חגיגת ט"ו בשבט במוזיאון המדע

25/01/2020
המוזיאון ע"ש בלומפילד ירושלים המשך »

לרגל ט"ו בשבט מזמין מוזיאון המדע ירושלים את ההורים הילדים וכל המשפחה לחגיגה ירוקה ומיוחדת. האירוע המיוחד יתקיים ביום שבת 8.2.2020  ובט"ו בשבט יום שני 10.2.2020 במסגרתו יהיוממגוון פעילויות 'ירוקות'.

בין הפעילויות:

'שתיל-פתיל' – סדנת בנייה של עציץ מיוחד ואקולוגי תוך יישום מנגנון פיזיקלי. מתנה לכל משתתפ/ת!

'פרח פנוי  להובלה' – סדנת בנייה הילדים וההורים יכינו 'פרח' ויבדקו כיצד מוביל הצמח את המים מהשורשים עד לקצוות העלים כנגד כוח המשיכה. את מודל הפרח יקחו הילדים הביתה (מגיל 4+).

'תנו לגדול בשקט' סיור מודרך כולל טעימות בתערוכת 'שדות המחר', בחממה ובשטחי הגידול במהלכו ילמדו המשתתפים על הצמח, מזונותיו, צרכיו והתפתחותו בכל שלבי הגדילה.

'הדגמה בפיתה' – הדגמה מדעית משעשעת על איך נוצר הכיס בפיתה בהשתתפות קהל, מה קורה כשמחשמלים מלפפון – הבערת מקור אנרגיה מפתיע ואיך יוצרים מוס חומוס בכלים מדעיים.

ארומה – על טעם ועל ריח – סדנה התנסותית להורים וילדים  על צמחי תבלין, מקורם של התבלינים בהם אנו עושים שימוש יומיומי, מה הקשר בין טעם לבין ריח ועוד.

טו בשבט במדע בירושלים – צילום עידן ועקנין

סרט בתלת מימד חדש – המסע של בנג'י – צבי ים הם בין היצורים הקדומים והמלכותיים על פני כדור הארץ.
למעלה מ-100 מיליון שנה הם חצו אוקיינוסים וימים, סובלים מהכחדה וממלאים תפקיד קריטי בשמירת שרשרת המזון בטבע.  כעת הם עומדים מול איום חדש – בני האדם.
בסרט תלת ממד חדש יצטרפו הצופים למסעה המרתק והמסעיר של בנג'יBunji , צבת הים הירוקה. מהרגע שהיא בוקעת מהביצה על חופי אוסטרליה החמימים, לאורך "השונית הגדולה" ואלפי קילומטרים באוקיינוס הפתוח והסוער. לאחר עשרות שנים שבה בנג'י באופן מסתורי ומדויק לאותו החוף בו בקעה מהביצה על מנת להמשיך את מסורת הדורות הבאים.
מסעה המרהיב והמאתגר של בנג'י בעומק האוקיינוס מזמן לנו היכרות עם שוכני הים וחיות נוספות, הרפתקאות מסעירות, מפגשים מלהיבים וצילומי צלילות עומק שלא נראו כמותם.
צבי הים מלמדים אותנו עד כמה נפלא הוא עולמנו, עושר החי והצומח מעל פני הים ובמיוחד במצולותיו ותפקידנו לשמור על הטבע המיוחד למען הדורות הבאים.
(משך הסרט: 25 דק' מגיל 4 ומעלה. בתשלום נוסף מעל גילשנתיים  –  10 ₪ )

חגיגת ט"ו בשבט – שבת 8.2.20 16:00-10:00 ושני ,10.2.20 16:00 – 18:00
עלות: ילד מתחת לגיל 5 חינם, מעל גיל 5/מבוגר 50 ₪, כרטיס משפחתי 180 ₪

הנחות: מחזיקי כרטיס תושב 'ירושלמי', חיילים, כוחות הביטחון, נכים, גמלאים, מועדוני לקוחות

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים
שדרת המוזיאונים 3 גבעת רם
טל 02-654488
www.event.mada.org.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *