שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כנס יין מעשי ביד השמונה

ישראל פרקר

זה היה בוקר מלא עניין וחשוב לעולמו של היין הישראלי – כנס יין מעשי – בקבוק שווק וחווית משתמש – במלון יד השמונה, במסגרת פסטיבל היין, נאמן למקום, מטה יהודה.
בכנס השתתפו עשרות בעלי יקבים, ייננים, חובבי יין וכאלה הקשורים לעולמו של היין הישראלי. גם אני הייתי במקום וכהרגלי צילמתי הרבה, כדי לשתף בחוויותיי גם אחרים.
המסר העיקרי והחשוב בכנס היה איך להעמיק את הכרת יינות היקבים והעלאת מכירתם בשילוב, פרסום נכון, ביקור אורחים, מועיל ביקב ועיצוב תוויות.
את הכנס הנחה גיא הרן מנכ"ל VINSPIRATION.
ברכה נשאו ניר וייזל, ראש המועצה וצוותו. ניר הדגיש שהוא גאה בעשרות יקבי האזור הנמצאים בלב הירוק של ישראל. ממשיך המאבק הבירוקרטי עם רשות מקרקעי ישראל למען קבלת אישורים להפעלת היקבים באזור. וייזל גם מקווה שבקרוב יוכלו להכריז על אזורם כחבל היין הראשון במדינה.
צחי דותן, מנכ"ל מועצת גפן היין, בירך את יקבי האזור וציין את ההתקדמות שחלה לקראת קבלת הרישיונות המיוחלים מהמדינה, להפעלת היקבים, כחוק.
על שולחן באולם נפתחו בקבוקיי יין מיקבי האזור המארח ואפשר היה לטעום וגם ליהנות, מחלקם.

עוד ברכות ולאחריהן סדרת הרצאות, בהם הועלו נקודות חשובות לידיעת בעלי היקבים:
פתחה שלומית עצבה, מומחית לחוויית מבקרים ויצירת תוכן מתאים. היא הדגישה את החשיבות שהיקבים יתנו ערך מוסף למבקרים כדי למשכם ליקב. צריך לתת למבקרים משהו שנשאר בזיכרון ע"י שילובם בפעילות מתאימה.
המשיך איתמר גור, מומחה למיתוג יין ובעלים של סטודיו גור תווית שווה אלף מילים. שם הסטודיו הוא הרעיון המרכזי שכל יקב צריך לחשוב כשהוא בוחר את התוויות לבקבוקיו. יש לייצר הגדרת זהות ליקב. לחשוב איך לצאת מהקופסא ולגרום לצרכן להתלהב מהתוויות ולשלוח יד לבקבוק שעל במדף בחנות.
עו"ד זיו אנג'ל, בעל משרד עורכי דין מסחרי ואזרחי המתמחה בקניין רוחני, דיבר על מה מותר ומה אסור לכתוב על התוויות ובאיזה שמות מותר או אסור להשתמש במוצרי היקב כדי לא לפגוע בזכויות. מה קרה לאלה שחרגו מהמותר ע"פ החוקים.
נטלי מיכאלוביץ', מנהלת שיווק איש הענבים, דיברה על חשיבות ייצור מותג נכון. איך מייצרים מערכי מדיה שבאמת יהיו יעילים. תהליך שיווקי ביקב דורש חשיבה מעמיקה לפני הביצוע. חשוב לפתח נאמנות עם הלקוחות. ועוד ועוד…
סיים את סדרת ההרצאות המעניינות והחשובות , המנחה, גיא הרן, מומחה תיירות יין וקולינריה. היקבים חייבים למשוך אליהם תיירים ומבקרים בצורה נכונה. לא רק ביקורים אלא גם רצון לרכוש יינות. איך גורמים לכך? מה צריך לעשות כדי להעניק חוויות למבקרים ולקבל מקסימום תועלת מביקוריהם.

שעת הצהריים הגיעה והיקבים כבר ציפו לצוותים לחזור אליהם. הכנס גם היווה מקום מפגש לאנשי היקבים , שהחליפו חוויות ביניהם.
כנס יין מעשי אמנם נערך באזור יהודה, אבל החומר שהועבר מתאים לכל יקבי ישראל, החפצים להגדיל את מכירותיהם. הגיע כבר מזמן המועד שכמות הצריכה לנפש, של יין ישראלי תעלה בישראל. היקבים ומשווקיהם הם חלק חשוב מהשרשרת שיכולה לעזור, וגם המסעדות והברים, כמובן.
לחיים !!!

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות