תקצוב ממשלתי גבוה לפיתוח התיירות בצפת

13/01/2020
שר התיירות יריב לוין אישר 18 מיליון ₪ לצפת המשך »

העיר צפת ממשיכה להתחדש וליהנות מרוח גבית עזה מממשלת ישראל, דבר המניב פירות טובים לפיתוחה של העיר צפת. ראש עיריית צפת שוקי אוחנה אירח בלשכתו את שר התיירות יריב לוין לפגישת עבודה במהלכה התבשר אוחנה על תקצוב של מיליוני שקלים.

אוחנה הציג את ההתקדמות האדירה שעברה צפת בתחום התיירות, תרומתם של הפסטיבלים לחיזוק התיירות והמסחר בצפת, השינוי התדמיתי של העיר וכו'.

השר לוין למעניק לאוחנה התחייבות תקציבית

במהלך הישיבה העלה ראש עיריית צפת את סוגיית תקצוב פרויקט פיתוח טבעת רחוב ירושלים ושר התיירות בישר: "יש לי בשורה בשבילכם, 8 מיליון שקלים ממשרד התיירות ו-10 מיליון שקלים מקק"ל לתחילת הפרויקט שיביא להתחדשות אמיתית של צפת ולביסוסה כעיר תיירות משמעותית", אמר השר והניח על השולחן כתב התחייבות של 8 מיליון שקלים ממשרד התיירות.
מדובר בתקציב משמעותי שיאפשר לעיריית צפת לקדם את הפרויקט שבקרב רבים בעיר מגדירים כפרויקט המשמעותי ב50 השנים האחרונות בעיר.

בנוסף, סוכם על המשך קידום תכנית פיתוח רחוב ירושלים, העיר העתיקה, טיפול בסוגיית מחסור תאי שירותים ברחבי העיר העתיקה, שילוב העיר צפת בקמפיינים בין לאומיים וכנסי תיירות וכדומה. כמו כן, השר הבטיח לפעול לאישור הצעת מחליטים שתזרים מאות מיליוני שקלים לפיתוח וחיזוק צפת, כאשר בימים אלו משלימים בעיריית צפת את בניית הצעת המחליטים הכוללת תקצוב משמעותי שישנה את פני העיר בכל נושאי הליבה.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה : "העיר צפת ממשיכה להתחדש ולאחר שנה של קידום תכניות אנחנו ניצבים כפצע לפני תחילת הפרויקט העצום לחידוש טבעת רחוב ירושלים הודות לסיוע הרב של השר יריב לוין לאורך כל התכנית.
אני מודה לשר על הסיוע והבשורה האדירה – תקצוב של 18 מיליון שקלים כשלב ראשון בפרויקט שאנחנו מקדמים".

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *