יקב יתיר – ממשיך להצליח באירופה

17/12/2019
יקב הבוטיק הציג יינותיו באירוע יוקרתי בפריז המשך »

יקב יתיר מסמן עוד נקודת ציון משמעותית בשווקים בחו"ל: חודשים ספורים אחרי הרחבת פעילות היקב בשוק האמריקאי, יקב יתיר הציג באחד מאירועי היין היוקרתיים באירופה, La Grappe en Bouteilles, את שלושת הסדרות המובילות של היקב: הר עמשא, נחל יתיר ויין הדגל יער יתיר.

בתערוכה הפריזאית מתקיים אירוע טעימות יין המיועד לייננים מקצוענים וקניינים איכותיים וההצגה בתערוכה נסמכת על ההכרה באיכויות של יינות יתיר, אשר עומדים עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של יינות הנחשבים באירופה.

"מדובר באירוע טעימות מיוחד בעל סטנדרט עולמי", אמרה אתי אדרי מנהלת היצוא של היקב. "בכוונתנו להרחיב את הפעילות שלנו גם בשוק האירופי והתערוכה היוקרתית בפריז מהווה  צעד משמעותי לקראת חשיפה חשובה לקהלים חדשים באירופה ובצרפת בפרט, שם מחפשים להכיר טעמים ייחודיים חדשים. זו זכות גדולה עבורנו להציג עוד צד מעניין, מיוחד ושונה של ישראל".

הר עמשא לבן 2017
יתיר הר עמשא לבן 2017 מורכב מ- 52% ויוניה, 33% שנין בלאן, 15% רוסאן, שנבצרו ממספר חלקות ביער יתיר בגובה 680 עד 780 מטר.
זהו יין לבן שממשיך את דרכו של הוויוניה, אליו נוספו שני זנים חדשים באזורנו – שנין בלאן ורוסאן. היינות תססו והתבגרו בנפרד בשילוב של מכלי נירוסטה, חביות עץ בנות 500 ליטר, ואמפורות בטון. לאחר 5 חודשי התבגרות אוחדו היינות הנבחרים. הוויוניה תרם ניחוחות נקטרינה וחבוש, השנין בלאן הוסיף ריחות תפוח ירוק ואגס יפני, והרוסאן העניק חוט שדרה טאני המאזן את הפירותיות הניכרת של היין.
מחיר מומלץ לצרכן – 100 ₪.

נחל יתיר 2016
האשכולות השלמים נועדו ליצירת מורכבות  ועידון הפרי. היין התיישן במשך שנה במכלי עץ גדולים (3800-5400 ליטר) שמעגלים את היין בלי להשרות טעמי אלון, והושאר ביקב עוד כשנתיים להתיישנות בבקבוק. צבעו ארגמני, ניחן בארומה המזכירה דובדבן שחור, קאסיס ושקדים קלויים
ביין אדום זה שואף היקב לבטא באופן הטהור ביותר את הפרי האזורי. הזן המרכזי הוא סירה(76%), המייצר יינות אדומים המאזנים טעמי פטל אדום עם רעננות ואלגנטיות טבעית.
תהליך הכנת היין כלל תסיסה במכלי עץ/בטון פתוחים, חלקם עם אשכולות שלמים לטובת הגברת האוורור והיציבות התרמית אשר יוצרת תסיסה נקייה.
מחיר מומלץ לצרכן – 150 ₪.

יער יתיר 2015
היין מורכב מ- 60% קברנה סוביניון, 30% פטי ורדו, 10% קברנה פרנק. הרכב הזנים משתנה משנה לשנה בהתאם לאופי הבציר ובמטרה להבליט את האופי "היתירי" ומיוחדות האזור וכרמיו. הענבים נבצרו ממספר חלקות ביער יתיר בגובה 650 עד 900 מטר, שהניבו את היינות האיכותיים ביותר בשנת הבציר הנתונה.
"יער יתיר" הפך להיות אחד מיינות הפרימיום, המובילים בארץ וקיבל במהלך עשרה בצירים ברציפות, ציון של 90 נקודות ומעלה ממגזין Wine Advocate של מבקר היין הנחשב, רוברט פרקר.
 מחיר מומלץ לצרכן: 250 ₪

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *