שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

מרמת גן ליקבי כרמל בזכרון

מאת: משתתף בקורס
בבוקר יום שישי, עם מזג אויר סגרירי וקור אירופאי יבש, יצאו 35 חובבי יין לביקור ביקב כרמל בזכרון יעקב. זה היה הסיור הראשון של תלמידי קורס היין הנוכחי של מכללת רמת גן.

מרמת גן ליקבי כרמל בזכרון

 10/01/2009 

 

   מאת: משתתף בקורס

בבוקר יום שישי, עם מזג אויר סגרירי וקור אירופאי יבש, יצאנו צפונה לביקור ביקב כרמל בזכרון יעקב. זה היה הסיור הראשון של תלמידי קורס היין הנוכחי של מכללת רמת גן.
באוטובוס מפואר ומחומם של מובילי מוני סיטון ישבו כ- 20 שוחרי יין שבחרו להקדיש את יום השישי שלהם לטובת לימודים והעשרה במקום לבלות עם המשפחות או לעסוק בדברים פרטיים שבדרך כלל עושים רק בימי שישי.
בשערי היקב בזכרון המתינו לנו בקוצר סבלנות עוד כ 15 מתלמידי הקורס שמקום מגוריהם בצפון או שהעדיפו להגיע למקום ברכבם.
נכנסנו ליקב דרך השער האחורי מפני שמרכז המבקרים הישן והמסעדה שבו סגורים לרגל שיפוצים ובניית מרכז מבקרים חדש.
את פנינו בחדר אחמ"ים ארעי קיבלו אדם מונטיפיורי, מנהל המחלקה המקצועית, עמוס רביד, המדריך הראשי של היקב, ליאור לקסר, היינן הראשי של היקב ורותי בן ישראל, הממונה על מרכז המבקרים החדש והמשוכלל שמתוכנן להיפתח בקרוב

זכינו בקבלת פנים חגיגית מלווה בנשנושים וטעימת היין הלבן המבעבע ברוט פרייבט קולקשן.
פתח אדם מונטיפיורי עם הסבר קצר על היקב, אחריו המשיכו במתן מידע על היקב ויינותיו עמוס רביד וליאור לקסר. לסיכום, לפני תחילת הסיור סיפרה לנו רותי במספר מילים על מרכז המבקרים החדש. מרכז המבקרים יכלול חדר הקרנה משוכלל ומסעדה חדשה. הסיורים מעתה יתמקדו יותר בהדרכות מקצועיות ובעיקר לשוחרי ואוהבי יין.

הסיור כלל את כל אזורי היקב ואנשי היקב ובראשם ליאור ענו בפירוט לשאלות הרבות שנשאלו. הסתבר לנו מיד כי המדיניות שהיקב נוקט בסיורים כגון אלו בפרט ולקהל הרחב בכלל, מציגה שקיפות מלאה על כל המתרחש בתהליך ייצור היין, החל מהכרם ועד לביקבוק, השיווק והמכירות.

התפעמנו והתלהבנו מהשילוב הנדיר בין חדש לישן, מחד מיכלי הנירוסטה העצומים ומאידך מקום משכנן של מאות ואולי יותר חביות עץ אלון שבהן מתיישנים יינות יקבי כרמל .

מיקומו העתיק של היקב, שחלקו הגדול נמצא מתחת לפני האדמה, המעבר במנהרות האבן הישנות, ארומות היין שאותן ניתן להריח כמעט בכל פינה ופינה הוסיפו אווירה ועוד יותר חשק וסקרנות להרגיש כבר בחיך את היינות.

אהבנו לאורך כל הסיור לראות את המקצועיות והפרפקציוניזם שהופגנו ע"י ליאור, היינן. היו כמה בינינו שכבר ביקרו ביקבים אחרים בארץ וגם בחו"ל, אבל אי אפשר היה להתעלם מליאור שלמרות חזותו הצעירה, נראה שהוא עוסק בכל הקשור לענבים, יין ובני אדם שביניהם מאז יום היוולדו.

סיכום הסיור נערך בחדר הטעימות שהתפאורה הבולטת שבו הן חביות עץ האלון המסודרות מסביב. שם, ליד שולחן ערוך כיאה ליקב שמכבד את עצמו, ישבנו כ 35 תלמידים צמאי ידע וגרון שמשתוקק כבר ללגום יין במחציתו של יום שישי סגרירי.

לא אציין כאן איזה סוגי יינות הוגשו בטעימות שלוו בהסברים מפורטים על כל סוג, מקורו, זמן היישון וכיו"ב, אך אנו שחלק לא קטן מאיתנו שעוד היה מזוהה עד כה עם ההיסטוריה של "כרמל מזרחי" הבין לפתע איזו מהפכה משמעותית נעשתה כאן, ובכל ענף היין בארץ למעשה.
בשביל רבים מאיתנו הייתה זו ה"בשורה" שמהפכת היין כבר כאן בישראל ומי שאחראי לה זה הם גם יקבי כרמל והצוות המקצועי והמסור שלהם.

ולסיום באמת, בעוד חלק מאיתנו היה כבר שפוך בחלקו, מדדה ומתנדנד לעבר היציאה, הצוות היקר של היקב עמד, בירך והודה לכל אחד מאיתנו באופן אישי על ש"הואלנו" להגיע לביקור ביקב. לברכות צורף גם בקבוק אישי שניתן לכל אחד, כהוקרה ובעיקר כדי שיהיה מה ללגום בערב.

בחוץ כבר יכולנו לשמוע את כל אותם אלו שבחרו להגיע בכוחות עצמם מקטרים על כך שלמעשה עשו טעות בכך שלא באו עם ההסעה המכובדת שהיקב העמיד לרשותנו. למי יש חשק לנהוג עכשיו חזרה הביתה….

קצת עייפים, אך מרוצים עשינו דרכנו לכוון ת"א, כולם כאחד חוזרים שוב ושוב על ההפתעה הנעימה בלגלות את היקב שהביא למהפכה בתחום היין… מתכננים מה כדאי יהיה להמליץ עכשיו לחברים… מה נחפש מעתה יותר בחנויות היין.

נפרדנו לשלום, ביום ראשון הקרוב עוד שיעור, עוד ידע, עוד מפגש חווייתי של חבורת שוחרי יין וציפייה לסיור הבא בעוד חודש והפעם יהיה הסיור ליקב תבור, שבכפר תבור.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות