מפגש פברואר של פאנל טעימת שמני זית

12/02/2020
ישראל פרקר המשך »

מפגש פאנל מרכז של טעימות שמן זית ממשיך לעניין אותי מפני שאני לומד בו עוד ועוד את ההבדלים הענקיים שיש לעתים בין טעמם וריחות של שמני זית. לעיתים אני מתוסכל כשאני טועם שמני זית פגומים ומסרחים, שנלקחו ממיכל של יצרן ושבטוח שהם מגיעים גם לשולחן של צרכנים שמעניין אותם המחיר הנמוך יותר מאיכות אמיתית וטובה של שמן זית.
השבוע מפגש פאנל מרכז היה, שוב, עמוס ומעניין, כתמיד.
התארחנו בהנאה אצל אראלה אשד, בעלת כרמי זיתים ויצרנית שמן זית, ממושב מגשימים, שאירחה אותנו ברוחב לב. רעבים לא נשארנו, כשקיבתנו הייתה מרופדת בכעשרה שמני זית שונים שלגמנו מכוסות טעימה כחולות, תקניות.
הצטרפו למפגש המעניין והחשוב זה ראש ענף הזית, אורי יוגב, שיידע אותנו בחדשות הענף, על המשאבים וההשקעה במטרה לקדם את הענף והיצרנים הישראלים בעלי תו האיכות, על תכניות ומעשים חשובים , המתרחשים עתה ועל מה שמתוכנן לעתיד. המטרה העיקרית היא לגדל ולייצר שמני זית ישראלים תחרותיים שיעמדו בסטנדרטים בינלאומיים ואף יזכו בתחרויות. אחת כזו תערך בטורנטו שבאיטליה, במרץ. צוות מהעיר יגיעו ארצה לבחור 40 שמנים איכותיים שישתתפו בתחרות.

שמענו בסקרנות גם את נציגי משרד הבריאות שי חן ועלי סוואידה, שתיארו את פעילות הפיקוח, העקביות, שלהם על שוק שמן הזית הישראלי. שמענו ולמדנו על הדגשים ששירות המזון שם על איכות שמני הזית בישראל ועל ההתקדמות שהמשרד עושה בשיתוף פעולה עם ענף הזית. אני ממשיך לקוות שהפיקוח יתרחב ובחנויות וברשתות השיווק לא נמצא שמנים עם תוויות מוטעות של שמנים כתית מעולה, בעוד הם אינם כאלה.

בהמשך הפגישה, טעמנו 10 שמנים של יצרנים ישראלים שהגישו בקשה לקבל תו איכות. רוב השמנים שטעמנו עמדו בסטנדרט המחמיר של שמן זית כתית מעולה אבל היו גם כאלה הניצבים על הגבול או נמצאים מתחתיו.
יצרנים ששמניהם לא מתאימים לרמת כתית מעולה יעודכנו ויקבלו הערות בונות, כדי שישנו זמני מסיק ותהליכים וישפרו את תוצרתם בעתיד.
במשך הפגישה צילמתי גם קצת מסביב בביתם ובחצר משפחת אשד, פריטים וצמחים שאהבתי במיוחד.
תודה לאראלה ותודה לאנשי הפאנל וליושבים בראשו, חני אשכנזי ועידו תמיר, על בוקר מעניין וייחודי.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *