה תשמור על רצף תזונתי לאורך כל השנה, כולל בתקופת חג הפסח. החלב, אותו מייצרות הפרות שיוזנו בקינואה, יהיה כשר לפסח, למעשה כל השנה.  הזנה רציפה זו תטיב ותשפר את רווחת חייה של הפרה החולבת.

במחקר שארך שלוש שנים, איקלמו והשביחו חוקרי מו"פ (מחקר ופיתוח) צפון במכון המחקר מיגל של החברה לפיתוח הגליל, את זן הקינואה Chenopodium Quinoa כצמח מספוא בריא להזנת פרות.
צמח הקינואה הוכרז רק לאחרונה כסופר פוד בזכות איכויות תזונתיות גבוהות ועושר בחלבון. כחלק מהמחקר פותחו זני קינואה קדומה ומזינה, שהובאו מדרום אמריקה (ושימשו את אנשי המאיה הקדומים) לגידול דו תכליתי לבני אדם וכמספוא לבקר.

קינואה כמספוא כשר לפסח להזנת בקרד"ר אביב אשר ממו"פ צפון ומוביל המחקר: "הקינואה הוא צמח עשיר בסיבים תזונתיים וחלבון מלא המכיל את כל חומצות האמינו החיוניות לבקר. הקינואה מכילה מינרלים וויטמינים רבים, הצמח בעל נעכלות גבוה ואף כשר לפסח היות ואינו דגן.
יתרון משמעותי נוסף בשימוש בקינואה למספוא נובע מהיכולת לנצל את כל הצמח ולא רק את הגרעינים המשמשים להזנת האדם".
"לקינואה יתרונות נוספים כצמח למספוא, כמו תכולת חלבון גבוהה, ניצולת מים גבוהה, רמות יבול גבוהות לדונם גידול, יכולת שימור לאורך זמן ועוד. במסגרת המחקר בחנו את השפעת הזנה בקינואה של עגלים במהלך גידולם והתוצאות הראו שיפור משמעותי ביעילות ניצולת המזון של העגלים וכתוצאה מכך שיפור ברווחיות הגידול. שימוש בקינואה להזנה של בקר בקינואה הינו חדשני ברמה העולמית ומהווה פריצת דרך ישראלית שהניבה שיתופי פעולה עם תעשיית המזון המקומית ועם מדינות נוספות בעולם"

חיה רק-יהלום, מנכ"לית מו"פ צפון: "שילוב של המידע הקיים במדע עם התוצאות הקדימיות ממספר ניסויים שבצענו במו"פ צפון בשלוש השנים האחרונות, מצביעים על הפוטנציאל הגבוה של הקינואה, לשמש כצמח מספוא איכותי וחדש לסל גידולי השדה למספוא בארץ. במידה ויזינו את פרות החלב בצמח הקינואה מהזן שנבדק במחקר, לאורך כל השנה, לא יהיה צורך לרפתנים להיערך באופן מיוחד לחג הפסח.
אין ספק שגידול הקינואה יהיה גם כלכלי למגדלי הקינואה למאכל אדם (גרגירים), היות וזן הקינואה שנזרע לצרכי המחקר הניב יבול גרעינים כפול מהממוצע העולמי ועלה על 600 ק"ג לדונם בממוצע רב שנתי, לעומת 300 ק"ג לדונם ממוצע היבול העולמי."

על פי נתוני מועצת החלב לשנת 2019, מונה עדר החלב הישראלי כ- 136,000 פרות המייצרות כ- 1,500 מיליון ליטר חלב בשנה. תנובת החלב של הפרה הישראלית היא הגבוהה בעולם כ- 11,852 ק"ג חלב בשנה.
אוכלוסיית ישראל מונה 9.1 מיליון תושבים, הצורכים קרוב ל- 170 ליטר לנפש מוצרי חלב (שווה ערך חלב גולמי) בשנה.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *