מאס דה לה סורס מפורבאנס ופאסטינו 6 מריוחה

16/03/2020
בהפצת חברת שקד המשך »

חברת שקד ממליצה השנה על שני יינות חדשים וכשרים – מאס דה לה סורס רוזה, של שאטו דה לומראד מפרובנס , ופאסטינו 6, יין הישר מריוחה.

פאוסטינו
פאוסטינו הוא אחד היקבים החשובים באזור ריוחה. הוא מזוהה ומוכר ברחבי העולם ומייצר מגוון גדול של יינות החל מיינות ריוחה צעירים המהווים תמורה מעולה למחיר ועד יינות ריוחה גראן רזרבה נפלאים בעלי יכולת התיישנות יוצאת דופן.
ההיסטוריה של היקב החלה כבר בשנת 1861 כאשר אבי המשפחה, Eleuterio Martinez Arzok, רכש אחוזה עם כרם גפנים. מאז ממשיכים בני המשפחה לרכוש קרקעות, לטעת כרמים ולייצר יינות איכותיים באזור.
כיום מטפחת המשפחה כ- 6,500 דונם כרמים ובבעלותה מספר יקבים נוספים ברחבי ספרד. יינות פאוסטינו מייצגים את המסורת המפוארת של ריוחה יחד עם התעוזה, היצירתיות והמקצועיות המאפיינים את היקב.

פאוסטינו 6 (כשר)
אזור גידול: ריוחה, ספרד
זני ענבים: טמפרניו
תהליך ייצור: היין התיישן מספר חודשים בחביות עץ אלון אמריקאי
זהו יין ריוחה קלאסי מאוזן, אלגנטי ומהנה מאוד עם נגיעות עץ אלון ופרי מצוין. מתיישן מספר חודשים בחביות עץ אלון אמריקאיות ומעניק איכות גבוהה ותמורה יוצאת מהכלל למחירו.
מחיר: 69 ₪


שאטו דה לומראד
שאטו דה לומראד מטפח 3,000 דונם כרמים בגוש אחד ובמיקום אידאלי באקלים הים תיכוני של פרובאנס והוא אחד מ- 18 יקבים בלבד בפרובאנס אשר קבלו בשנת 1955 את הסיווג הרשמי קרו קלאסה.
היקב מציג יינות נהדרים לצד היסטוריה מפוארת. כבר במאה ה- 16 התרשם המלך הנרי ה- IV מיופיו של המקום ומאיכות יינותיו אותם רכש לחצרו.
במאה ה- 18 נרכש הארמון על ידי משפחת אומראד ששינתה את שמו לשאטו דה ל'ומראד. 85% מסך הייצור מוקדש ליינות רוזה והיתר יינות אדומים ולבנים כאשר מקור כל הענבים בכרמים שבבעלות היקב.

מאס דה לה סורס רוזה (כשר)
אזור גידול: A.O.P קוט דה פרובאנס
זן ענבים: גרנאש (40%), סנסו (30%), סירה (30%)
הבציר מכני ואחריו קירור מהיר של התירוש. השריה קצרה על הקליפות ולאחריה תסיסה במיכלי בטון תוך בקרת טמפרטורות (15-18 מעלות) על מנת לשמר את התכונות והאיכויות של כל זן ענבים.
זהו רוזה קלאסי מפרובאנס. בעל גוון ורוד כתום עדין ואופייני וניחוחות של פרי טרופי ומרשמלו. יין מאוזן מאוד המשלב רעננות נהדרת עם פירותיות עשירה, נוכחות וסיומת ארוכה.
מחיר: 85 ₪

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *