שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

סודות המטבח הבדואי נפתחים ב"שוקראן"

מבקרי דרום אדום מוזמנים לבקר ברהט

יש ריחות, טעמים ותבלינים השמורים רק למטבח הבדואי. בשבת 29.2, כחלק מפסטיבל דרום אדום, יזמי ויזמיות רהט פותחים את דלתות ביתם במסגרת "שוקראן", ונותנים הצצה למטבח המסקרן כל כך, המטבח הבדואי.
שוקראן – שוק היזמיות והיזמים הבדואי היחיד בארץ, מזמין את מבקרי דרום אדום להגיע לבקר ברהט וליהנות מתבלינים ייחודיים, צמחי מרפא, קפה בדואי טחון במקום ואוכל בדואי מסורתי ואותנטי.

לרגל פסטיבל דרום אדום, תיירני ותיירניות שוקראן, פותחים את בתיהם לסדנאות בישול ומארגנים סיורים מלאי טעמים וריחות המייחדים את הדרום.
בסדנאות אפשר ללמוד את רזי המטבח הבדואי, להכיר את התבלינים המאפיינים את התבשילים הצבעוניים שלהם ואת ההיסטוריה בבישול המסורתי שלהם.

צילום-דן ברסלו

במהלך השבת אפשר יהיה לבקר במספר בתים בכפר, ובין היתר להתארח ב"זעפרן טעים להתארח", שמחוץ לביתה של סברייה, שם ישנו אוהל יפיפה ורחב ידיים, בו אפשר ליהנות מארוחות גורמה בדואיות משובחות.
בביתה של פאטמה, שגדלה בעזה ועברה לרהט בגיל 14, אפשר יהיה לשמוע את סיפורה המרגש, את סודות המטבח המצרי והבדואי ולאכול ארוחה מסורתית או ליהנות מסדנאות לילדים.
באוהל ורדה, חנאן שתספר על המסורת והתרבות הבדואית, ואפשר יהיה לראות קלייה של קפה על האש וטחינתו ולאכול פיתה חמה ישר מהסאג', מלבי ובקלאווה מסורתיים.

"שוקראן" יתקיים בשבת הקרובה 29.2.2020 החל מהשעה 10:00 ברחבה הסמוכה למתנ"ס רהט (ב waze – מתנ"ס רהט).
הפעילות מתקיימת בשיתוף עיריית רהט, החברה הכלכלית רהט, עמותת התיירות שקמה בשור, הרשות לפיתוח הנגב, משרד החקלאות ופיתוח הכפר ומכון טריגובוף – מרכז סוויץ'.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות