היום הבינלאומי למוזיאוני מדע

01/11/2019
במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים המשך »

במסגרת היום הבינלאומי למוזיאוני מדע מזמין מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד, בירושלים, חינם את הקהל הרחב לשלל פעילויות ביום שני 11.11 החל מהשעה 14:00 בצהריים ועד השעה 18:00 במסגרת התערוכה 'השאלות של לאונרדו' לציון 500 שנה למותו של רב האמן והאדם הסקרן בעולם לאונרדו דה וינצ'י.

לימוד מקיף ומעמיק של לאונרדו, תוך חוויה אישית, הביאו אותו לגילויים, תובנות ורעיונות המשפיעים על חיינו במגוון תחומים עד עצם היום הזה.
במוקד התערוכה הייחודית, סקרנותו חובקת העולם של דה-וינצ'י, דפוס חשיבתו של רב האומן מאז ילדותו ועד בגרותו, בשילוב עקרונות מנחים לשאול – להתבונן – ולרשום.
במסגרת הפעילות מוזמנים המבקרים להנות ממגוון סיורים מודרכים בתערוכה שנפתחה לאחרונה , לשאול שאלות, להתבונן ולרשום, לקחת חלק בסדנאות בנייה ממש כמו לאונרדו, להתבונן במוצגים ייחודיים שנבנו לפי שרטוטים של לאונרדו כמו הדאון המפורסם, להשתתף בהדגמות מדעיות ולהנות מלמידה חווייתית לילדים והורים כאחד.

היום הבינלאומי למוזיאוני מדע
כמדי שנה, מאז 2015, וכחלק ממסורת עולמית, יציין מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים את היום הבינלאומי למוזיאוני מדע כאמור ביום שני 11.11.2019 שיעמוד השנה בסימן יעדי פיתוח בר-קיימא של האו"ם.
יעדי פיתוח בר קיימא נועדו להבטיח פיתוח לכלל האוכלוסייה הגדלה. הקו המנחה הוא שיפור בכל היעדים כולל ועבור האוכלוסיות החלשות ביותר. היעדים מתייחסים למגוון נושאים כגון מיגור העוני ושמירה על כדור הארץ לצד יעדים כלכליים-חברתיים כגון שוויון מגדרי, חינוך איכותי, הוגנות תעסוקתית וצמיחה כלכלית.
17 היעדים המדוברים נקבעו בתהליך התייעצות בין ממשלות, גופים בין-לאומיים, הבנק העולמי, ה-OECD האקדמיה, המגזר העסקי וארגוני חברה אזרחית לשם זיקוק היעדים המרכזיים להשגה בעשורים הקרובים. מדינת ישראל פועלת ליישום היעדים. לאורך השנים שם מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד זרקור על אחד מ-17 היעדים בהקשר הנוגע לפעילות ולתערוכות המוזיאון.

סדנת בניה במוזיאון המדע השאלות של לאונרדו – צילום יעל אילן

במהלך השנה האחרונה בחר מוזיאון המדע ירושלים להעמיד את היעד חינוך ולמידה משמעותיים במוקד הפעילות כמו גם בפעילות המוצעת לקהל הרחב סביב תערוכת "השאלות של לאונרדו" לציון 500 שנה למותו של האדם הסקרן בעולם, לאונרדו דה וינצ'י, שנפתחה לאחרונה.


 הפעילויות לקהל תתקיימנה בין השעות 14:00 – 18:00. הכניסה חינם!

שדרת המוזיאונים 3, גבעת רם ירושלים
לפרטים נוספים – 02-6544888 | www.mada.org.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *