שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

"כשהטבע והאדם נפגשים"- אנחנו נהנים

מאת: אופירה ורן בירון
יקב מונד, במושב משמרת,היה היעד לביקור של חברי פורום יינות ישראל.

 02/06/2010

מאת: אופירה בירון
צילם: רן בירון

יקב מונד, במושב משמרת, אשר בגוש תל-מונד, היה היעד לביקור החודש, של חברי פורום יינות ישראל.

בסוכת גפנים, אל מול הנוף, ברוח הקלילה, לנוכח שורות גפנים מזנים שונים, אירח אותנו במקום, בחום ובלבביות רבה, יינן היקב, הרצל קרן, אשר סיפר קורותיו והטעים מיינותיו.

את היקב הקים משה קרן, אחיו, מתוך אהבת הטבע, היין והאדם, בהשפעת בני המשפחה בצרפת, חובבי יין, הרצל, האח, למד ייננות אצל ניר שחם, ביקב שורק ונעזר בד"ר ארקדי פפיקיאן, המיעץ ומסייע בכל הנדרש. אהבתם של האחים את הטבע, היין והאדם, באים לידי ביטוי בעשייה ובתוצאות – יין ערב לחך.צילם רן בירון

לדברי הרצל, ביקב בוטיק יכול היינן לנסות, להתנסות, לקבל החלטות ולהסיק מסקנות לגבי משך התסיסה, השפיה, הסינון, הבלנדים השונים, היישון, סוגי החביות וסוגי הפקקים ואכן, הניסיונות רבים והתוצאות משמחות.

ענבי הכרם מגיעים מעמק האלה, כרם בן-זמרה, אדרת, נס הרים וכמובן מכרמי המקום. כרמי זנים שונים, ליינות לבנים וליינות אדומים, אשר נטעו לפני שבע שנים, למרות הספקנים אשר טענו כי האזור אינו מתאים לגידול כרמי יין.

שמו של היקב – מונד, הוא כשמו של הלורד אשר על שמו קרויה המושבה תל – מונד ודיוקנו התנוסס על גבי תוויות היקב עד לאחרונה. לתחרות תוויות ליין, בארגונו של חיים גן, עוצבה ליקב תווית חדשה וזכתה במקום ראשון בתחרות, עתה נותרה ההתלבטות באיזו תווית יעוטרו היינות הבאים.

אנשי היקב, נושאים פניהם אל העתיד, מתכוונים להגדיל את מכסת הבקבוקים המיוצרים במקום, להקים מרכז מבקרים נאה אל מול הנוף ולהיות מקום התכנסות תרבותית בנושא היין, הבירה ובכלל, לתושבי האזור ולאורחים מכל קצוות הארץ.

רשמי טעימה
מאת:רן בירון

שרון לבן חצי יבש 2009, מורכב משרדונה, סוביניון בלאנק וגוורצטרמינר , יין קל, ריחני, פירותי, לא יומרני במיוחד, אבל טעים, מהנה, נעים לחך, בהחלט יין אפריטיף חביב, שיכול לענג, כהקדמה ליינות מורכבים יותר. לחובבי ה"חצי יבש", יין בהחלט טוב, בעל סיומת מתוקה מאופקת וחומציות מרעננת.

לאחר ההקדמה החצי יבשה חצי מתוקה, עברנו לשתי טעימות אורך מעניינות במיוחד. האחת, מרלו 2004 עד 2007 והשניה, קברנה סוביניון 2004 עד 2007, בסדר יורד מהצעיר אל הבוגר. כל היינות זניים לחלוטין, אם כי חלקם בלנד של אותו הזן מאזורי גידול שונים.

מרלו רזרב 2007 , מבוסס על ענבי מרלו מכרם בן זמרה. ליין צבע סגול כהה למדי והוא מעלה ניחוחות של פירות ותבלינים. החך פוגש גוף בינוני בטעמי פירות שחורים, כאשר ברקע טאנינים בינוניים, מלווים בתיבול קל של פלפל ושוקולד מריר. ליין חומציות בולטת, שופעת רעננות, באיזון סביר עם שאר המרכיבים, סיומת בינונית בעלת מתיקות קלה מאופקת, יחד עם קטיפתיות קלה בבליעה. מחירו כין 60 ל 70 ₪ לבקבוק, תלוי בכמות הנרכשת.

מרלו רזרב 2006, עובר שינוי משמעותי ביותר. מקור הענבים, עמק האלה. צבע אדום כהה, בוהק, ריחני מאד, בעל גוף מלא, טאנינים נוקשים אך נעימים לחך, טעמי פירות יער, שזיפים ותיבול קל של פלפל וקפה, חומציות בולטת מאד מרעננת, מורכבות גבוהה, איזון מלא וסיומת ארוכה. אני לא נוהג לתת ציונים, אבל ברשימותי האישיות כתבתי לעצמי "טוב מאד". אהבתי אותו. יין עוצמתי מאד, אשר התיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות ואמריקאיות לא חדשות. העוצמה נובעת בעיקרה ממקור הענבים – עמק האלה, שהוא, יחד עם אזורים מסויימים בהרי ידושליים, מפיקים את ענבי במרלו הטובים ביותר בארץ. ייתכן שהצפוניים לא יסכימו איתי, אבל לטעמי, זה אכן כך. מחירו בין 80 ל 90 ₪.

מרלו רזרב 2005, מבוסס על ענבי מרלו מעמק האלה וממושב נס הרים. דומה במרבית תכונותיו לאחיו 2006. טעמיו מעט יותר מורכבים והוא מגלה, בנוסף לשזיפים, גם שוקולד מריר ומעט טבק. הסיומת שלו מאד ארוכה, מלווה במעט מתיקות. מחירו בין 110 ל 120 ₪.

מרלו רזרב 2004, גן כן מבוססס על ענבים מעמק האלה, יין בעל צבע אדום עז, רובי, כהה וצלול, מעלה ריחות בולטים של פרחים ותבלינים, פחות פירות. החך, גם כן פוגש גוף בינוני עד מלא, טאנינים נוקשים, עוצמה של פרי, במיוחד שזיפים שחורים, עם תיבול בולט של פלפל ושוקולד מריר. החומציות מאופקת יותר מאשר אצל שלושת אחיו שנטעמו עד כה, אך עדיין מרעננת מאד. מעט מתיקות קלה ברקע, באיזון מלא עם שאר המרכיבים וסיומת ארוכה נעימה. מחירו גם כן סביב ה 120 ₪, תלוי בכמות.

טעימת אורך, תמיד מעניינת. כל ארבעת היינות דומים מאד בצבעם. כולם ברמת אלכוהול 13.5%, לכולם טאנינים די נוקשים אך נעימים לחך. עם זאת, הבדל ממש בולט בעוצמת היין בין כרם בן זמרה לעמק האלה.

קברנה סוביניון רזרב 2007, מבוסס על ענבי קברנה מכרם בן זמרה. יין בעל צבע אדום כהה, ריחני ופירותי. החך פוגש טאנינים מוצקים, אך מאופקים, שאינם מעיבים על הפירותיות הבולטת. מורכבות היין בינונית והוא בעל איזון מושלם בין החומציות והמתיקות, יחד עם כל שאר מרכיבי הטעם. יין קטיפתי בעל סיומת בינונית עד ארוכה מתקתקה למדי, אך עדיין מספיק רעננה. מחירן נע בסביבות ה 80 עד 90 ₪.

קברנה סוביניון רזרב 2006, דומה במרבית תכונותיו לאחיו מ 2007, אבל עוצמתי יותר. גם הפרי, גם החומציות וגם הטאנינים, בולטים יותר ביין זה. טעמים ברורים עזים של פירות יער, שזיפים שחורים ופלפל. התגברות העוצמה, אינה פוגמת באיזון המלא שבין כל המרכיבים. הסיומת מאד ארוכה וגורמת להנאה מירבית. שוב, מעט מתקתקה, אך לא פוגמת בתחושת הרעננות. מחירו, כ 110 ₪ לבקבוק.

קברנה סוביניון רזרב 2005, ממש דומה לאחיו מ 2006, גם הוא מבוסס על ענבי קברנה מעמק האלה, הוא עוצמתי מאד בניחוחותיו ובטעמיו. עם זאת, עניין של טעם אישי, אהבתי יותר את אחיו מ 2006.

קברנה סוביניון רזרב 2004, דומה מאד לשלושת אחיו מהשנים הבאות. פירותי, תבליני, טאניני מאד, לא מראה סימני עייפות. גם החמיצות הבולטת, גם הטאנינים הנוקשים וגם הצבע, שעדיין לא מתרחק מהאדום המקורי, מלמדים כי היין מתיישן בכבוד ואם יישמר בתנאים טובים, נכונו לו עוד מספר שנים יפות.

תמו טעימות האורך. הדמיון עולה על השוני. עם זאת, לטעמי האישי, גם המרלו וגם הקברנה מבציר 2006, נעמו לחיכי ביותר ואותם רכשתי, ליישון לעוד כשנתיים. נמתין בסבלנות ונראה כיצד יתפתחו.

שירז קברנה 2007, מבוסס על 70% שירז מעמק קדש ו 30% קברנה מכרם בן זמרה. יין בצבע רובי עז, בעל שוליים סגולים צלולים ביותר, מעלה ניחוחות של תבלינים וקפה ומעט מאד פירות. החך פוגש טאנינים מאד נוקשים, אך לא תוקפניים מידי, יחד עם פירות יער ושזיפים, מעט פלפל והרבה שוקולד מריר וקפה. יין בעל מורכבות די גבוהה, עם חומציות בולטת באיזון מלא עם כל שאר המרכיבים. הסיומת בינונית יבשה. בשורה האחרונה, יין טוב, מבטא יפה את תכונות השירז. מחירו כ 80 ₪.

בלנד מונד 2007, מורכב מ 40% מרלו, 40% קברנה סוביניון והוא מכיל גם אחוזים בודדים של שירז, קברנה פרנק ופטיט סירה. יין פשוט ומעניין, נועד לשתייה יומיומית, במחיר השפוי ביותר האפשרי ליין ברמתו. היין אדום רובי, כהה למדי, אך צלול, מעלה ניחוחות נעימים של פרחים ותבלינים, בעל גוף קל עד בינוני, טעמי שזיפים ופלפל, רענן למדי, עם סיומת בינונית מתקתקה. מחירו 45 עד 55 ₪ לבקבוק. אין ספק, יין טוב ביותר לגבי תג המחיר שהוא נושא עליו.

לסיום, טעמנו שני יינות קינוח, שונים לחלוטין בסגנונם, אך שניהם נעימים לחך. הראשון, מוסקט אלכסנדרוני, 17% אלכוהול, ריחות מתוקים של פרחים ופרי הדר, טעמי פרי הדר, סיומת מתוקה מאד. השני, פורטמונד, יין מחוזק בסגנון פורט, 18% אלכוהול, שהה 4 שנים בחביות בנות 500 ליטר והתוצאה בהחלט מהנה ביותר. אהבתי אותו יותר מאשר את המוסקט, אבל, זה עניין של טעם אישי.

תודה להרצל על האירוח החם והלבבי, על השעות שהקדיש לנו ועל המספר הרב של בקבוקיי יין שפתח לכבודנו. הבטחנו לחזור אליו בעוד כשנה , לאחר סיום הקמת מבנה היקב החדש. נעמוד בהבטחתנו.
לחיים !!!

 

 

 

 

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות