שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

יקב יפתחאל התחיל מהכרם

צילום: אגמדיה
הסיפור של צביקה והדס אופיר, הבעלים של יקב יפתחאל הוא שונה.

יקב יפתחאל התחיל מהכרם

24/10/2010 
 
 צילום: אגמדיה

בדרך כלל שמדברים על יקבים ועל ייצור יינות, מדברים על חלום ילדות, מסורת משפחתית וכו'. הסיפור של צביקה והדס אופיר, הבעלים של יקב יפתחאל הוא שונה לגמרי

צביקה והדס אופיר הגיעו לאלון הגליל ב- 1984, כשהמשק נוסד שנה אחרי זה והתבסס על ענף המכוורת (כיום נקראת "מכוורת אופיר").

הכרם הראשון ניטע ב- 1986 , כרם לענבי מאכל. המפנה הגדול החל בתחילת שנות ה- 90, כשהבינו, צביקה והדס, שאין עתיד לענבי מאכל באזור והחליטו לשנות את זני הכרם ולהפוך אותו לכרם לענבי יין. הזנים הראשונים היו קברנה סוביניון ומרלו.

הגדלת הכרם נמשכה במהלך שנות ה-90, כשהם מצד אחד משווקים ענבים ליקבים שונים ובמקביל מגדלים ומפתחים את הכרם.

שנת 1999 הייתה שנת "התפקחות", כשצביקה והדס מבינים כי הענבים שלהם באיכות גבוהה מאוד.
צביקה אוהב לספר על השנים הראשונות של היקב "החלטנו שאנו מנסים לייצר יין. השנתיים הראשונות הוקדשו להתנסות ולמידה. משנת 2001 תפוקת היין גדלה והתנופה המשמעותית התחילה בשנת 2004, כאשר הצטרף אלינו קובי טוך, היינן של היקב, שמלווה אותנו לאורך השנים".

במשך הזמן נוספו לכרם יפתחאל עוד שלושה זנים של ענבים: "שירז", "סנג'ובזה" ו"פטיט סירה". בסה"כ כיום ישנם חמישה זנים של ענבים בכרם, היקב מנסה להפיק את המירב מכל זן. ביקב מייצרים חמישה יינות זניים, 100% הזן וזה למעשה אחד הדברים המבדילים את היקב מיקבים אחרים והופכים אותו לכל כך מיוחד.

ביקב מייצרים גם יינות אחרים כמו ה"סנג'ובזה הצעיר", ה"רוזה" (יפתחאל סמוק) וכמו הבלנד הייחודי ( יפתחאל אדום), ערבוב נדיר של סנג'ובזה ושיראז.

גם בפרסים זכו צביקה והדס, בתחרות אשכול הזהב 2007 הם זכו במדליית זהב עבור יין "פטיט סירה 2005". באשכול הזהב 2008 זכו במדליית זהב ביין "מרלו 2005" ובאשכול הזהב 2010 זכו בשתי מדליות: מדליית כסף ל "פטיט סירה 2007" ( ספיישל רזרב) ומדליית זהב- ל"סנג'ובזה 2007".

משפחת אופיר מסכמת: "תחום היין היה זר לנו לחלוטין, נכנסנו לתהליך כאשר לא היה לנו מושג מה יוולד ממנו. כיום, כשאנו בעיצומו של הפרויקט, אנו מעיזים לומר שהתאהבנו בכל מה שכרוך ביין ובתהליך הכנתו. חשוב לנו לגרום לאנשים נוספים להתקרב, לגלות ולהיפתח לעולם המדהים שהיין מציע".

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות