שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

ירדן קצרין 2004-איכות נדירה

כתב וצילם: ישראל פרקר
על פסגת הר בנטל, ברמת הגולן, ערכו יקבי רמת הגולן את חגיגת חנוכת יין הדגל שלהם-ירדן קצרין 2004.

 21/02/2009 

 כתב וצילם: ישראל פרקר

אנו נמצאים על פסגת הר בנטל, 1110 מטר מעל פני הים, ברמת הגולן. ממול, במזרח, ניצבת קונטרה, הסורית. למטה ממערב מרום גולן הישראלית. בתווך נטועים כרמים בעשרות רבות של דונמים, כרמי יקבי רמת הגולן. נוף מהמם- נראה כבית גידול טוב לגפנים. מכאן מתחילה דרכם של יינות משובחים רבים של יקבי רמת הגולן.
הטמפרטורה בדרכה למטה, לעבר האפס. ארובות שמים מזרימות מטר מבורך בשנה שחונה והרוח העזה פורעת את השיער. שתילי הגפן הערומים אוהבים קור וגשם. אני קצת פחות, ועוד כשבת"א השמש זורחת והציפורים מצייצות.
הגענו למקום כדי להשתתף בחגיגת יקבי רמת הגולן בחנוכת יין הדגל שלהם-ירדן קצרין 2004. היינו אורחיהם של ענת, המנכ"ל, ויקטור, היינן הראשי ושאר צוות הייננים הפוריים של היקב ועמם אנשי מחלקת ההדרכה והמכירות הטורחים רבות בשיווק יינות היקב בארץ ובעולם.
זו הפעם הראשונה שהיקב מייצר את יין הדגל בשנים עוקבות, 2003 ו- 2004, דבר המעיד על איכות הבציר בשנים העוקבות.
ענת לוי רושינסקי, מנכ"ל היקב: "היין הזה הוא כפסגה עבורינו ולכן בחרנו להשיק אותו על פסגת הר בנטל. מהכרמים שלנו נבצרו הענבים הטובים ביותר להכנת היין."

את ירדן קצרין, מייצרים רק בשנים יוצאות דופן במיוחד מבחינת הבציר ואיכות הענבים והוא אחרון היינות האדומים של יקבי רמת הגולן מבציר שנת 2004. שנת 2004 הוכתרה כאחת השנים הטובות ביותר של יקבי רמת הגולן, ובשל עובדה זו נמצאה מתאימה במיוחד להפקת יין ירדן קצרין. בדרך כלל זהו יין העשוי מבלנד של 2-3 זני ענבים ובחירת הזנים לאותה שנה נעשית בהתאם להצלחה האיכותית של כל זן באותה שנה. בכל מקרה יהיו אלו זני ענבים המקובלים בבורדו.

ענת לוי רושנסקי, מנכ"ל יקבי רמת הגולן: "ירדן קצרין משקף את האיכות הנדירה של יקבי רמת הגולן. זהו יין החובק בתוכו כרמים שונים וזנים שונים ומשקף במיטבו את היצירה והמצוינות, שהם לב ליבו של היקב והאנשים העוסקים בעשייה. אנו מאמינים כי השלמות נמצאת בפרטים הקטנים. תהליך היצירה של היקב הינו עתיר השקעה מרמת הכרם, עד הטיפול הפרטני בחלקותיו השונות וכלה בייצור המוקפד של היין".
ומוסיפה ענת: "הגולן הוא סוג של מדינה בפני עצמה בנושא מים. כל המים של הגולן, לשתייה ולחקלאות הם ממקורות עצמאיים. החקלאות מקבלת מים להשקיה בעיקר ממאגרים מלאכותיים בגולן. אין כאן אישור לשאוב מים מהכנרת. המצב בגולן קשה השנה מבחינת מים. מדברים על ייבוש של כל עצי התפוח ברמת הגולן. הכרמים פחות סובלים מזה. תפוח צורך כ700 קוב לדונם כרם צורך בממוצע כ200 קוב. כרמים בודדים גם לא מושקים בכלל. ב23 לפברואר תיערך תפילה המונית מיוחדת של תושבי רמת הגולן למען הורדת הגשם במקום."

ירדן קצרין מבציר 2004 הינו ה- 6 בשושלת יינות קצרין. קדמו לו היינות המובחרים מבצירים: 1990, 1993, 1996, 2000 ו-2003, אשר זכו לשבחי הביקורת, בארץ ובעולם. גם ירדן קצרין 2004 מפגין איכויות נדירות במיוחד, ניתן לחוש זאת כבר במגעו הראשון עם החיך ובלוטות הטעם והריח.

ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן: "אין לנו בעיה להביא את היין לתל אביב אבל החלטנו לעשות את חגיגת השקת הקצרין בצפון כדי לתת הזדמנות לחוגגים לחוות ולהרגיש את מקום ייצור היין. הגולן הוא מקום מאוד מעניין לגידול יין. אין הרבה אזורי יין עם קרקע כל כך אחידה. אנחנו נמצאים ברמה וולקנית והענבים לוקחים מהקרקע ומהאקלים את השילוב של התנאים המיוחדים ונוצר יין מיוחד. ההרכב הזני הסופי של היין הינו תוצאה של טעימה ומיזוג ואינו ידוע מראש. ירדן קצרין 2004 מורכב מ-94% ענבי קברנה סוביניון ו-6% ענבי מרלו. הענבים הגיעו מהכרמים המובחרים ביותר שלנו במרכז ובצפון הגולן, ביניהם: אל רום, אלוני הבשן, תל פארס ואורטל וכן מכרם רמות נפתלי, הממוקם באזור הגליל העליון."

אצל ויקטור מגדלים בכרמים יין ולא גפנים וענבים. זאת עובדה ידועה כבר מזמן.

 

ויקטור: "אני הגעתי ליקב באפריל 1991. כבר אז היקב הוציא יינות ממש טובים. מה שהכנסתי יותר למודעות שלנו הוא עד כמה טוב האזור הזה לייצור יין. התחלנו לעבוד עם יועץ לגידול יין מקליפורניה לפני כשנתיים. אנחנו נכנסים לפרטים הקטנים של הכימיה והפיסיקה של היין. אנחנו מנסים לעשות יינות מצוינים ולקדם את האיכות פה. פחדנו שאולי אולי אנחנו עושים מעצמנו צחוק. האם זה בכלל שווה להשקיע כאן מאמצים ועבודה? היועץ נבכיר חזק את שחשבנו שאפשר לעשות באזור הזה יינות מצוינים. אנחנו מאמינים שאיכויות היין ימשיכו להשתפר פה. אני והצוות שלי יותר ויותר מאמינים מיום ליום כמה מיוחד האזור הזה. אנחנו נמצאים כאן בגובה מעל 1100 מטר . יש לנו כלל אצבע האומר שכשעולים בגובה יותר קר וגם כשנוסעים צפונה נהייה יותר קר. 1100 מטר גובה זה כאילו היינו 200 ק"מ צפונה בגובה פני הים. זה מאוד משמעותי לאזור בו מייצרים יין."

מה עושה את הקצרין שיהיה יין טוב באמת? שאלתי את ויקטור.
אנחנו מייצרים את הקצרין רק כשיש יינות איכותיים מבחינת סגנון המתאים ליין מבחינת המרקם. אנחנו רוצים שהיין יהיה עוד מדרגה מעל הירדן שנמצא מדרגה מעל גמלא באופי. אנחנו מחפשים את היינות עוד יותר מרוכזים. עוד יותר בשל… עוד יותר בעלי מרקם…. עוד יותר כהה…. הכל קצת עוד יותר…

הזנים העיקריים המרכיבים את קצרין הם קברנה סוביניון ומרלו. ויקטור רצה להמחיש לנו את ההבדלים של כל אחד מהמרכיבים יחסית לתוצר הסופי. על בשולחן לפנינו ניצבו 9 כוסות. ב8 מהם היו היינות קברנה ומרלו מבצירים 2000, 2003 ו2004 , קצרין 200 ו2003.
חלקם היו מרוכזים יותר וטאנינים, היו כאלה יותר עוצמתיים וכאלה פחות. כאלה שהגיע הזמן ללגמם וכאלה שיוכלו להתיישן טוב עוד מספר שנים.

רשמי טעימה של תשעת היינות מפורטים בכתבה נפרדת.

הכוס התשיעית הייתה בתחילה ריקה. רק בסיום הטעימה נמזג בה מדקנטר המלך, חתן החגיגה – ירדן קצרין 2004 . נראה היה שכל החזון של ויקטור שונפלד, היינן המוכשר, היה מרוכז בשליש הכוס עם הנוזל בצבע הבורדו כהה, של טעמים מענגים וריחות נכונים של פרי הציפו את החושים.

ירדן קצרין 2004 יוצא במהדורה מוגבלת וממוספרת של כ- 12,000 בקבוקים בלבד. היין ישווק בחנויות היין המובחרות ובחנות היקב, בקצרין שברמת הגולן ויופיע בתפריטי יין של מספר מסעדות יוקרה. מחירו המומלץ לצרכן כ– 330 ₪.

אבי הלוי מסכם את רשמיו מיינות הקצרין שטעמנו:

ירדן קצרין 2000 – היין הזה כולל בתוכו 89% קברנה סוביניון, 9% מרלו ו- 2% קברנה פרנק. צבע היין אדום עמוק נוטה לשחור. באף ריח נעים ואלגנטי במידה נאותה אם כי לא פורץ יותר מדי. גוף מלא וסמיך, כמעט 'לעיס'. 14.5% אלכוהול. יין רב טעמים עם טאנינים עוצמתיים ומפתיעים ביחס לגילו של היין. לדברי ויקטור שונפלד הקברנה פרנק תורם ליין עשבוניות מסוימת שאני באופן אישי לא הצלחתי לחוש אך יש להניח שהיא קיימת ואולי זו גדולתו של היין הזה, שהירוקיות משתלבת בלי להפריע. יין מורכב וטעים.

ירדן קצרין 2003 – אם את הקצרין 2000 אפשר להשוות לאדם בוגר בגיל העמידה הרי שהקצרין 2003 הוא גבר צעיר ודינאמי. הרכבו 83% קברנה סוביניון, 14% מרלו ו- 3% קברנה פרנק. צבע היין אדום רובי כהה כצבע דם קרוש. הריחות הבוקעים ממנו נעימים ועזים במיוחד. סיבוב היין בכוס עוד מגביר את פרץ הריחות. בפה חגיגת טעמים ההולכת ומתגברת ככל שהיין מתחמם בפה. היין נפתח שעתיים לפני הטעימה אך זה לא הוריד מעוצמתו כהוא זה. יופי של יין עם אפטר טייסט ארוך, טעים וממושך.

ירדן קצרין 2004 – יין ההשקה. הרכבו 94% קברנה סוביניון ו-6% מרלו. 18 חודשים התיישנו היינות שהרכיבו את הבלנד הזה בחביות נפרדות ואחר כך עוד 6 חודשים לאחר הערבוב. ואם כל זה לא מספיק הרי שהיין נח עוד שנתיים בבקבוקים והמתין עד היום ליציאתו לשוק. צבעו של היין אדום כהה כמעט שחור. באף פיצוץ של ריחות של פרי ושוקולד וקפה ומה לא. חגיגה לאף. בפה המשך ישיר למה שמרגישים באף – שלל טעמים ומורכבות רב שכבתית המתגלה ככל שמחזיקים את היין בפה ומחממים אותו לפני הבליעה. היין טעים מאוד וקל להתאהב בו. האפטר טייסט ארוך ארוך ארוך וטעים טעים טעים.

 תמונות נוספות מהארוע שצילם ישראל פרקר

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות