שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

כובע קסקט ומגבעת חוואים-א'

כתב וצילם: אבי הלוי
אבי הלוי השתתף בטעימת אורך של 'לימיטד אדישן' ו- 'יער יתיר' בהנחיית עמוס רביד, המדריך הראשי של כרמל.

 
 כתב וצילם: אבי הלוי

"רוצים לדעת מה ההבדל בין לימיטד אדישן ליער יתיר?", שואל עמוס רביד, מדריך היין הראשי של יקבי כרמל, ומשיב: "כאשר אני לוגם את ה'לימיטד' עולה בדמיוני צרפתי קטן בכובע קסקט העוצר את הסיטרואן שלו ברחוב קטן בפריז וניגש לקנות את הבאגט, הגבינה והיין האהובים עליו. ואילו ה'יער יתיר' מזכיר לי חוואי אמריקאי גדול ומוצק, המסייר בחוותו ברכב שטח עוצמתי כשהוא חבוש במגבעת חוואים רחבת שוליים…" את ההשוואה עשירת הדימויים הזו עשה עמוס רביד בתום טעימת אורך השוואתית שנערכה לאחרונה בחנות היין "Wine and More" של רשת חינאווי במתחם G בראשון לציון. בחלק א' שלהלן נספר איך נולד הלימיטד אדישן ונסקור את היין מחמישה בצירים: 2002,2003,2004,2005 ו- 2007 – האחרון שהושק לפני כחודשיים.

הלימיטד אדישן הראשון נוצר בבציר 2002. באותה תקופה החלה ביקבי כרמל 'מהפכת האיכות'. לשוק יצאו היינות הראשונים מסדרת 'כרם' כמו 'כרם זרעית' ו-'מרלו כרם הר ברכה' ויינות הסדרה האזורית כגון 'שרדונה גליל עליון' ו-'קברנה פרנק הרי יהודה'. ליאור לקסר, כיום היינן הראשי של יקבי כרמל, בודד אז כמה יינות זניים והרכיב בלנד של קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק מחביות שהכילו יין איכותי במיוחד. רביד מספר שכאשר היין בוקבק לא כל כך ידעו באיזו סדרה לשבצו ואיזה שם לתת לו. הוא לא היה מכרם יחיד ולכן לא יכול היה להשתייך לסדרת כרם. מאידך, הוא לא התאים לסדרה האזורית מכיוון שהענבים הגיעו מאזורים שונים בארץ. לבסוף, מישהו הציע לקרוא לו 'לימיטד אדישן', הדביקו לו תווית של בעל חיים כלשהוא, שמו כיתוב באנגלית והיין שווק בחו"ל.

את היין טעם כתב היין של הניו יורק טיימס, הווארד גולדברג, והעריף עליו שבחים. מבקר היין הישראלי דניאל רוגוב, שטעם גם הוא את היין, נתן לו ציון 92 וכינה אותו 'אחד היינות הטובים ביותר שנעשו אי פעם על ידי יקבי כרמל'. בשנים שלאחר מכן התגבש סגנונו של הלימיטד והושתת על שני יסודות: ראשית – תערובת זנים, זני בורדו בלבד. בנוסף- על היין להיות אלגנטי ונטול בומבסטיות עד כמה שניתן להפיק יינות כאלה בישראל. "זהו אתגר לא פשוט לייצור יין אלגנטי בארץ", אומר עמוס רביד ומוסיף: "מאחר ויש לנו, ביקבי כרמל, גישה לחלקות רבות ומגוונות בכל אזורי הארץ, אנו יכולים לחפש 'בפינצטה' חלקות המפיקות פרי שנותן יין איכותי אלגנטי כמעט בכל שנה". וכך, מה שהתחיל בניסיון מהוסס הפך ליין דגל מכובד ועתיר אוהדים, 'חוד החנית' של יקבי כרמל, כפי שהתבטא פעם ליאור לקסר, היינן הראשי של יקבי כרמל.

כאמור, התכנסנו, כשלושים חובבי יין, בחנות היין Wine and More המרווחת והמרשימה של רשת חינאווי בראשון לציון לטעימת יינות הקרויה 'מפגש הענקים' שבו טעמנו את יינות ה- 'לימיטד אדישן' ויינות 'יער יתיר' מכל הבצירים. הטעימה לוותה בכיבוד עשיר ועתיר בשרים כיאה לסוג היינות שטעמנו וכמקובל ברשת חינאווי הידועה בהכנסת האורחים הנדיבה שלה. חלק מן היינות נמזגו מתוך בקבוקי מגנום, מה שהוסיף לעוצמת היין שכן, כידוע, בקבוק מגנום ובקבוקים גדולים ממנו מאיטים את קצב ההתיישנות של היין. פתחנו ביינות לימיטד לדורותיו:

כרמל, לימיטד אדישן 2002 (בקבוק מגנום)
כאמור, ה'לימיטד' הראשון. 60% קברנה סוביניון מכרם זרעית שבגליל העליון, 30% מרלו מכרם הר ברכה שבשומרון ו- 10% קברנה פרנק ממבוא חורון שבצפון עמק איילון. ליין צבע שחור-חום עם שוליים בצבע כתום כהה. באף ריח 'פורטי' אך עם ניחוחות פרי צעיר כביכול. בפה הפתעה. טעמים בוגרים אמנם אך בהחלט נעימים לחיך, המזכירים את קומפוט השזיפים המיובשים של סבתא. הטאנינים נחלשו אמנם אבל גלגול היין בפה מביא שמץ של חספוס טאניני שעוטף את החיך. בסך הכל יין מבוגר אך מפתיע בחיוניותו שמקורה כנראה משהיית היין בבקבוק מגנום. כבוד ליין.

כרמל, לימיטד אדישן 2003
שוב, בלנד בורדו מבוסס קברנה סוביניון מהגליל (50%), אך הפעם בצירוף פטי וורדו (33%) מאזור בנימינה, מרלו (15%) מהרי יהודה ואחוז אחד של קברנה פרנק. עמוס רביד מסביר שהפטי וורדו מגיע באקלים הישראלי לבשלות טובה, בניגוד לאירופה, ולכן הוא מתאים לשימוש באחוזים גבוהים בבלנדים מסוגו של הלימיטד. ל- 2003 פחות גוונים חומים מאשר קודמו והוא נוטה להיות יותר ארגמני. באף הוא אינו נדיב וצריך להתאמץ ולסובב היטב את היין בכוס כדי להפיק מעט ריחות של פרי שחור מאופק. לעומת זאת בפה חגיגה של טעמים. המתיקות עולה במעט על החמיצות אך לא באופן בולט מדי, הטאנינים יותר מודגשים והטעם השיורי נעים, ארוך וממושך. אהבתי מאוד את היין הזה.

כרמל, לימיטד אדישן 2004
אותו הרכב זנים כמו בבציר הקודם אך הפעם ללא קברנה פרנק. 65% קברנה סוביניון, 20% פטי וורדו ו- 15% מרלו. אל הקברנה סוביניון מכרם זרעית הצטרף בשנה זו קברנה סוביניון מכרם קאיומי שכיום מפיק יינות עטורי תהילה. עיינתי ברשמי טעימה שרשמתי לעצמי בעת השקת היין ביולי 2007 והופתעתי עד כמה היין נשאר דומה, למעט ריכוך טבעי ומובן של הטאנינים, בכל זאת, עברו שלוש שנים. אותו צבע אדום שחור כהה, אותם ריחות פרי מעורב, בשל וצעיר גם יחד, עדיין גוף מלא וסמיך וטעמים עשירים. בסך הכל, עם כל הרצון של היקב לעשות יין אלגנטי, מבין הלימיטד ים שטעמתי, היין הזה נוטה להיות יין בסגנון 'עולם חדש'. ייתכן שהאלגנטיות תופיע בהמשך שכן נכונו ליין הזה עוד ימים רבים.

כרמל, לימיטד אדישן 2005 (בקבוק מגנום)
בשנה זו כובשים הקברנה סוביניון והמרלו מכרם קאיומי את מלוא חלקם של זנים אלו בבלנד (65% קברנה ו-15% מרלו). אליהם מתווספים 17% פטי וורדו מהרי יהודה ו-3% קברנה פרנק מכרם נטופה שבגליל. צבעו אדום כהה, כמעט שחור. באף ובפה חגיגת ריחות וטעמים המזכירים קפה אספרסו, עם פרי עשיר ומלא. יחד עם זאת, היין הזה, למרות היותו צעיר בשנה מקודמו, הוא מעט יותר אלגנטי. ייתכן שאילו היינו טועמים יין זה מבקבוק רגיל היינו חשים שהיין עוד יותר 'רגוע'. כך או כך, זהו יופי של יין. המרשים ביותר, לטעמי, בטעימה הנוכחית. קשה לי להאמין שניתן עדיין להשיג את היין הזה בחנויות אבל מי שמוצא אותו, שיחטוף.

כרמל, לימיטד אדישן 2007
בשנת 2006 לא יצא לימיטד אדישן ולאו דווקא מתוך אידיאולוגיה מכיוון שהמדיניות של יקבי כרמל היא לעשות לימיטד כל שנה. יחד עם זאת, תכונות הפרי והיינות שהופקו בבציר 2006 לא עמדו בקריטריונים של היקב להכנת הלימיטד, ולכן לא יצא לימיטד מבציר זה. 2007, לעומת זאת, הייתה שנה שהפיקה יינות מתאימים לבלנד מסוגו של הלימיטד ובשנה זו נעשו גם מספר שינויים ביחס לשנים קודמות. ראשית, כל הענבים ליין הזה נבצרו בגליל, כולל הפטי וורדו שהגיע מכרם עלמה. חידוש נוסף, בבלנד משתתף הפעם זן בורדולזי נוסף והוא המלבק, גם הוא מכרם עלמה. בסך הכל מורכב הלימיטד 2007 מ- 57% קברנה סוביניון, 31% פטי וורדו, 5% מרלו, 5% מלבק ו- 2% קברנה פרנק.

למרות שעברו שלוש שנים מהבציר היין עדיין צעיר. צבעו אדום סגול כהה ובאף ריחות פרי צעיר וחצוף. בפה היין עשיר בטעמים ושופע טאנינים טובים וחזקים, אם כי לא מציקים מדי ובהשוואה ליינות אחרים בגילו הם בהחלט מרוככים משהו. הגוף מלא והטעם השיורי ארוך וממושך. אני, שבאופן אישי, לא מוטרד מצעירותו של היין ואם הייתי צריך להמליץ ליין משובח שילווה כבר היום בשרים על האש – זה היין. הוא ניתן להשגה כעת בחנויות מכיוון שהוא הושק רק לפני כשלושה חודשים ומחירו נע בין 200 ל- 250 ₪ תלוי היכן קונים ואיזה הנחה אתם מצליחים להשיג. יחד עם זאת, אם לשפוט לפי יינות הלימיטד המתיישנים שטעמנו, ליין יש פוטנציאל להפוך במך השנים לאותו יין אלגנטי שאליו מכוונים ביקבי כרמל.

בחלק הבא של הכתבה הבאה נעסוק ביין שעשה היסטוריה: יער יתיר. היין הזה, מבציר 2003 הוא היין הישראלי הראשון שקיבל את הציון הגבוה ביותר שקיבל יין ישראלי אצל מבקר היין המשפיע בעולם, רוברט פרקר. אנחנו טעמנו אותו, לא פחות ולא יותר מבקבוק דאבל מגנום, שלהערכתי מחירו לא יסולא בפז. צפו להמשך הכתבה, יש למה לחכות.

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות