"אחוה" בפנייה למשרד הכלכלה

03/03/2020
נלחמת בהקטנת אריזות הטחינה המשך »

חברת "אחוה", יצרנית הטחינה והחלוה הגדולה, פנתה במכתב תלונה למשרד הכלכלה והתעשייה בנושא הפרת תקן לשיווק אריזות טחינה בגודלי אריזות שאינן מומלצות עפ"י התקן.
במכתב התלונה, שהוגש באמצעות עו"ד אייל לוטטי ממשרד לין שינפלד לוטטי, מפורט כי מספר חברות, יצרניות ויבואניות של טחינה, מתעלמות לחלוטין מהתקן ועושות דין לעצמן, תוך פגיעה בתחרות ההוגנת.

חברת "אחוה" מבקשת לפעול ולנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשות משרד הכלכלה בנוגע להפרת התקן ע"י החברות, שכן הלכה למעשה ניכר כי בהיעדר אכיפה "איש הישר בעיניו יעשה".

עפ"י התקן הישראלי לטחינה שומשומין (ת"י 642), ישווקו אריזות טחינה במשקל נקי של 100 גרם, 250 גרם, 350 גרם, 500 גרם ובכפולות של 1000 גרם.
משקלים של 450 גרם ו-900 גרם אינם חוקיים על פי התקן. על אף זאת, משווקות יצרניות טחינה רבות טחינה במשקלים אלה למרות התקן.

במסגרת רפורמת סימון המוצרים של משרד הבריאות, החלה אחוה לסמן את כל הטחינות מתוצרתה בסימון הירוק. הקריטריון להצגת חותמת ירוקה על טחינה גולמית הוא אי הוספת נתרן, כך בטחינה אחוה ולכן ערך הנתרן הוא 10 מ"ג (הכמות הטבעית המצויה בשומשום), לעומת טחינות רבות אחרות בהן כמות הנתרן גבוהה מאוד.
לפי נתוני סטורנקסט, טחינה אחוה הנה הטחינה הנמכרת ביותר בישראל.
החברה, בבעלות התעשיין ואיש העסקים יעקב מלאך, מעסיקה 235 עובדים ומחזור מכירותיה נאמד בכ-180 מיליון שקלים בשנה.
יובל מלאך, סמנכ"ל השיווק של חברת אחוה: "כיצרנים, אנו בעד תחרות חופשית לרווחת הצרכן. הוכחנו זאת לאורך השנים בהענקת ערך מקסימלי ביחס למחיר. חשוב שהתחרות תהיה הוגנת ושכולם יפעלו במסגרת החוק".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *