סיורי לילה עם אוזניות

08/09/2019
 בימי הסליחות בסמטאות צפת! המשך »

פסטיבל סליחות בסמטאות צפת- מידי יום חמישי בהרשמה מראש, ללא עלות!

במסגרת פסטיבל 'סליחות בסמטאות', שמשיקים בעיריית צפת, יושק לראשונה סיור מנגן עם אוזניות. המטרה של 'סיור האוזניות'- לאפשר למבקרים ליהנות מהחוויה הצפתית, ממוסיקה מרגשת ומהדרכה מלאה ובמקביל לשמור על השקט ולא להפריע לתושבים.

עיריית צפת, המועצה הדתית ומרכז צעירים צפת השיקו את פסטיבל סליחות בסמטאות – תכנית ראשונה מסוגה בצפת, במהלך כל יום חמישי בתקופת הסליחות (מראש חודש אלול ועד יום הכיפורים) וכן בליל אמירת הסליחות האחרון לפני יום כיפור, תתקיים פעילות לילית נרחבת בעיר העתיקה בצפת. עם מופעים מוסיקאלים, נגני רחוב שימוקמו באזורים בהם לא מתגוררים תושבים, פייטנים בבתי הכנסת, סיורים מודרכים בסמטאות הקסומות ואמירת סליחות בבתי הכנסת העתיקים בצפת. על פי התכנית, הפסטיבל יימשך  עד ערב יום כיפור ויכלול עשרות סיורים מודרכים מסוגים שונים וייחודיים, מופעים מוסיקאליים, אירועים בעסקים השונות, הרצאות ומספרי סיפורי צפת, ברחבי העיר העתיקה בצפת.

סיור האוזניות בהשקת 'ברוח צפת', יהיה עם מדריך מוסמך ובליווי כ-60 אוזניות המקושרות באמצעות בלוטוס אל המדריך.
זהו חידוש משמעותי שיאפשר חוויה קסומה ומהנה ללא כל הפרעה לסביבה. המשתתפים יוכלו ליהנות מהנגינה ודבריו של המדריך בעוצמת שמע משתנה בהתאם לרצונו של כל משתתף.

יהיו מספר סיורים מודרכים- לבנות ולהבנות יובילו סיור המחבר בין ההיסטוריה להווה עם מסע במנהרות צפת מהמאה ה 16 ומרכז אסנט יקיים סיור בסמטאות בהם חיו גדולי עולם הקבלה עם סיפור חייהם ומשמעות אמירת הסליחות.
את הלילה יסיימו המשתתפים בתפילת סליחות החל מהשעה 00:15 בבתי הכנסת העתיקים של צפת- אבוהב, אבריץ והאר"י האשכנזי עם מיטב הפייטנים.
עד יום הכיפורים יתקיימו מגוון רחב של סיורים נוספים, בניהם: ברוח צפת יקיימו סיורים מנגנים ייחודיים באמצעות אוזניות, 'בשביל הלב'  סיור המחבר בין הרגש לרוח צפת בנגינה וסיפורים, בית עבו יקיימו סיור מודרך שיסתיים במפגע מספרי סיפורים מוסיקאלי, מרכז הקבלה של צפת יקיים סיורי רוחניות באתרי הקבלה, חיזיון אור קולי וקבלת פנים צפתית בבית בט"ו ועוד.
ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: "צפת ממשיכה להתחדש ואני מזמין את תושבי צפת וכלל תושבי ישראל להגיע ולחוש את הקסם בסמטאות העתיקות בצפת, להנות מהרוח הייחודית של עירנו בפסטיבל ראשון מסוגו של סיורי סליחות בסמטאות העיר שאין עוד כמוה בעולם."

לפרטים והרשמה: http://slichot.i-visual.co.il

תגובות

תגובות

נושאים נוספים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *