מגזין השער לעולם יינות ישראל-סיכום פברואר 2010

27/02/2010

שלום, ברוכים הבאים לאשגר של אתר יינות ישראל, לסיכום חודש פברואר. כמו תמיד יורד גשם בפורים, ו(כמעט) כמו תמיד, הוא מביא איתו ברכה לכל, אם לא לילדים המאוכזבים. הגפנים צוברות עוד ועוד מכות קור, והמאגרים הולכים ומתמלאים. שנה ברוכה, מסתמנת לה שנת 2010.

ומה קרה וקורה בינתיים, מלבד הגשם, אצלנו בעולם יינות ישראל? תערוכת היין הדו-שנתית בגני התערוכה – IsraWinexpo 2010– התקיימה באמצע החודש, וזכתה להצלחה, עם כ-20 אלף מבקרים. היו הרבה מאוד מבקרים בתערוכה, במיוחד בשני הימים שהיו פתוחים לקהל הרחב. רבים מאוד הגיעו, ונחשפו כרגיל למגוון הרב והאיכותי של יינות ישראליים חדשים, של יקבים מכל הגדלים ומכל חלקי הארץ.

לקראת פסח, שחל השנה במרס, יש הרבה יינות חדשים בשוק: יקבי כרמל – עם בלנד 'ים תיכוני' חדש, יקבי רמת הגולן עם 'הר חרמון' חדשים, יקבי עמק האלה- עם פטיט סירה חדש, ועוד ועוד. אפילו יקב ויתקין יצא החודש עם בלנד חדש, יין מסדרה חדשה, גבוהה, של היקב. בכלל, לקראת הפסח, נכונה לנו תחרות יין נוספת – BEST VALUE 2010 – שלאחריה יתקיימו טעימות שונות בחנויות יין ברחבי הארץ. מלבד זה, כמו בכל פעם, אני מזמין אתכם להעביר את האשגר למי שעדיין לא קורא אותו, וכמובן – להפיץ את דבר היין הישראלי בחו"ל ובאנגלית.  האתר שלנו באנגלית מתעדכן אף הוא בתדירות גבוהה: www.wines-israel.com

עד לפעם הבאה, אני מאחל המשך קריאה מוצלחת ונעימה, עם הרבה מאוד יין ישראלי משובח.   שלכם, בידידות,   ישראל פרקר     כתבות מובילות באתר השער ליינות ישראל   שורשים 2006 מכפר ויתקין
יקב ויתקין חונך את שורשים 2006 עם שורשים עמוקים בכפר ויתקין. זהו יין העל של היקב. ישראל פרקר מסכם במלל ובסרט וידאו את הנושא.

עושים יין – מדור חדש
מתעניינים בעשיית יין? הנה מדור חדש שלנו, בו כל ההסברים.

  התאמת מים ליין – עניין רציני? או גימיק שיווקי רן בירון מביא רשמיו מטעימה השוואתית של יינות ומים.

  יקב עמק האלה בקפה איטליה אבי הלוי נפגש עם דורון רב הון מעמק האלה וטעם יינות חדשים.

  יינות בן-חיים יודעים להתיישן רן בירון השתתף בטעימת אורך מרתקת בה הציגה משפחת בן חיים את התיישנות מיטב יינות היקב.   ביקב רד פואטרי שותלים את היין בכרם
ישראל פרקר ביקר ביקב רד פואטרי שבחוות טל ושוחח עם דובי טל היינן והבעלים.

פורום אתר יינות ישראל ביקר בבית הספר ליין שביקב שורק אופירה ורן בירון מדווחים לנו מהביקור המעניין.     יינות חדשים יקבי רקנאטי חונכים את ספיישל רזרב 2006 ויין לבן – שרדונה ספיישל ריזרב

שלושהיינות חדשים מיקב כרמי יוסף
קברנה סוביניון, מרלו ושיראז 2008

יקב לוריא חונך שני יינותחדשים
מענבים מכרם יוסף שלמרגלות הר מירון

מרלו כריזמה 2008 מיקב ארזה

חדש מיקב קסטל ביקב ובחנויות
Castel Grand Vin 2007  
יינות ישראל בווידאו

סיכומים מתערוכת ISRAWINEXPO

  טקס חלוקת התעודות למצטייני תחרות טעימת ישראל הגדולה     שורשים מכפר ויתקין ביין שורשים 2006   היקב ההסטורי במקווה ישראל
הללה טלואיציק מספרים על היקב בסרט וידאו

  עם דובי טל ביקב רד פואטרי     כתבות וידאו נוספות
    קצרים וארועים מפגש שכולו יוקרה בירושלים
יקבי רמתהגולן במלון ממילא בירושלים

סדנת חידוד חושים בטעימת יין ביקב ססלוב

מנהל שיווק חדש ביקב טפרברג  1870
איציק שמואל התמנה למנהל השיווק– בהצלחה!
ריבות יין בטעמים חדשים מבית יקבתשבי
Fine food by Oshra Tishbi
סמינר יין בתנאי 'פנימיה' בזיכרון יעקב
מיזם חדש של יקבי כרמל     ויש עוד הרבה חדשות, ארועים ו"קצרים" לוחות המודעות של האתר מופיעים בעמוד הבית ואפשר לפרסם בהם כל הודעה הקשורה לעולם היין וציוד להכנת יין.

לוח תאריכון חודשי של אירועי היין  אף הוא נמצא בעמוד הבית של האתר.

 מבזקי קולינריה, גורמה וחדש במסעדות.

ריכוז מבזקי יין וכתבות קצרות שפורסמו באתר. מבזקי היין מתעדכנים יום יום.

מבזקי מידע על חדשות יינות חו"ל ובבירה

ציוד ושירותים לעולם היין

חנויות יין בישראל

ארכיון כתבות ובו מדורים רבים

אינדקס יינות ישראל  באתר שלנו עוד מדורים וחומר רב על המתרחש בעולם יינות ישראל. בחלק התחתון של עמוד הבית אפשר למצוא קישורים לעשרות כתבות מעניינות על יינות ישראל המפורסמות ברשת וכן קישורי כניסה לאתרים אחרים העוסקים ביינות ישראל.   תוכלו להוסיף לכתובות ה-RSS שלכם את הכתובת הזאת, ולהישאר מעודכנים.

קורסי יין – באיש הענבים שביפו נערכים קורסי יין בנושאים שונים הקשורים לעולם היין והאלכוהול, המומלצים לכל אלה המעוניינים לדעת ולהבין יותר. לנרשמים דרך האתר שלנו תינתן הנחה.     סטיקר האתר למען קידום יינות ישראל חינם, במשלוח לכל החפץ בכך. לאוהבי תרבות, מוסיקה, שירה וריקודים,  אנו ממליצים לגלוש באתר אוצר תרבות וגם   להירשם לקבלת מגזין שבועי  של אוצר תרבות.

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *