תעשיית הברים והמסעדות בצניחה

29/03/2020
89% ירידה מאמצע חודש מרץ המשך »

תעשיית הברים והמסעדות בישראל בצניחה של 89% מאמצע חודש מרץ בשל התפרצות הקורונה.
כך עולה ממחקר של מערכת Trayz, המנתחת בעזרת בינה מלאכותית את פעילות הענף, ומפיקה בזמן אמת נתונים על דפוסי צריכה ותובנות על התעשייה.

לדברי הדר לקריץ', מדענית נתונים ב- Trayz, עם תחילת ההתפרצות בישראל וגילוי חולה הקורונה הראשון ב- 27 בפברואר, הציבור הישראלי הראה אדישות.
הרגלי הבילוי והצריכה אף השתנו לטובה בתחילת חודש מרץ כתוצאה מיום השבתון של הבחירות ואחריו סוף השבוע שסימל את תחילת חגיגות פורים.
הציבור פקד את הברים ונרשמה עליה של 10% במספר המבקרים בברים, אשר בילו בממוצע 3.5 שעות בבר.
אנשים יצאו בקבוצות גדולות, 25% מסך השולחנות הכילו 5 מבקרים ומעלה, למרות שכבר החל שיח עם הציבור להגברת המודעות לוירוס, הסכנה שבהתקהלות והצורך בצמצום מפגשים חברתיים מתחת ל- 5,000 בני אדם.

לקריץ' מוסיפה שמאמצע חודש מרץ נראו ירידות חדות בביצועי הענף, והיקפו הגיע ל- 48% בממוצע לבר לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה.
ב-12 במרץ הורחבה ההגבלה על התקהלות עד מאה איש, מערכת Trayz זיהתה כי באותם ימים השתנו במקביל גם הרגלי הצריכה של הציבור. ברים רבים ניסו למקסם את המצב והשתמשו יותר באסטרטגית קידום מכירות, כ- 9% מכלל המכירות היו בעקבות מבצעים שונים.
הלקוחות הבינו שמדובר ביציאה האחרונה לפני שינוי והחמרת הנהלים על ידי הממשלה וניסו להתאים את הבילוי למצב החדש. זמן השהיה בבר התקצר ב-52% לשעה ו-36 דקות. הבילוי נעשה בקבוצות קטנות עם ירידה של 11% בכמות הלקוחות המתאגדים באותו שולחן. עם זאת הלקוחות מקסמו את ההזדמנות האחרונה לצאת לשתות וההוצאה הממוצעת ללקוח עלתה ב-10%.

החל מ- 13 בחודש ברים בודדים החליטו לסגור את פעילותם באופן וולנטרי למרות שיכלו לאכלס עד 100 לקוחות ואנשי צוות.
החל מיום ראשון ה-15 במרץ המערכת איתרה ש- 80% מהברים כבר הפסיקו את פעילותם, אז התקבלו הנחיות להתקהלויות של 10 אנשים ומטה.
אנו צופים שבמידה ולא יהיה שינוי חיובי שיוביל לפתיחה מחודשת של המקומות המגמה רק תחריף ונתחיל לראות סגירה של מקומות, מסכמת לקריץ'.

מור לוגסי מבעלי ביר גארדן בתל אביב ובכפר סבא: "אנחנו רגילים לראות תפוסה מלאה מדי ערב כבר שנים ארוכות ואין ספק שהנחיות משרד הבריאות פוגעות בנו ובכל הספקים והעובדים של הביר גארדן.
לכולנו ברור שהבריאות קודמת לכל ואנחנו מגבים כל החלטה שתסייע לנו לצאת מהמשבר הזה מחוזקים יותר ומאוחדים יותר. אנחנו מקווים שנחזור לשגרה בהקדם האפשרי."

מערכת Trayz מנטרת ומנתחת את צריכת כל מוצרי המזון והמשקאות הנרכשים בנקודות המכירה בזמן אמת, באמצעות אלגוריתמיקה מורכבת ומאפשרת השוואה של הנתונים לנתוני השוק.
כך מתקבלת אצל בעלי הברים והמסעדות תמונה רחבה ומבוססת של תפקוד העסק שעל בסיסה מופקות עבורם המלצות מותאמות אישית לטובת ייעול פעילותם.
המערכת פותחה על ידי ווייסבירגר, חברת ביג דאטה ישראלית.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *