מרוץ הבוז׳ולה הבינלאומי הראשון בישראל

28/09/2019
יושק לראשונה עם פסטיבל "חוויה בכרם" בגזר המשך »

מרוץ הבוז׳ולה הבינלאומי הראשון בישראל שיתקיים ב-4/10  יושק לראשונה עם פסטיבל "חוויה בכרם" כקונספט ייחודי שכמותו לא נראה בארץ עד כה.

חצי מרתון הבוז'ולה שיתקיים ב-4/10 הוא אירוע בינלאומי ייחודי, ששואב השראה ובשיתוף עם מרוץ מרתון הבזו׳ולה הבינלאומי בצרפת, מגיע לארץ ביוזמת חברת מרתון ישראל, אשר חשבה על קריאייטיב וקונספט ייחודי לחבר בין נופי הכרמים וקהילת הרצים בישראל.

מרתון הבוז'ולה הוא פעם שנייה בהיסטוריה שיוצא מצרפת – עם 3 מקצים של 21 ק"מ (חצי מרתון), 12 ק"מ ו-5 ק"מ. בהתאם למסורת הצרפתית, גם בארץ יעבור המרתון דרך מסלול היקבים, ביניהם יקבי ברבדו, הרצברג, בראון, בן נון, יערה, בזק, ברקן.

מאחורי ההפקה עומד מרתון ישראל שבשיתוף מנכ״ל מרתון הבוז׳ולה הבינלאומי הצרפתי, שמתכוונים להמשיך את מסורת הריצה בתחפושות מושקעות, הצבת תחנות טעימות ליין וכיבוד איכותי, מתחמי מוזיקה להפוגות בריצה, מסיבות ריקודים מקומיות ועוד.

עופר פדן, מנכ"ל חברת מרתון ישראל, מספר: "מרתון ישראל ממשיכה לפעול ולייצר אירועי קונספט ייחודיים בעולם הריצה. במסגרת זו פנינו לבעלי מרתון הבוז'ולה במטרה לייצר שיתוף פעולה בין החברות, הצגנו קונספט המתאים לציבור הרצים הישראלי והם התחברו בהתלהבות לרעיון. אנו מתכוונים להמשיך ולייצר מסורת במרוץ היוקרתי בארץ ובשנה הבאה נפנה לקהלים נוספים בחו"ל במטרה לשבצו במרתונים הבינלאומיים שלנו, המייצרים ערכים של  העצמת חוויית הרץ וחיבור לקהילות נוספות".

מירוץ הבוז'ולה הראשון באדיבות מרתון ישראל – צילום איתמר גרינברג

לוח זמנים
יום חמישי (3.10) ארוחת פסטה וחגיגות פתיחת הבוז'ולה 20.00,
שישי (4.10) 05.00 פתיחת מתחם +
Expo.
הזנקות:
לאור כמות הרצים במקצי ה 21 ק”מ וה- 12 ק”מ יהיו שתי הזנקות לכל מקצה.
6:00 זינוק ראשון למקצה 21 ק”מ
6:30 זינוק שני למקצה 21 ק”מ
7:00 זינוק ראשון למקצה 12 ק”מ
7:30 זינוק שני למקצה 12 ק”מ
8:00 זינוק למקצה 5 ק”מ

8:00 פתיחת שוק איכרים ודוכני יין בנקודת הסיום (תהיה לכם אפשרות לרכוש את היין הטעים שטעמתם לאורך המסלול במחירים מיוחדים:))
09:15 – תחילת שאטלים חזרה לחניון הרכבים. השאטלים יעמדו לרשותכם עד השעה 12:00.
09:30 – תהלוכת תחפושות מאזור הזינוק למתחם הסיום.
09:45 – הופעה של הזמר הפריזאי הבינלאומי מרשאל מרין – אל תפספסו את הקסם הצרפתי!
10:30 – טקס סיום וחלוקת פרסים למנצחים כלליים ולמנצחי תחרות התחפושות.

למרוץ הבוז׳ולה הישראלי נרתמה להצלחה המועצה האזורית גזר, חבל ארץ שבו אלפי דונמים של כרמים ושידוע כאחד הטראוארים הטובים בארץ לגידול ענבי יין, וסייעה בקשירת המרוץ לאירוע פסטיבל היין הגדול המתקיים במועצה בחיבור יקבי הבוטיק האיכותיים שבתחומה בתוך מסלולי הריצה,  חיבור שימשוך אליו רצים, תיירים ומבקרים מכל רחבי העולם, וישים את ישראל ומועצת גזר על מפת תיירות היין והספורט בעולם.

מסלול המרוץ בין הכרמים:
נקודת הזנקה מיקב ברקן אליה צפויים להגיע כ-4,000 רצים בתחפושות, משם ריצה לבית הרצל שם יחכו לרצים טעימות יין של יקב בראון ומוזיקה.
מנקודת זו ממשיכים הרצים למצפה טל ע"ש צמח טל ז"ל מקיבוץ חולדה, שם יחכה לרצים די ג'י מקצועי עם מסיבת ריקודים וטעימות יין של יקב ברקן (סיום מסלול 5 ק"מ), משם ימשיכו הרצים של ה-12 ק"מ ושל ה-21 ק"מ ליקב ברבדו לטעימות יין  והמשך ריצה ליקבים:  הרצברג , בן נון ויערה, שם יחכה להם הרכב מוזיקלי וטעימות יין  וכן יוכלו לתצפת על "טוסקנה הישראלית"- של נופים מטריפים של מאות דונמים של כרמים.
משם ימשיכו כל הרצים ליקב בזק לנקודת תצפית נוספת ומסיבת ריקודים .
רצי ה-  12 ק"מ ממשיכים משם ליקב ברקן לחגיגית הסיום – חגיגת בוז'לה צרפתית, ורצי ה- 21 ק"מ יעשו סיבוב נוסף באותו המסלול ועוד מספר ק"מ בודדים עד לנקודת הסיום .

את אירועי "מרוץ הבוז'ולה" ב-3-4/10, ייפתחו השנה חגיגות פסטיבל חוויה בכרם, שיתקיימו זו השנה השישית. הפסטיבל, הנחשב כאירוע הדגל של מועצה אזורית גזר, מושך אליו מדי שנה אלפי מבקרים מכל רחבי הארץ.
ייחודו של האירוע הנו ערב הפתיחה בו מציגים ומטעימים את יינותיהם יקבי המועצה מהמובילים בארץ. במקביל לאירוע היין יתקיימו מופעים של להקות המחול המקומיות, שוק אומנים ומופעים של הרכבים מוסיקליים שונים וסיומו של הפסטיבל במופע מרהיב של אמן מהשורה הראשונה.

רותם ידלין ראשת המועצה האזורית גזר: "אירוע חצי מרתון הבוזו'לה יתחיל כבר ערב לפני בחגיגות פסטיבל חוויה בכרם ה- 6 בכרם ברקן, שם תוכלו לטעום את מיטב התוצרת של המועצה האזורית גזר, ליהנות מהופעות מעולות ולהיכנס לאווירה המיוחדת של מרתון הבוז'ולה. יין בוז'ולה הוא יין אדום שמיוצר בחבל הבוז'ולה בצרפת, מדובר ביין הצעיר הפופולרי ביותר בעולם ואין כמו המועצה האזורית גזר, כדי לערוך את החגיגה הגדולה הזו שמשותפת לנו ולאומה הצרפתית. לכל מי שחוששים מחצי מרתון (למרות שאין לכם מה לחשוש, מקסימום תשתו קצת יין בדרך), יש גם מקצים ל-12 קילומטר ולחמישה קילומטר ובעיקר מתוכננת חגיגה אמיתית של תחפושות, שוק איכרים ואנשים שמחים."

כל הפרטים באתר מרתון ישראל: www.marathonisrael.co.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *