שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מפגש עם יקב לה פורה בלאנש

ישראל פרקר

כשהוזמנתי לטעימת יינות יקב לה פורה בלאנש רשמתי בהתחלה ביומן – יקב צרפתי.
טעיתי. יקב לה פורה בלאנש = יקב היער הלבן. זהו תיאור המתאים ליער יתיר, בחורף, כשהיקב ממוקם סמוך אליו . הכרמים שתולים בגבהים של בין 800-900 מטר, לאורך רכסי הרי יהודה ושומרון.
באזור זה, הכרמים נהנים מחורפים קרים ומושלגים ומקיצים חמים בבוקר וטקרים בלילה, עם מעט מים, תכונות הטובות לצמיחת ענבים עם איכות גבוהה.

מיהו היקב זה?
בשנת 1993 מנחם לבני שהיה בין הראשונים בנטיעת ענבי קברנה סוביניון באזור הר חברון , הקים את חוות ״שָׂדֶה כָּלֵב״. מאז 2003, הוא ייצר יין ביקב לבני . יקב לה פורה בלאנש הוקם על יסודות יקב לבני ב2018.
ברונו דרמון , שהגיע מצרפת, הצטרף ליקב בשנת 2009 כיינן ראשי במטרה להוציא יין משובח מענבי כרמי לבני. ברונו הוא עם יותר מ-20 שנות ניסיון בייננות בינלאומית, חלק מהיינות שייצר קבלו פרסים ומדליות לאומיות שונות וכך, בשנת 2018 יזם עם מנחם לבני את היקב החדש לה פורה בלאנש.
סמנכ"ל היקב והאחראי על השיווק הוא יעקב בריס שמשקיע מזמנו לדחיפת הפרויקט "יין איכותי במחיר האמיתי" . יעקב הוא מומחה לשיווק דיגיטל ומסחר מקוון מוביל את האסטרטגיה השיווקית של החברה. מכירת יינות באתרי אינטרנט ולא בחנויות, כדי לשמור על מחירי יין נמוכים. סבו של יעקב ייצר יין כשר בצרפת וממנו הגיעה לו התשוקה ליין ועסקי היין. [email protected]
כשרות היינות: כשר לפסח למהדרין בד"ץ בית יוסף, בד״ץ הרב אונגר , הרבנות המקומית הר חברון.

התכנסנו בחד ישיבות במלון NYX , המהודר בהרצליה פיתוח. יינות היקב , הצעיר, נמזגו לכוסות, וברונו, היינן, והשותף ביקב, ויעקב הסמנכ"ל , מסרו לנו את דבר היקב, ותיאור יינותיו.

היקב שנמצא עדיין במושב כרמל עובר למושב יתיר, התחיל ברונו בהתלהבות רבה את סיפורו. הייתה זו התלהבות שלא נפוגה כל הערב. הייתה לי תחושה שהיין זורם בעורקיו ולא דם.

לכוסות נמזג הרוזה תלפיות עם צבע ורוד כהה מיוחד. יין יבש, עם ריח קצת דליל וטעם טוב בפה. בלנד של ענבי מרלו וסירה (20%) סיומת ארוכה בפה .14% אלכוהול. הצבע הכהה מגיע מענבי מהסירה. 1,800 בקבוקים יוצרו ב2019. 55 ש"ח

ברונו דרמון, היינן, סיפר לנו שהוא התחיל בייצור יינות כשרים בצרפת. בארץ עסק בחקלאות במושב מעון דרום הר חברון. הוא עבד גם ביקב בטפרברג במוצא עם ששון בן אהרון . כשהוקם יקב יתיר הוא עבד בו בהתחלתו. עד שהחליט שהוא מעוניין לעשות יינות גם לבד. הוא פגש את מנחם לבני החליט להיות שותף איתו והקים יקב היער הלבן . 70 אחוז מהענבים מגיעים הכרמים של לבני. האחרים מכרם ננה, שבנגב.
היקב מייצר בשלב זה כ 40,000 בקבוקים בשנה.

יין תלפיות לבן מבציר 2018 הוא היין הבא שטמנו. בלנד לבן מענבי ויוניה (80%) ושנין בלאן (20%). באף ארומה פירותית נעימה, הגוף קצת שמנוני. חשתי קצת מרירות. 55 ₪.

יין תלפיות אדום 2017 – בלנד אדום מענבי קברנה סוביניון (80%), שיראז (7%), פטי-ורדו (7%) ומרלו (6%) היין התבגר במשך 6 חודשים בחביות עץ צרפתיות ואמריקניות.
עם ריח פירותי נעים וטעם טוב בפה. 55 ₪. יוצרו 10,000בקבוקים

הסדרה הבאה שטעמנו היא דביר. יינות בלתי מסוננים מסדרת גבוהה יותר של היקב. הם נמזגו לכוסו, אחד אחרי השני כשבין לגימה ללגימה טעמנו ממנות השף שף ליאור יעקב וצוותו.

יין דביר – בלנד קברנה/ שיראז/ מרלו (קש"מ) – בציר 2017 בלנד מענבי קברנה סוביניון (45%) ושיראז (33%) מכרם ״שָׂדֶה כָּלֵב״, עם השלמת של מרלו (22%). היין התיישן כ-12 חודשים בחביות עץ צרפתיות ואמריקניות. טעים וייחודי. 85 ₪

יין דביר פינו נואר– בציר 2017 100% ענבי פינו נואר, שנבצרו ידנית בכרם ״שָׂדֶה כָּלֵב. היין התיישן כ-12 חודשים בחביות עץ צרפתיות . טעם מאוד ייחודי ששונה מיינות אותו זן של יקבים אחרים, בארץ ובחו"ל. 70 ₪.

יין דביר קברנה סוביניון – בציר 2017 100% ענבי קברנה סוביניון מגפנים בוגרות שגדלו בכרם היחידני ״שָׂדֶה כָּלֵב. היין התיישן כ-18 חודשים בחביות עץ צרפתיות ואמריקניות, ובוקבק ללא סינון. חמיצות מעל הממוצע . יין עם גוף מלא וטעם שיורי ארוך בפה. 100 ₪.

אחרון הגיע יין הדגל של יקב לה פורה – יער לבנון – בציר 2016 מענבי קברנה סוביניון מהכרם היחידני ״שָׂדֶה כָּלֵב״, אשר נבצרו ידנית מגפנים בוגרות. היין התיישן 24 חודשים בחביות עץ מובחרות בוקבק ללא תהליכי סינון.
190 ₪ (לא זול, חברים) אהבתי את הגוף המלא, הריח הפירותי המודגש וטעם הכיפי בפה.

ברונו הסביר ש 30-40% אשכולות שלמים הוכנסו לתסיסה. היין הוא רק ה FREE RUN של המיץ לאחר התסיסה. שאר היין הגיע לייצור הקברנה מסדרת דביר.

ברונו הסביר שהוא משאיר את המיץ הראשוני 4 -5 ימים על הקליפות לפני התסיסה ולכן היינות מאוד כהים ומושכים את העין.

לסיכום, ערב מעניין היה לנו בהכרות עם היקב החדש.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות