ביקבי המועצה האזורית גזר ממתינים למבקרים

01/10/2019
הרבה יינות לטעימה המשך »

מועצה אזורית גזר שוכנת במרכז הארץ ומתפרשת בין רחובות במערב, מכבים רעות במזרח נס ציונה בצפון ועד גדרה בדרום. קרבת המועצה מבחינה גאוגרפית מאפשרת למטיילים לתכנן ביקור ספונטני למספר שעות ועד מספר ימים.
אלפי דונמים של כרמים מצויים במועצה והיא נחשבת לאחד הטראוארים הטובים בארץ לגידול ענבי יין, אז רגע לפני האביב אנו מזמינים אתכם לתכנן את החופשה הבאה שלכם, בגזר.

יקבי אזור גזר
יקב ברבדו – כרמי יוסף
היקב נמצא על כביש 44 סמוך ליישוב כרמי יוסף, והוא היקב היחיד בארץ השוכן בלב הכרמים.
הייננים, פרופ' בן עמי ברבדו ופרופ' עודד שוסיוב, חברי הסגל האקדמי של האוניברסיטה העברית בירושלים, החליטו בשנת 1999, לממש את הידע הרב שצברו בגידול ענבים וייצור יין, והקימו את יקב כרמי יוסף המייצר את יינות ברבדו. ששמם הולך לפניהם בארץ ובעולם.
במרכז המבקרים של היקב מתקיימים בנוסף לטעימת יינות, ימי גיבוש לחברות, ישיבות מנהלים, הרמות כוסית, מפגשי חברה, הדרכות יין ועוד.
ניתן לרכוש מארזי יין מהודרים לחגים ולאירועים שונים.
כל היינות כשרים!
היקב פתוח בימים א-ה בתאום מראש 050-2207022 ובימי שישי בין השעות 11:00-14:00

יקב וחווה רד פואטרי – כרמי יוסף
יקב רד פואטרי (שירה אדומה) שוכן אף הוא על כביש 44 למרגלות הישוב כרמי יוסף. היקב הוא יקב משפחתי הנמצא בבעלותם של דובי ואורנה טל. דובי הוא איש אדמה בכל רמ"ח אבריו המגדל ענבי יין ומאכל וופירות נשירים.
ייצור היין שזור במשפחה מדורי דורות. אבי סבו של דובי הקים את יקב הגת ברחובות, סבו היה בין מקימי כרמל מזרחי ואביו הקים את ראשון יקבי הבוטיק במקווה ישראל – היקב נקרא "כרמיה" וייצר יינות מפורסמים כמו הואן פו וברנדי קרל נטר. יינות היקב ייחודיים בטעמי הפרי, בגוף ובצבע העמוק. כל היינות מיוצרים מענבי היין הגדלים בחוות טל – למרגלות תל גזר, באדמה גירית, השקייה מועטה וביבול נמוך. הבציר ידני ומוקפד. היינות מיושנים כשנה וחצי בחביות עצי אלון צרפתי ואמריקאי בהתאמה לזן. היין יוצא לשיווק לאחר התיישנות של שנתיים.

http://talfarm.wix.com/red-poetry#!about1/ct47
היקב פתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע אך מומלץ לתאם מראש 050-5406084

יקב בן נון – כפר בן נון
יקב בן נון הוא יקב בוטיק איכותי המייצר 15,000 בקבוקים בשנה. היקב שוכן בכפר בן נון אשר במועצה האזורית גזר. ד"ר דני יניב רופא במקצועו, נשבה בקסמי עולם היין ובחר ללמוד את הנושא לעומק ולהקים יקב.
חזון המקימים : הקמת יקב מקצועי ברמה הגבוהה ביותר ולשם כך צורף אל הצוות היינן לואיס פסקו. לואיס הינו יינן ותיק, מוכר ומנוסה מאד. מאחוריו מעל 20 שנות ניסיון בייצור יין במובילים שביקבי ישראל, צרפת וארה"ב, עשרות פרסים ביניהם פרסים יוקרתיים מצרפת בהם זכה בתקופה בה היה היינן הראשי של יקב תשבי ויקב רקנאטי. "יחד, אנו עוברים מסע מרתק המשלב גידול ענבים עם הארומות והטעמים המאפיינים את האזור, ותהליך ייצור יין איכותי בו מתפתח טעמו הייחודי של היקב"
יין מרופא יד ראשונה "ייצור יין מענבים אותם אנו מגדלים בעצמנו מהווה יתרון עצום, כשהיינן והכורם מאוחדים בחזון לייצור היין. האיכות הופכת לקו מנחה החל מבחירת הזנים והשתילים, גידול הענבים, קביעת מועד הבציר וכלה בתהליכי ייצור היין ביקב".
ביקב מתקיימים אירועי יין וערבי מוסיקה וניתן לבקר בתיאום מראש בלבד. http://binnunwinery.com/he/about-us/
050-7568159
כשר

יקב הרצברג – מושב סתריה
פרופ' מקס הרצברג, אנג'ל מוביל בתעשיית הביומד הישראלית, הצטרף ב2007 כדירקטור לחברת MND, העוסקת בפיתוח ערכות לזיהוי נגיפים.
הרצברג היה ממקימי חברת אורג'ניקס שנרכשה ב-1996 על-ידי אינוורנס האמריקנית. עם הכסף מהאקזיט הקים חממה פרטית שכללה את החברות Molecular Cytomics, Verta ו-VBL והיה בין המתמודדים על ניהול חממת מדעי החיים של המדען הראשי. היום הוא עוסק בהשקעות במדעי החיים, בתמיכה ובייעוץ ליזמים וכן בניהול חברת ספאל, המפתחת תרופה לסרטן.
במקביל לעיסוקיו בתחום המדע, בשנת 2006 נטע פרופסור הרצברג כרם במושב סתריה ופתח יקב בוטיק.
יקב הרצברג הוא יקב משפחתי במושב סתריה. היין מיוצר בשיטות מסורתיות, ללא שימוש במוצרים מן החי ובמהדורות מוגבלות. את הענבים המשפחה מגדלת באופן עצמאי בכרם הצמוד ליקב, בהתערבות מינימלית ובעזרת שיטות גידול טבעיות. היין מיושן בחביות עץ אלון, כמיטב המסורת הצרפתית.
עולם היין מנקודת מבטו של מקס "אנחנו משפחה ממוצא צרפתי שעלתה לארץ ב-1968. יין הוא דבר טבעי אצלנו- לא משהו שעושים ממנו עניין גדול. עם זאת, אל עשיית היין הגענו רק בשנים האחרונות, לאחר שהאדמה שעליה עמדו במשך שנים פרדסים ולולים, התפנתה והיינו צריכים להחליט על ייעודה".
http://www.herzbergwine.com/
היקב כשר ופתוח לקהל הרחב בתיאום מראש. 0544257381 כשר

יקב בראון – כפר שמואל
יקב בראון שוכן בכפר שמואל, בעלי היקב דניאל ודינה בראון אשר נשבו בקסם היין לפני שנים רבות וב2009 בחרו ליישם את אהבתם ליין.
ייצור יין לצריכה ביתית, יין משזיפים או ליקר פירות היה מאז ומתמיד חלק מהמסורת המשפחתית של משפחת בראון בחצר הבית בחולון ועוד קודם בכפר בסלובקיה, בה ייצרו יין ושיכר במרתפי הבתים מענבים ופירות שגידלו התושבים. מסורת ייצור היין לוותה בתרבות שתייה מפותחת בה בכל ארוחה הוגש יין אדום או לבן ללא תוויות שנמזג ביד רחבה לכל בני המשפחה. דניאל שנחשף ליין ולתעשיית היין בסיוריו ביקבי בוטיק בארץ ובעולם, במיוחד באיזור טולוז שבצרפת, החליט לטעת כרם ו”לצלול לעולם היין”. לאחר בדיקות והתייעצויות עם מומחים נטע ענבי מרלו ופטי סירה באדמות השחורות של כפר שמואל, ה’טרואר’ המשובח של אזור סיידון – גזר.
שנת הבציר הראשונה הייתה 2009 בה נטלו חלק בחגיגה בני המשפחה וחברים, ומאז החלה מסורת של חגיגות בציר משפחתי הנפתחות בשעות הבוקר המוקדמות ומיד לאחריהן מתחיל הבציר.
דניאל, הגיע לעולם היין מאהבה, עיסוקו וניסיונו בתחום ההנדסה לימדו אותו להיצמד לתהליכי עבודה ולמידה מסודרים. את לימוד והכרת הכרם, גידול הגפן והכנת היין הוא עושה בעצת מדריכים, כורמים וייננים ומרחיב את ידיעותיו כל העת מספרות מקצועית בנושאי כימיה, ביולוגיה והיסטוריה. כל פרט המתבצע בכרם וביקב נרשם ונלמד, וייצור היינות נעשה בתהליך מוקפד. השילוב בין הענבים האיכותיים, הזנים שהותאמו לאזור ותהליך הייצור מפגישים את חובב היין עם עולם טעמים מיוחד.
טיפת יין אישית, דניאל המייצר את היין מאמין שכדי להגיע לתוצאות טובות עליו להקטין למינימום את ההתערבות והתוספות הנדרשות לתהליך. "ליין יש כל כך הרבה איכויות וחבל להתערב בפעילות המדויקת של הטבע".
היקב מייצר יינות יבשים זניים: מרלו, פטי סירה, פרנץ’ קולומברד ופטי ורדו. המתיישנים במיכלי נירוסטה, בחביות עץ אלון אמריקאי ובבקבוקים במשך שנתיים. יינות היקב כשרים.
ביקב מתקיימות טעימות וניתן לקיים סיור בכרם, בתיאום מראש – 054-4226883
כשר

יקב בזק – כרמי יוסף
יקב בזק הוקם ע"י חנן בזק בשנת 2006 במרתף ביתו ברחוב הורד 21 בכרמי יוסף, ובעזרתו של חבר יקר, שלמה כהן ז"ל שהיה מנכ"ל המכון הישראלי ליין. ביתו משקיף על נוף רחב ידיים לכיוון מערב שבמרכזו עשרות דונמים של כרמים, הנטועים על קרקע גירית אבנית, שחלקם שייכים למשפחת בזק, למשפחה כ400 דונם כרמים לענבי יין ומאכל, וגם עצי זית מהם מיוצר שמן הזית של היקב.
חנן שהיה בעבר מנכ"ל מועצת גפן היין, ומנהל מחלקת שה"מ במשרד החקלאות עד לא מזמן, הסתובב בין הכרמים וצפה בקנאה בכורמים לא מעטים שהקימו יקבים קטנים בביתם ובהם יצרו יינות מחלק מהענבים אשר גידלו בעיקר לטובת יקבים אחרים.
וכך בתמיכת רעייתו, מלכה, רכש ציוד חדיש לייצור, תכנן את היקב כנדרש והחל בייצור היין. כך החלה דרכו של חנן מיקב ביתי קטן ליקב בוטיק המייצר כ-10,000 בקבוקים בשנה.
חנן נולד במושבה שׂרונה שבגליל התחתון. את השכלתו החקלאית רכש כשלמד לתואר ראשון בפקולטה לחקלאות ברחובות לאחר מכן עבד בהדרכה כמדריך מטעים באזור לכיש ובמשך 25 שנה שימש כמדריך הראשי של "ענבי טלי" – ענבי המאכל הידועים.
חנן מספר שכממונה להיות מדריך ארצי לגפן במשרד החקלאות, היה בין המעורבים במהפך ובמעבר מייצור יינות כמות שאיכותם לא גבוהה ליינות איכות שיוצרו מענבים שגדלו בכמויות של מספר מאות ק"ג בדונם. המשפחה בעלת כרמים בשרונה שבצפון הארץ ובכרמי יוסף, מה שמוכר כאדמות סיידון.
בביתם שבכרמי יוסף, מארחים חנן ומשפחתו לטעימות יין המלוות בגבינות תוצרת האזור, שמן זית וזיתים המיוצרים במקום אל מול נוף עוצר נשימה.
היקב פתוח לקהל הרחב בכל ימות השבוע – בתיאום מראש בלבד. ניתן להזמין גם סיורים בכרמים.
050-6241405
כשר

יקב יערה – כרמי יוסף
יקב יערה הוא יקב בוטיק קטן ואיכותי בבעלותם של שמוליק עובדיה היינן ורעייתו הדר עובדיה מורה לאנגלית וצרפתית והמנוע טורבו של היקב. היקב הוקם בעקבות קורס יין שעברו השניים בבי"ס שורק שהוא גם יקב שירות, שם הם ממשיכים לייצר את ינותיהם המשובחים.
טיפ היין של שמוליק " ייצור היין מרומם את הנפש ושתייה מרגיעה את לב האדם"
בימים אלו הושקו שני יינות חדשים ביקב שכבר עם הופעתם נרכשו עי הלקוחות הקבועים, הממתינים כל שנה ליין חדש. בני הזוג עובדיה ישמחו לארח ולהטעים במרפסת ביתם הצופה אל האתר ההיסטורי "תל גזר".
הביקורים בתיאום מראש בלבד. 077-9150501, 050-7531939

ומהי דרך יין ללא ביקור במחלבת עברי במושב עזריה או מחלבת משמר איילון אשר להם מרכז מבקרים יפהפה וארוחות טעימות משובחות, אשר ישמחו לארח אתכם בכל ימות השנה למעט שבתות כמובן. בגבינות של יתר המחלבות תוכלו להצטייד בשווקים הכפריים המתקיימים ברחבי המועצה ומרכזי המבקרים.

יקב ברקן – קיבוץ חולדה
יקב ברקן הוקם בסוף המאה ה-19 וכבר בתחילת דרכו התמקד באיכות הענבים.
זנים איכותיים הגיעו מכל העולם וניטעו בכרמים של ברקן בכל רחבי הארץ. כיום יש ליקב עשרות זנים הפרוסים במעל 10,000 דונם כרמים, כאשר כל זן מותאם לאזורי הגידול הטובים ביותר עבורו. בשנת 2000 נבנה יקב חדש ומשוכלל בקיבוץ חולדה שבמועצה האזורית גזר, המתוכנן לצרכי המאה ה-21 ומצויד באמצעי הייצור המתקדמים בעולם. היקב כולל מעבדות, חוות מכלים גדולה, מרכז מילוי ואכסון ומרכז שיווק ולוגיסטיקה. בזכות המגוון העצום של זני הענבים ואזורי הגידול, שיטות התסיסה ולמעלה מ- 5000 חביות עץ אלון מסוגים שונים, יקב ברקן הוא באמת "גן עדן לייננים". כיום ברקן נחשב ליקב הגדול בארץ ומייצר 15 מיליון בקבוקים בשנה.
ליקב מרכז מבקרים מרשים בו מתקיימים סיורים, טעימה חוויתית, אירועי יין והופעות.
אירועים בכרם ברקן – לאחרונה נוצר שיתוף פעולה בין יקבי ברקן לZAPA, שיתוף הפעולה המוצלח הוליד מתחם אירועים יחיד ומיוחד ובו אולם חדש, מרפסת פתוחה בין הגפנים, פעילויות יין במרכז המבקרים של יקב "ברקן", אודיטוריום משוכלל, חנות יין ועוד מגוון אפשרויות לבילוי מהנה ואירועים יחודיים שיהיה לחיים.
http://www.barkan-winery.co.il/visitor-center

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *