יום הבחירות בפארק נאות קדומים

15/02/2020
הבחירה המעניינת והמסקרנת של הטבע המשך »

יום הבחירות זו הזדמנות טובה לצאת לטיול רגלי בשבילי פארק נאות קדומים וליהנות עם כל המשפחה במרחבי הטבע הירוקים.

המבקרים בשטח הפארק יוכלו ליהנות ממסלולים נגישים המיועדים לסיור עצמאי, כתבי חידה מרתקים לילדים, תחנות פעילות מיוחדות, מתקנים חקלאיים משוחזרים, צמחייה עשירה ומגוונת, מתחמי פיקניק מוצלים, מתקני מים קרים להתרעננות ונופים אביביים ייחודיים.

בנאות קדומים יהיו שני מסלולים חווייתיים ומהנים, המלווים בשלטי הסבר וכתבי חידה:

מסלול קצר ונגיש (כ-1.5 ק"מ) המתאים למשפחות עם עגלות וילדים קטנים. הבוחרים במסלול זה יגלו ממה מייצרים לחמניות ומאפים אחרים, בבית הבד הם ינסו להניע את אבן המפרכה, במתקני המים ישאבו וידלו מים כמו פעם, ובטחנת הקמח הם יבינו איך גרעיני חיטה הופכים לקמח. במהלכו יבקרו בגינת ההצלה של הגן הבוטני ויוכלו להבחין במינים "אדומים" או בזנים נדירים של צמחים, בגורן ובשדות החיטה הירוקים.

מסלול ארוך (כ-3.5 ק"מ) למיטיבי לכת, במהלכו המטיילים יבקרו ברובע מגורים קדום ויחשפו לשרידים עתיקים של בתי מגורים ובסמוך אליהם אזור תעשייה חקלאי עתיק ובו בית בד, גת של יין ומקווה טהרה. בהמשך המסלול יבקרו המטיילים בטחנת הקמח ויפעילו אותה כדי להבין איך גרעיני חיטה הופכים לקמח, בבריכת המים ובגלגל האנטיליה שם ישאבו וידלו מים ויישאו אותם על גבם – ממש כמו בעבר. המסלול ממשיך לאזורים מבודדים יותר בפארק שם הטבע והנופים מדברים בעד עצמם.

יום הבחירות-באדיבות נאות קדומים

המסלולים מלווים בכתבי חידה לכל המשפחה עם חידות ומשימות הקשורות בחקלאות הקדומה, מתקני המים ועולם הצומח שהיוו חלק בלתי נפרד מעולמם של אבותינו. בנוסף יחכו לאורך המסלולים הפעלות מיוחדות הישר מהעבר. כל המשפחה יכולה להתנסות בהכנת תבלינים, בניה באדמה, תחרות שאיבת מים ועוד המון חוויות וגילויים.

יום שני, 2.3.2020, ו' באדר תש"ף, פארק נאות קדומים
שעות פתיחה: 8:30-16:30, כניסה אחרונה ב-15:00

מחיר כרטיס מבוגר – 20 ₪
מחיר כרטיס ילד – 25 ₪

לפרטים נוספים: www.n-k.org.il או בטלפון: 08-9770770

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.