הבארים החזקים בתל אביב חוברו לבינה מלאכותית

30/01/2020
המנתחת את התנהגות הצרכנים בחיי הלילה המשך »

הבארים החזקים בתל אביב חוברו לבינה מלאכותית שסורקת את אופי צריכת המזון ומשקאות במקומות הבילוי. המערכת היא פיתוח ישראלי הנקרא Trayz, המנתחת בזמן אמת את פעילות הקהל בשטח ומפיקה עבור הבר מסקנות מעניינות וחשובות  שאדם יתקשה להגיע אליהן.
המטרה היא לייעל את פעילות הבר על בסיס העדפות הצריכה של הקהל המקומי.

הטכנולוגיה החדשה הזו מנתחת ומשווה בין מקומות הבילוי כדי לאפשר תמחור נכון של פריטי התפריט לפי הצריכה של הקהל המקומי.
יכולת זו מאפשרת מתן המלצות ליצירת שילובים בין מנות ומשקאות שהחיבור בניהם מעודד רכישה, ניתוח ושינוי פעילות הבר לפי מזג האוויר או אירועים חיים כמשחקי ספורט, המלצה על הכנסת מוצרים שאינם קיימים בתפריט, התאמה נכונה של כמות המלצרים להיקף הפעילות ועוד.

המערכת מותקנת, עד כה, בבארים מובילים בתל אביב, ביניהם ביצ'יקלטה, ספוטניק, וודו, ג'וני בוי, ספיק איזי וג'ימי-הו.
בקרוב המערכת תותקן בעשרות בארים ומסעדות נוספים גם מחוץ לתל אביב, במקביל, מותקנת המערכת במיקומים נבחרים בצפון אמריקה.


 גיל קפלן, סמנכ"ל ניתוח מידע בחברת ווייסיברגר: "הכנסת בינה מלאכותית לכמות גדולה של בארים בתל אביב מאפשרת לקבל תמונה רחבה על אופי הצריכה של משקאות ואוכל בחיי הלילה בעיר.
מנהלי ברים שפגשנו אמנם מכירים את התנהגות הבליינים אצלם בעסק, אבל בעזרת Trayz הם יכולים לתמחר נכון יותר ולקיים קידומי מכירות וHAPPY HOUR מבוססי מידע המעלים הכנסות העסקים."

עומר ורובל, מנכ"ל בר ספוטניק: "אנחנו מכירים מעולה את הקהל שלנו, אבל יכולות הבינה המלאכותית הן אדירות. המאפשרות לחבר את כל הנתונים, לקבל גושפנקה להחלטות היומיומית ולהשוות את מה שקורה בחצר שלך אל השוק כדי לדייק את התחושות שלפיהן אנחנו מורגלים להתנהל."

המערכת פותחה על ידי וייסבירגר, חברת סטארטאפ ישראלית שנרכשה על ידי יצרנית הבירה הגדולה בעולם AB InBev , המייצרת את מותגי הבירה קורונה, סטלה, בקס, לף, הוגרדן, באדוויזר, באד לייט ועוד רבים אחרים.

Trayz מנטרת ומנתחת את צריכת כל מוצרי המזון והמשקאות הנרכשים בנקודות המכירה בזמן אמת, באמצעות אלגוריתמיקה מורכבת ומאפשרת השוואה של הנתונים לנתוני השוק.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *