שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

תערוכת סומלייה 2020 בהיכל התרבות

ישראל פרקר

שוב זה קרה, והשנה בפעם ה18. סומלייה 2020.
הלובי של היכל התרבות בתל אביב הפך ליומיים להיכל היין הישראלי בהצגת מאות רבות של יינות מלמעלה מ70 יקבי ישראל (רובם לא המסחריים הגדולים) וגם יינות ייבוא.
אני מכנה אירוע כזה כ"אירוע ממלכתי" בלי כל חסות ממשלתית או ציבורית. מפיק ומבצע סטודיו בן עמי.
מזל שהגעתי, במהירות ובנוחיות, באוטובוס החינמי של הנתיב המהיר. שערי החניון התת קרקעי, מתחת לכיכר הבימה, היו סגורים והשומר הכריז שהחניון מלא. לי זה לא היה אכפת, הפעם.
דוכני המציגים, מלאי בקבוקי היין ניצבו על פני כ- 3,000 מ"ר והיינות נמזגו לעיתים בשפע, ולעיתים בחסכנות רבה, לכוסות אלפי מקצועני וחובבי היין, שגדשו את המקום.
היו שם גם מקררים ושפע אביזרים משלימים מעולם היין וגם הרבה גבינות, טעימות, ממחלבות ישראל.
הקהל הוזמן להתרשם ולטעום ממגוון היינות הגדול שהוצג בתערוכה, לפגוש את הייננים ואת אנשי היין, ולרכוש יינות ישירות מהיקבים והיבואנים במחירים מיוחדים.

הכיף הגדול היה לפגוש עשרות רבות של חובבי יין ויצרנים, לשוחח ולשמוע מסיפורי היין שלהם. זו הייתה מן חגיגה גדולה, נודפת אינספור ריחות (וגם טעמים).
אני, כבר מזמן קבעתי לעצמי כלל, שזה לא המקום לטעום יותר מכמה יינות מעניינים, בעיקר מיקבים חדשים עבורי (כמו: חירות, אריאל ביהודה, טבארנקל, עליון ואולי עוד…) אין שום אפשרות טכנית וגופנית לטעום באמת כהלכה, בהליכה, יינות מעשרות יקבים, כשנציגי כולם מחייכים ומזמינים לטעמם. אין גם טעם מוסרי לספר רק על טעמם וריחם של חלק זעיר מהיינות שהוצגו ולהעליב את השאר שלחיכי, הרווי מאוד, היה קשה לטעמם. אבל, אני חייב לציין שרוב היינות שטעמתי היו נהדרים, אבל היו גם כמה שפחות נעמו לפי, אם מסיבה ייצורית או שהם יהיו מתאימים לטעימה רק בעוד מספר שנים, לאחר התיישנות מתאימה.

בעשרות התמונות שצילמתי השתדלתי להראות את הנפשות הפעילות בעולם היין שלנו אף כי הם רק היו חלק קטן מהפעילים במציאות הישראלית. התמקדתי בעיקר באנשים וביינות בדוכנים הישראלים, כדי להקטין את נפח התמונות והמלל המוצג, כאן. אתם מוזמנים לתייג עצמכם וחברים בשפע התמונות.

כבוד ליקבים שהציגו ב"אירוע הממלכתי", הזה:
רמת הגולן, תבור, הרי גליל, רקנאטי, תשבי, יקבי ירושלים, שאטו גולן, טורא, קובננט, סוסון ים, עמק האלה, גבעות, יפו, אסף, ברבדו, נטע, גוש עציון, כישור, היוצר, 1848, נוה ירק, וורטמן, גיתו, שאטו רמו, אורטל, שטרן, רמות נפתלי, נעמן, סקוריה, בית אל, גת שומרון, בן נון, שירן, אפק, צפרירים, עליון, צוובנר, בקוש, קנטיר, אריה הלחמי, , חרות, סימון, מירון, רוגלית, טבארנקל. מרגלית, בר מאור, קפסוטו, גרוס, פסגות, שילה, עמק יזרעאל בן חיים, רימון, Jerusalem Winery אלכסנדר, אדיר, מוני, בזלת הגולן, לוריא. אחת, שריג, א.בופה, אדם, כרמיזן, הרצברג, כרם ברק, מואה, אריאל ביהודה, אופיר, קדמא ושמחון.
אם החסרתי מישהו, סליחה !!!

לחיים חברים ותודה לסטודיו בן עמי, על האירוע החברתי הנהדר שהם יזמו ואירגנו גם הפעם.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות