השקת יינות יוסי – YOSSI

20/02/2020
בייצור יקב הרודיון עם יוסי סמואלס, עיוור, חירש ונכה המשך »

לרגל יום היין הבינלאומי יוסי סמואלס בן 41, עיוור, חירש ונכה, בנם של מייסדי ארגון שלוה קלמן ומלכי סמואלס, השיק את יינות yossi  – לבן ואדום – אותם יצר בשיתוף יקב הרודיון.

יוסי נפגע מחיסון פגום שקיבל בגיל שנה ולא תיקשר עם הסביבה במשך 8 שנים, עד לפריצת דרך בה למד לתקשר באמצעות אצבעותיו בשפת הסימנים במגע וליצור קשר עם סביבתו.

יוסי אוהב יין, והחליט לממש את אהבתו למשקה באופן מקצועי. באופן מעורר השראה מאומה לא עצר בעדו מלממש את חלומו ולהיות יינן. הוא למד בישראל, לאחר מכן בצרפת וחזר לארץ כשהוא נחוש לייצר יין עליו יהיה חתום.

בעקבות חלומו של יוסי, נוצר קשר בין ארגון שלוה ליקב הרודיון ויוסי החל במלאכת הרכבת "בלנד" היין הייחודי שלו, שהרי חושי הטעם והריח של יוסי חדים יותר בעקבות עיוורונו וחירשותו.
לאחר ניסיונות, טעימות, שינויים והרכבות, נוצר היין הראשון בישראל וייתכן בעולם שהורכב ע"י אדם עיוור וחירש שבקבוקו מונגש באמצעות כתב ברייל וטעמו ייחודי.

יין אדום – 2018 – Shalva Yossi Handshake 13.4% מורבד, סירה, מרלו 39.90 $
יין לבן – 2018 Shalva Yossi White Blend 13.5% שרדונה, סובניון בלאן, ויוניה וגוורצטרמינר.
39.90 $

בימים אלו, יינות yossi נמכרים ב-Gift Shop של מרכז שלוה בירושלים ובחנויות ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי, כחלק משיתוף פעולה בין ארגון שלוה לג'יימס ריצ'רדסון ומוצעים לעוברים והשבים בנתב"ג לרכישה.

יקב הרודיון, הממוקם ביישוב נוקדים, הוא יקב קטן המביא יין עם בשורה חברתית. חזון היקב הוא שילוב בעלי צרכים מיוחדים בתעשייה.

מייסד ונשיא ארגון שלוה קלמן סמואלס, אביו של יוסי: "יוסי הוא מודל לחיקוי לאנשי הארגון ולעולם כולו, ממנו אנו ממשיכים ללמוד שאין חלומות גדולים מדי, והשאיפה של כולנו היא שילוב של אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים. ייצור יין זה הוא עוד חלום שהתגשם ע"י יוסי. הקשר של יוסי לסביבה, באמצעות חוש הטעם והמישוש ובהיותו סומלייה, מתבטא בטעמי היין ובעיצוב הבקבוק".

אנדרו דאנוס, מבעלי ג'יימס ריצ'רדסון וחבר באגודת הידידים של ארגון שלוה מסר : "לאורך השנים פועל ג'יימס ריצ'רדסון, למען שילובם של אנשים עם מוגבלות בחברת ג'יימס ריצ'רדסון.
סיפורו של יוסי הוא סיפור ראוי להערצה של בחור, אשר למרות כל המגבלות והקשיים, החליט בנחישות לממש את חלומו, ולייצר יין משובח "יין yossi"."

בתמונות: אנדרו דאנוס ויוסי סמואלס
צילום: אלירן אביטל

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *