בעין גב כבר החל קטיף האשכוליות האדומות והבריאות

19/11/2019
בחצי אשכולית אדומה יש 70% מכמות ויטמין C הדרושה לאדם בוגר ביום המשך »

בפרדס בקיבוץ עין גב כבר החלו בקטיף האשכוליות האדומות, ענף שידע עליות ומורדות לאורך השנים, אך על פי נתוני מועצת הצמחים, גידול אשכולית אדומה נמצא בעלייה מתמדת בכל העולם, עקב המודעות לצריכת מזון בריא.
אושר סבג, מנהל הפרדס בעין גב אומר, כי בעין גב מגדלים את זן האשכולית האדומה ריו רד, בפרדס המשתרע על שטח של 200 דונם, סמוך לכנרת וכי בכל יום נקטפים עשרות טונות ומעריכים שהיבול בעין גב יגיע העונה למעל 2000 טון, שרובו מיועד לייצוא. ענף האשכוליות בעין גב חדש יחסית, זו השנה העשירית לתנובתו.
על מנת לזכות במחירים טובים בשוק העולמי, נקטף הפרי במועד מוקדם יחסית לשאר העולם.

מהנתונים הארציים עולה, כי כמות היבול הארצי הממוצע לאשכולית אדומה עומד על 525 אלף טון. בשנה שעברה עקב משקעים מרובים, כ- 130% מעל הממוצע, נרשמה ירידה של 10% ביבול, כמו גם צמצום ימי הקטיף, עקב הצפות בחלקות מסוימות בארץ ופרי שנקטף מאוחר מידי והופנה לתעשיית המזון וכן הצפה של ייבוא פירות הדר, בעיקר מדרום אפריקה, שדחק את שיווק הפרי הישראלי בשווקים המקומיים. עם זאת נמשכת המגמה של גידול בייצוא הדרים, ארה"ב וקנדה, אליו מופנה 26% מייצוא פרי ההדר הישראלי, השוק הרוסי אליו מופנים רק 7% מהייצוא והשאר משווק ליעדים רחוקים כמו סין, קוריאה ויפן.

בהתאם לנתוני מו"פ צפון  האשכוליות האדומות הן זן גידול ההדרים הדומיננטי באזור הגליל והגולן. הפרדסים משתרעים על שטח של מעל 6,000 דונם, מהם 4,500 דונם בעמק החולה.
באזור הגליל העליון עומד ממוצע היבול השנתי על כ- 5.5 טון לדונם.
עקב התייקרות המים לחקלאות, עומדת נקודת האיזון בכדאיות הגידול על 5 טון לדונם. מבדיקות שערכו חוקרי מו"פ צפון עולה, כי על מנת להפוך את גידול האשכוליות האדומות רווחיות לחקלאים, בתנאי האקלים בעמק החולה, יש להעלות את התפוקה ל- 5.7 טון לדונם לפחות.
על פי הנחה זו החלו בשנים האחרונות, בניסיונות להגברת היבול באשכוליות והתוצאות שהתקבלו בחוות המטעים של מו"פ צפון והחברה לחקלאות מעודדות ונראה, כי ניתן בהחלט להעלות את היבול באשכוליות בצורה משמעותית, על ידי מרחקים רבים יותר בין העצים, עיצוב שונה של העץ ועוד.

במו"פ צפון מציינים, כי האשכולית האדומה פחות פופולרית בקרב הצרכנים, בבחירה בין פירות ההדר, בשל טעמה המר לעיתים, אך יש בה מגוון ויטמינים כמו:B , A , E ומינרלים רבים כמו: סידן, אשלגן ואבץ, ומגנזיום.
באשכולית האדומה רק 42 קלוריות, 1419 מ"ג ליקופן, נוגד חמצון , פיגמנט הנמצא בצבע האדום שיש לו היכולת לחזק תאים וללכוד את הרדיקלים החופשיים ומעודד לפעולה נוגדי חמצון נוספים. האשכולית האדומה גם מכילה חומרים אנטי-חיידקים, אנטי-ויראליים, אנטי-פטרייתיים, אנטי-אלרגנים ואנטי-דלקתיים.

הטעם המר של האשכולית בקליפה הוא נרינג'נין ממשפחת הפלבונואידים, התורם לייצוב רמות הסוכר בדם ומסייעת בייצוב כולסטרול רע ומגן על כלי הדם והלב, ניקוי וחיטוי הכבד ורעלים נוספים בגוף.
בחצי אשכולית אדומה יש 70% מכמות ויטמין C הדרושה לאדם בוגר ביום. מומלץ לצרוך לקראת החורף אשכולית אדומה טרייה ביום או לפחות כוס מיץ טרי.

קטיף אשכוליות אדומות קיבוץ עין גב – צילום אריאל צור

במהלך עשרים השנים האחרונות גדל היקף היבול העולמי של אשכולית אדומה מ- 70 מיליון טון ל- 100 מיליון טון. מנתוני הייצור העולמי עולה, כי 70% מכלל גידול פירות ההדר (תפוזים, אשכוליות, מנדרינות וכד') נמצא במדינות בחצי הכדור הצפוני, ביניהן: סין, יפן, הודו פקיסטאן איראן, מקסיקו וארה"ב. ישראל ממוקמת בארצות הנקראות ק.ל.א.ם, המגדלות הדרים באזור הים התיכון, כשהגדולה מהן היא איטליה, שדווקא אינה מייצאת פרי והגידול נועד לשיווק פנים ארצי.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *