שלחו לנו את החומר לפרסום

אנשי עולמות היין, שמן זית ומזון, יצרנים ומשווקים

מוזמנים לשתף במדורי האתר את הקהל בפעילות וחידושי ענפיהם וגם ברשמי טעימה ופגישות באירועים שונים.

הירשמו לניוזלטר שלנו

אנחנו מגדלים יין

ענת לוי, מנכ"לית יקבי רמת הגולן, פתחה את פסטיבל ירדן וינטאג' 2010 בחנוכת יין ירדן רום 2006 .

אנחנו מגדלים יין

אירוע היין הגדול של השנה- פסטיבל "ירדן וינטאג", הפסטיבל הבינלאומי ליין וגורמה התקיים ביקב הרי גליל בסוף אפריל 2010. ענת לוי, מנכ"לית יקבי רמת הגולן פתחה את האירוע בנאום באנגלית לכבודם של עיתונאים ואורחים מחו"ל שהגיעו ליקב. בדברי הפתיחה הושם דגש על שיתוף הפעולה בין היקב והיועצת הבינלאומית זלמה לונג, בהכנת היין ירדן רום 2006 שנחנך בהזדמנות זו                             

          

                צילם ישראל פרקר

 
להלן תרגום נאום הפתיחה של ענת לוי במסיבת העיתונאים להשקה הבינלאומית של היין הגדול הבא של יקבי רמת הגולן: "ירדן רום 2006".

"ערב טוב לכולם וברוכים הבאים, אנחנו שמחים להתחיל את חגיגות פסטיבל ירדן וינטאג' 2010.
אני רוצה להודות לכולכם שהגעתם לחגוג איתנו מרחוק ומקרוב, עיתונאים ישראליים, עיתונאים מארצות הברית, אורחים מה trade מרחבי העולם ואנשי היקב מהארץ ומהעולם.

וכמובן, אני רוצה להציג בפניכם את זלמה לונג, מומחית יין מארצות הברית שמלווה אותנו זה 6 שנים בפרויקט מיוחד, אשר בו היא מלווה את צוות הייננים והכורמים בחלקות מסוימות מהכרם עד לבקבוק. פרויקט עליו ירחיבו טוב ממני, זלמה וויקטור.

זלמה…. אני רוצה לומר, שלהערכתי, התרומה שלך בשנים האחרונות ליקבי רמת הגולן השפיעה גם על תעשיית היין בישראל, ונשזרה כמו שריגים בכרמים שונים במקומות שונים בגולן ובגליל. זלמה הכניסה מספר דגשים בטיפול בכרמים, שהיום הפכו להיות שגרת יומנו, ועזרה לנו ולכורמים להפנים שאנחנו לא מגדלים ענבים, אלא מגדלים יין.

הנושא המוביל בפסטיבל הוא "לטעום את המקום". אין ספק שאחד האתגרים הגדולים ליקב הוא לשקף את המקום ביין. לשקף במוצר הסופי את ההשפעות של איזור הגידול, את ההוויה המקומית.

הערב אנחנו גאים להשיק בהשקה מיוחדת, יין מיוחד, Yarden Rom מבציר 2006.

משמעות המילה רום באנגלית, הינה Height, Elevation .
יין אשר כשמו כן הוא, משקף את מרום העשייה, שותפות של האדם עם הטבע. יין המשקף מקום, משקף מקומיות לצד בינלאומיות. יין המשקף שותפות והפריה הדדית בין ייננים, האחד מישראל והשנייה מארצות הברית, משקף שותפות של כורמים וייננים. יין המשקף פרויקט של שנים, וכמובן יותר מכל, משקף את רמת הגולן ואת עוצמתו של הטרואר .

יקבי רמת הגולן מרגע הקמתם, יוצרים בסינרגיה של אנשים, מקום, איכות, אהבה וערכים, אשר נמזגים יחדיו לתוך היין. אני חושבת שחלק מההצלחה ומהיכולת שלנו להמשיך ולייצר בעקביות יינות איכות, שייכת גם ליכולת הבלתי פוסקת ללמוד, לחקור, להשתפר. בחרנו לאורך שנים להתייעץ עם מומחים בינלאומיים מתחומים שונים של גידול יין, ללמוד ולהוביל גישות חדשניות כדי להבין טוב יותר את הטבע, את הכרמים, את איזור הגידול, כדי שבסופו של דבר, אנחנו מקווים ושואפים להביא את זה אל היין.

זה המקום להוסיף כי ויקטור שונפלד, היינן הראשי של יקבי רמת הגולן, לא עוצר לרגע,
מפרויקט לפרויקט, עם התעמקות בפרטים ברמה שאינה מוכרת בשום סטנדרט. ויקטור מוביל ללא לאות את תהליך הפיתוח ביקבי רמת הגולן ובכרמים כבר עשרים שנה, ונדמה לי שהוא רק נהיה צעיר יותר, ובהחלט משתבח.

אז אולי זה הזמן לשמוע קצת יותר על היין, על המהות של שיתוף הפעולה בין זלמה לבין ויקטור ויקבי רמת הגולן וכמובן לטעום את היין.

תיהנו!"

כתיבת תגובה

שתף:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

קרא עוד כתבות