שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב הרי גליל עם מערכת סולארית לחשמל

ביקב הותקנה מערכת סולארית לייצור חשמל נקי

 יקב הרי גליל, השוכן בסמוך לקיבוץ יראון בפסגות הגליל העליון, אינו מסתפק בייצור יין איכותי בלבד, ובימים אלה הושלם פרויקט בהיקף של כ-400 אלף שקל לייצור חשמל סולארי, בשיתוף עם חברת סולארפאוור. יקב הרי גליל, אשר החל לפעול בשנת 2000, מתמחה בייצור יינות ייחודיים מ-5 כרמים שונים בגליל, המשתרעים על כ-1300 דונם.

לאחרונה, במסגרת ההסדרה למכסה השלישית של המערכות הסולאריות, יצא הפרויקט לדרך. חברת סולארפאוור, חלוצת התחום הסולארי בישראל, התקינה על גגות מבנה היקב מערכת פוטו-וולטאית (PV) בעלת הספק של 55 קילו וואט, המבוססת על פאנלים סולאריים מסוג ET-Solar. המערכת הסולארית צפויה לייצר חשמל ירוק בהיקף של כ-80,000 קוט"ש בשנה.

 אלון תמרי, מנכ"ל משותף בסולארפאוור, אומר: "פוטנציאל האנרגיה הסולארית בישראל הוא אדיר, כל זמן שהרגולציה אינה מהווה חסם לכך. יקב הרי גליל הוא דוגמה טובה לאופן שבו מבנים רחבי שטח יכולים לנצל את הטכנולוגיה המתקדמת שקיימת היום ולהרוויח מיתרונות הייצור והצריכה של חשמל ירוק. תכנון וביצוע הפרויקט ביקב הרי גליל, נעשו תוך התחשבות מרבית במראה המערכת, כך שתשתלב כראוי במבנה המעוצב של היקב ובסביבת הנוף הטבעית המרשימה שלו. בזכות מיקומו הגבוה, המערכת צפויה לייצר תפוקות גבוהות, ובהחלט תהווה מקור אנרגיה טבעי, ירוק ואיכותי ליקב, נוסף על הכנסה יציבה".

 אורי טירולר מנכ"ל יקב הרי גליל ביראון, מציין כי, "השתלבות בסביבה וקיימות, מהוות אבן יסוד באסטרטגיה העסקית של יקב הרי גליל "כחלק מהאסטרטגיה שלנו, אנו רואים חשיבות רבה בייצור חשמל ירוק שאינו מזהם את הסביבה בה אנו חיים. חברת סולארפאוור נענתה לאתגרים המיוחדים שהציב היקב ובמיוחד תכנון וביצוע מערכת סולארית המשתלבת מבחינה אסתטית עם התכנון האדריכלי, מקצועיות ואיכות ללא דופי".

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות