מומלץ לצרוך בט"ו בשבט פירות טריים תוצרת הארץ!

09/02/2020
דבר ארגון מגדלי הפירות בישראל: המשך »

הודעה מיחסי ציבור יעל שביט – תקשורת
לקראת ט"ו בשבט, קורא מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות בישראל ירון בלחסן לציבור- לצרוך פירות טריים ארץ ישראליים, במקום פירות יבשים המיובאים מחו"ל.
"ט"ו בשבט הוא חג החקלאות ותנובת האדמה. אין סיבה לציין אותו דווקא באכילת פירות יבשים מיובאים, בשעה שאפשר לחגוג עם פירות טריים מתוצרת הארץ, ליהנות מהאיכות ומשפע הערכים התזונתיים ובמקביל, לתמוך בכלכלה המקומית ובחקלאים הישראלים" אומר בלחסן.

כיום קיים בשווקים שפע של פירות טריים וטעימים מזנים שונים, שהם בעלי ערך תזונתי גבוה, התורם לבריאות ולחוסן הגוף וכי אין סיבה לצרוך את הפירות היבשים, המאבדים חלק מהערכים התזונתיים בתהליך התעשייתי של הייבוש.
היתרון של פירות טריים הוא בערך התזונתי הרב הכולל: סיבים תזונתיים, ויטמינים, נוגדי חמצון ומינרלים המסייעים לשמור על הבריאות ולמנוע התפתחות מחלות כרוניות שונות

"שילוב פירות טריים בתפריט היומי מעניק תחושת שובע בזמן שתכולת השומן והקלוריות שלהם נמוכה, דבר התורם לשמירה על משקל תקין" אומר בלחסן .

במהלך תהליך הייבוש התעשייתי של פירות יבשים, נהרס הוויטמין C, אך לא מצמצם את רמות הגלוקוז, לכן הפירות היבשים עתירי קלוריות ביחס למשקלם, פי 5-7 מכמות הקלוריות בפירות טריים.
למשל, המשמש המיובש מכיל כ- 238 קלוריות ל- 100 גרם, לעומת המשמש הטרי המכיל 48 קלוריות בלבד ל- 100 גרם.

מטע תפוח מזן פינק ליידי בגולן – צילום תקשורות יעל שביט

ענף הפירות הטריים בישראל צמח בשנים האחרונות.
על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה משקלו של ענף הפירות בסך התפוקה החקלאית הינו הגבוה ביותר ועומד על 23% מכלל התוצרים בהיקף של 7 מיליארד שקלים, עלייה של מעל מיליארד שקלים בתוך חמש שנים.

בענף הפירות, נמצא כי האבוקדו הוא הפרי בעל המשקל הגבוה ביותר (17%), לאחריו התמרים וענבי המאכל (13% כל אחד) ואחריהם התפוח (10%).

רוב הפירות היבשים והאגוזים, פיסטוק, קשיו, שקדים וכד' מיובאים מחו"ל, בעיקר מטורקיה.
מווייטנאם מייבאים לישראל אגוזי פקאן, שקדים וקשיו. רוב הפירות היבשים המיובאים אינם אורגניים,

ועידת ארגון מגדלי הפירות 2020, תתקיים ב- 23 במרץ, במרכז מיר"ב בחוף הכרמל ותעסוק בנושאים הקריטיים הנמצאים בראש סדר היום של ענף הפירות בישראל, וכן חדשנות בתחום ענף הפירות בשיתוף, מועצת הפירות, משרד החקלאות, "יזמה לאומית" בהובלת אראל מרגלית ועוד.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *