לסייר ולטייל ביום הבחירות

20/02/2020
ברחבי המדינה המשך »

בחירות חוזרות אלינו שוב וכמו בימי הבחירות הקודמים, גם הפעם מחכות שלל הפעלות ופעילויות ברחבי הארץ.

בצריף בן-גוריון בוחרים בכל גיל ויכינו לכל ילד תעודת זהות מיוחדת איתה הוא יוכל לבחור את החפץ האהוב עליו ביותר בצריף של פולה ודוד בן-גוריון.
בפארק נאות קדומים יוכלו המטיילים לבחור בין שני מסלולים חוייתיים ומהנים שמלווים בשלטי הסבר וכתבי חידה עם משימות הקשורות בחקלאות הקדומה מתקני המים ועולם הצומח.
בעכו יערכו סיור מיוחד אל המקומות הלא מוכרים בעיר – הסמטאות האחוריות והפינות הפחות מוכרות אשר מסתירות עולם קסום ומרהיב.
ובחבל יתיר יערכו הפנינג פתוח לקהל הרחב במטע השקדים באיזור שבו נצבעים מעל אלף דונמים בלבן של פריחת השקדיות.

פריחת השקדיות – צילום רות ונטורה

בוחרים בכל גיל – צריף בן-גוריון
 צריף בן-גוריון בקיבוץ שדה בוקר
בצריף בן-גוריון לא מחכים לגיל 16 ומחלקים תעודת זהות ייחודית לכל מי שמעוניין לקחת חלק בחגיגה הדמוקרטית. ביום הבחירות לכנסת ה-23 בכניסה לאתר יחכה צלם עם מצלמת פלואוריד, שיצלם את המבקרים. את התמונה ידביקו על תעודת זהות מיוחדת שיקבלו, עם חותמת שהתעודה נמסרה בצריף בן-גוריון. את שאר הפרטים, ימלאו הילדים והילדות בעצמם – שם, מקום מגורים, תחביבים ושמות ההורים. מצוידים בתעודה החדשה, יצאו לסיור עצמאי באתר, כולל צפייה בסרטים, התנסות בשולחנות פעילות אינטראקטיביים, היכרות עם מזכרות היסטוריות, וכמובן, ביקור בצריף המגורים המקורי של דוד ופולה בן-גוריון, אשר נשמר כפי שהיה בזמן שהתגוררו בו.
בסיום הביקור, יגיעו המבקרים לקלפי שהוקם במיוחד במקום ויוכלו להצביע, להשפיע וביחד להחליט מהו החפץ האהוב ביותר בביתם של פולה ודוד בן-גוריון. האם זה יהיה הגלובוס האישי שלו? מגילת העצמאות שקיבל במתנה מגולדה מאיר? בובת קואלה שעד היום לא יודעים בדיוק מאיפה הגיעה ולמה בחר בן-גוריון לשמור אותה? ואולי זה בכלל יהיה הבלנדר של פולה שבו הכינה מדי יום את מנת הקוץ' מוץ' המפורסמת?
 יום הבחירות 2.03.2020, בשעות 11:00-15:00.

האתר יהיה פתוח באותו יום בשעות 10:00-16:00. כניסה אחרונה עד שעה לפני סגירה.
מחיר כניסה: 15 ₪ לילד (עד גיל 18) 20 ₪ למבוגר
לפרטים נוספים: www.ben-gurion.co.il  או בטלפון 08-6560469

 הבחירה של הטבע – פארק נאות קדומים
הפעם יבחרו המבקרים בנאות קדומים בין שני מסלולים חווייתיים ומהנים שמלווים בשלטי הסבר וכתבי חידה:

מסלול קצר ונגיש (כ-1.5 ק"מ) המתאים למשפחות עם עגלות וילדים קטנים. הבוחרים במסלול זה יגלו ממה מייצרים לחמניות ומאפים אחרים, בבית הבד הם ינסו להניע את אבן המפרכה, במתקני המים ישאבו וידלו מים כמו פעם, ובטחנת הקמח הם יבינו איך גרעיני חיטה הופכים לקמח. במהלכו יבקרו בגינת ההצלה של הגן הבוטני ויוכלו להבחין במינים "אדומים" או בזנים נדירים של צמחים, בגורן ובשדות החיטה הירוקים.

מסלול ארוך (כ-3.5 ק"מ) למיטיבי לכת, במהלכו המטיילים יבקרו ברובע מגורים קדום ויחשפו לשרידים עתיקים של בתי מגורים ובסמוך אליהם אזור תעשיה חקלאי עתיק ובו בית בד, גת של יין ומקווה טהרה. בהמשך המסלול יבקרו המטיילים בטחנת הקמח ויפעילו אותה כדי להבין איך גרעיני חיטה הופכים לקמח, בבריכת המים ובגלגל האנטיליה שם ישאבו וידלו מים ויישאו אותם על גבם – ממש כמו בעבר.

המסלולים מלווים בכתבי חידה לכל המשפחה עם חידות ומשימות הקשורות בחקלאות הקדומה, מתקני המים ועולם הצומח. בנוסף יחכו לאורך המסלולים הפעלות מיוחדות הישר מהעבר. כל המשפחה יכולה להתנסות בהכנת תבלינים, בניה באדמה, תחרות שאיבת מים ועוד המון חוויות וגילויים.

יום הבחירות , 2.3.2020, ו' באדר תש"ף. 8:30-16:30, כניסה אחרונה ב-15:00
מחיר כרטיס: מבוגר – 20 ₪ ,ילד – 25 ₪
לפרטים נוספים: www.n-k.org.il או בטלפון: 08-9770770

לבחור בעכו: סיור מיוחד ביום הבחירות, אל המקומות הלא מוכרים בעכו עם עמרי אבידר
יום השבתון בבחירות מאפשר לרבים לחוות מקומות שלא היו מגיעים אליהם בימים רגילים באמצע השבוע. מקרה כזה הוא סיור אל הסמטאות האחוריות המרהיבות של עכו העתיקה, בדגש אומנים ובעלי מלאכה, עם מורה הדרך עמרי אבידר.
לצד השוק והאתרים המוכרים יש בעכו העתיקה מארג של סמטאות מקסימות אליהן על פי רוב מגיעים רק התושבים המקומיים. המשתתפים בסיור יחוו עכו אחרת ובלתי שגרתית. יכנסו  אל הסמטאות האחוריות ואל הפינות הפחות-מוכרות של עכו ויגלו עולם קסום ומרהיב.

במהלך הסיור יבקרו בבית מלאכה של סתת אבן העוסק בשימור מבנים וממש "מדבר" עם האבנים. יגיעו לסמטה צבעונית הלקוחה כאילו מהאגדות ויפגשו את האמן יוצא הדופן שדואג בשנים האחרונות להכניס אומנות וצבע אל תוך הסמטאות האחוריות של העיר. יכנסו לבית עכואי מרהיב ששופץ והפך לארמון-אירוח מקסים, יכירו עכואי שורשי, אדם רהוט ומרשים, וישמעו ממנו בין היתר על החיים בתוככי החומות והיחסים בין השכנים בני העדות השונות ואף יטעמו מהמעדנים המקומיים. הסיור גם יגיע אל הגלריות החדשות ומקסימות שנפתחו לאחרונה בעיר.
בין לבין ישמעו על העבר וההווה של העיר, על דמויותיה ואתריה החשובים.
יום שני, 2 במרץ, בשעות 11:00-13:30. מספר המקומות מוגבל
מחיר: 90 ₪ לאדם
לפרטים ולהרשמה: 054-9431043 /054-4957737 ובאתר: https://www.westgalil.org.il/

חגיגת השקדיות בחבל יתיר
פריחת עץ השקד מרשימה הרבה יותר כשמדובר לא בעץ אחד אלא במעל אלף דונמים הנצבעים בלבן. בשעות הבוקר של יום שני, ה-2 למרץ, מטע השקדים שליד יער יתיר יתמלא במחצלות, משפחות, חצובות ומצלמות. פריחת השקד נמצאת בשיאה והמטע הענק הופך לרקע המושלם לרגע חורפי ושמח בתמונה משפחתית שנשארת למזכרת.
קיומו של המטע היה ידוע עד כה ליודעי דבר בלבד, שהיו מגיעים לצלם תמונות טבע, לצלם זוגות ביום חתונתם ולתפוס את כל היופי הזה בעדשת המצלמה.
תיירות חבל יתיר הרימה את הכפפה (הלבנה) והיא מקיימת הפנינג פתוח לקהל הרחב במטע השקדים שבו אפשר לקיים פיקניק משפחתי, לקבל תמונות משפחתיות על מגנטים למזכרת, ליצור בשקדים (אכילים!), להיכנס אל המטע ולשמוע הדרכה על פריחת השקד ועל החקלאות באזור, ללמוד לשזור פרחים ולהכין זרים. המטיילים יוכלו גם להשתתף בהגרלה נושאת פרסים: טיול ג'יפים משפחתי, מארז כל-טוב מתוצרת האזור וכרטיסי כניסה לאטרקציות משפחתיות. במקום יפעל שוק איכרים עם נשנושים, פירות וירקות, תוצרת מקומית וטרייה.
 יום שני, 2 במרץ, בשעות 09:00-14:00
מחיר: 30 ₪ לאדם (תשלום מגיל 3), 25 ₪ בהרשמה מראש
לפרטים ולהרשמה: באתר  www.goyatir.co.il, מוקד תיירות חבל יתיר  1599-57-57-58​

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *